visuomenė
JE Kauno arkivyskupas metropolitas dr. Kęstutis Kėvalas: Gender ideologija ir nacionalinis saugumas
Pranešimas skaitytas 2024 m. rugsėjo 6 d. Šiluvoje rengtoje konferencijoje „Visuomenė be dorybių – grėsmė nacionaliniam saugumui: Šiluvos deklaraciją apmąstant Popiežius Pranciškus savo pasisakymuose ir dokumentuose ne kartą yra…
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Ciniškas advokatas, Konstitucinis teismas ir demokratija Lietuvoje
Visi esame matę kino filmų apie mafiją ar nusikaltėlių gaujas kur nors JAV, Italijoje ar Japonijoje. Įtarūs, žiaurūs ir godūs vadeivos, ištikimi ir nelabai žudikai, respektabiliai atrodantys finansininkai, aistringos…
Skaityti toliau…
Augminas Petronis. Pamirškime vertybes
Kas yra vertybės, lyg ir savaime aišku. Vertybes puoselėjame ir branginame. Jos yra dalis to, kas esame. Jas gauname iš tėvų ir mokytojų, jas perduodame savo vaikams – bent jau…
Skaityti toliau…
Audrius Globys. „Gyvulių ūkio“ sugrįžimas: kaip prisidengiant anonimų skundais siekiama pašalinti VDU profesorę
Audrius Globys, LVI valdybos pirmininkas Kinijos komunistai kultūrinę revoliuciją pradėjo skelbdami kovą su buržuazine ideologija. Vienu iš jos taikinių tapo „netinkamai“ mąstantys universitetų dėstytojai. Nuo fizinio susidorojimo iki patyčių,…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Lietuvos mokslo taryba ir genderistinės ideologijos sklaida
Doc. dr. Darius Alekna, Lietuvos kultūros tyrimų institutas, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys Jau pasakojau apie Lietuvos mokslo tarybos (toliau LMT, Taryba) paraiškos anketą, kurioje kandidatai privalo rinktis iš…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Birutės Obelenienės atviras kreipimasis dėl siekimo apriboti akademinę laisvę, sąžinės, religijos ir žodžio laisvę
LR Prezidentui J.E. Gitanui Nausėdai LR Seimo švietimo ir mokslo komitetui Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimui Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinei sąjungai Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centrui Lietuvos vyskupų konferencijai…
Skaityti toliau…
Teisininkas Vytis Turonis. Referendumas dėl dvigubos pilietybės išbraukimo iš Konstitucijos?
Gegužės 12 d. organizuojamas privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 str. pakeitimo kelia diskusijų ir teorinių bei praktinių klausimų viešojoje erdvėje. Referendumo iniciatoriai ir idėjos šalininkai šį referendumą pristato…
Skaityti toliau…
Kovojant už sąžinės, religijos ir žodžio laisvę, atsiveria naujos galimybės
Balandžio mėnesį Šiluvoje vyko diskusija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“, kurios metu, tęsiant 2023 m. vykusioje konferencijoje išsakytas mintis, diskutuota apie į Lietuvą atėjusią atšaukimo…
Skaityti toliau…
Naujausios atšaukimo kultūros tendencijos – religijos, net minčių ir privačių susirašinėjimų cenzūra
Kovo 22 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eveliną…
Skaityti toliau…
Audrius Globys. V. Savukyno ir LRT byla: Lietuvoje tiesą galima apginti. Nebijokime!
Audrius Globys, Lietuvos Krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Nors Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir įstatymuose yra įtvirtinta sąžinės ir žodžio laisvė, tačiau vis dažniau įstatymai ignoruojami ir realybėje įsigali vadinamoji…
Skaityti toliau…
V. Savukyno atvejis. Laisvo žodžio pergalė Vilniaus teisme!
Laisvo žodžio pergalė Vilniaus teisme! Šiandien, kovo 22 dieną, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rūta Poniškaitytė-Liatukė paskelbė sprendimą byloje V. Savukynas prieš LRT. Teismas nusprendė, kad ieškovas bylą laimėjo…
Skaityti toliau…
Tarptautinė konferencija apie žmogaus ir šeimos tapatybę didžiausią dėmesį skyrė ateičiai
Tarptautinėje konferencijoje „Human and Family Identity Today and Forever“ / „Žmogaus ir šeimos tapatybė šiandien ir visados“ dalyvavo ir 10 atstovų iš Lietuvos. Vienas prelegentas dalinosi savo įžvalgomis, o dviejų…
Skaityti toliau…
V. Savukyno atvejis: precedentas (ne)riboti žodžio laisvę?
Okupacijos laikais žodžio ir įsitikinimų laisvė atrodė kaip nepasiekiama svajonė. Tačiau, atgavus nepriklausomybę, viskas ėmėsi keistis. Pokyčiai dar paspartėjo inovacijų ir interneto laikais, kuomet savo žodžiais, mintimis gali dalintis su…
Skaityti toliau…
V. Savukyno ir LRT byla. Ar LR Konstitucija vis dar galioja?
Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Globys Vienas iš esminių bruožų, skiriančių demokratines valstybes nuo autoritarinių ar totalitarinių režimų, yra sąžinės, religijos ir žodžio laisvė, taip pat teisė kritikuoti…
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas. Tikėjimo bendruomenės ir individo laisvių susidūrimas: kieno laisvės baigiasi pirmiau?
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šios konferencijos organizatoriai, kviesdami apmąstyti Šiluvos deklaracijos tezę, kad…
Skaityti toliau…
Prof. dr. kun. Andrius Narbekovas. Sąžinės konflikto problema biomedicinoje
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šv. Tomas Moras jau prieš kelis šimtus metų sakė:…
Skaityti toliau…
AdvokacijaReligijaReligijos, sąžinės laisvėTeisės ir LaisvėsVisuomenės informavimasŽodžio ir minties laisvė
Suomijos įstatymų leidėjai, ginančiai tradicinę santuoką – kaltinimų panaikinimas
Lapkričio 14 d. Helsinkio (Suomija) apeliacinis teismas visiškai atmetė kaltinimus „neapykantos kalba” suomių įstatymų leidėjai Päivi Räsänen (Paivi Rasenen), kuri buvo teisiama už tai, kad išreiškė savo biblinį, religinį požiūrį…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ideologizuotas mokslas grįžta: Gagarinas nerado kosmose Dievo, o liberalai pasiklydo tarp lyčių?
LVI valdybos narė, teisininkė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Pakelkite ranką, kas šį rudenį dar negirdėjote, kad naujasis mokinių lytiškumo ugdymas yra grįstas tik mokslu, ideologiškai neutralus, jokios pasaulėžiūros nediegia? Tai kartoja…
Skaityti toliau…
Ateitininkų federacija. Vertindamas GUĮP, LiJOT prezidentas nekalba visos Lietuvos jaunimo vardu
PRANEŠIMAS SPAUDAI Ateitininkų federacija, 2023 d. rugsėjo 28 d. Nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti Gyvenimo įgūdžių bendroji ugdymo programa (GĮUP), viešojoje erdvėje sukėlusi nemažai diskusijų. Apie programą…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Vaidotas Vaičaitis : “Sąžinės laisvės konstitucinė samprata“
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šiame pranešime kalbėsiu apie sąžinę iš Konstitucijos…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Mark REGNERUS. Viskas keičiasi: Kas atsitinka žodžio laisvei, kai iš naujo apibrėžiama santuoka ir šeima
Prof. dr. Mark REGNERUS, Teksaso universitetas Ostine, Ostino šeimos ir kultūros tyrimų institutas Dalinamės prof. dr. Mark Regnerus pranešimu „Viskas keičiasi: Kas atsitinka žodžio laisvei, kai iš naujo apibrėžiama…
Skaityti toliau…
Prof. Liudvika Meškauskaitė: „Žodžio laisvės ribų paieška interneto epochoje“
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Žodžio laisvė daugeliui kartų buvo tiesiog nepasiekiama svajonė….
Skaityti toliau…
Dr. Felix Böllmann : „Religijos ir įsitikinimų reiškimo laisvė Europoje: dabartinių tendencijų ir galimybių vertinimas“
Straipsnis parengtas pagal rugsėjo 7 d. Šiluvoje rengtoje mokslinėje konferencijoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“ skaitytą pranešimą. Esu Felixas Bölmannas ir pastaruosius šešerius metus…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Ar gali trukdyti mus išauginusi krikščionybė?
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. Šiluvoje vykusioje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šiandien galima ginčytis dėl reikšmingiausio Vakarų civilizacijos paskutinių…
Skaityti toliau…
Prof. Vincenzo Buonomo pranešimas: „Religijos laisvės reikšmė ir ribos šiandien“
Prof. Vincenzo Buonomo, Popiežiškojo Laterano universiteto rektorius (2018-2023 m.), Vatikano miesto valstybės generalinis patarėjas: „Religijos laisvės reikšmė ir ribos šiandien“ Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje…
Skaityti toliau…
Kauno arkivyskupas metropolitas dr. Kęstutis Kėvalas. Ideologinė kolonizacija ir religijos laisvė
Dalinamės Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimu „Ideologinė kolonizacija ir religijos laisvė“, skaitytu rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“….
Skaityti toliau…
Apmąstant Šiluvos deklaraciją: įžvalgos apie religijos, sąžinės, žodžio laisvę ir jos ribas
Rugsėjo 7 d. Šiluvoje vyko nacionalinė mokslinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“, kuri buvo skirta apmąstyti 2021 m. rugsėjo 12 d. paskelbtą Šiluvos deklaraciją,…
Skaityti toliau…
Rugsėjo 7 d. Šiluvoje – konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“
Rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, Šiluvoje rengiama nacionalinė mokslinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Konferencijos, vyksiančios Šiluvos kultūros centro salėje (Jono Pauliaus II g. 12),…
Skaityti toliau…
Audrius Globys: „Konservatorės“ M. Navickienės vadovaujama ministerija diskriminuoja dėl konservatyvių pažiūrų?!
Ar gali būti, kad politikai, viešai ir garsiai ginantys žmogaus teises, demokratiją taiko tik siauram bendraminčių būreliui, o žmones bei organizacijas, kurių vertybės ar pasaulėžiūra skiriasi nuo jų diskriminuoja ir…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kas išnaudoja lėlę Barbę religiniuose karuose?
Būna geras kinas, blogas kinas ir būna ideologizuotas šlamštas. Pastarojo pobūdžio yra filmas Barbė. Filmas apie lėlę į kino teatrus gausiausiai vilioja paaugles mergaites. Joms peršama žinia, kuri trukdys gyventi…
Skaityti toliau…
Liudvika Meškauskaitė: Apie moralę ir žodžio laisvę pagal LRT
LRT etikos inspektorei paskelbus, kad visuomeninio transliuotojo etikos kodeksas yra moralinio įsipareigojimo LRT auditorijai dokumentas,[1] man pasidarė įdomu kaip šiame kodekse reglamentuoti visuomeninio transliuotojo žurnalistų moralė bei saviraiškos laisvės…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė – Sakavičienė. Jokia valdžia nesielgė taip klastingai
Jokia valdžia nesielgė taip klastingai kaip ši – štai vakar paskelbusi, kad išima iš darbotvarkės Civilinę sąjungą, šiandien vėl ją įtraukė. Kai kurie balsuojantys PRIEŠ nespės grįžti iš komandiruočių. …
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Teisingumas pagal D. Žalimą
Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, istorikas, Dr. Darius Alekna Penktadienį, balandžio 21 d. LRT portale publikuotame straipsnyje „Profesorius Žalimas griežtas: prašymą dėl partnerystės atmetę teisėjai neturėtų dirbti teisme”, ir asmeniniame…
Skaityti toliau…
Joks ministro įsakymas Lietuvoje negali padaryti aborto teisėtu. Pokalbis su teisininku V. Turoniu
Netrukus minėsime Pasaulinę gyvybės dieną. Ta proga norisi prisiminti ir momentą, kuris visai neprisideda prie žmogaus gyvybės apsaugos Lietuvoje, o priešingai ją naikina. Nuo 2023 m. sausio Lietuvoje įteisintas cheminis…
Skaityti toliau…
Marius Parčiauskas. Krikščionių persekiojimas ir savicenzūra
Daugybė pasaulyje atliktų tyrimų rodo, kad krikščionys – labiausiai persekiojama tikėjimo grupė pasaulyje. Ir kalbama ne vien apie Afrikos ar Azijos šalis, kur savo tikėjimo neišsižadantys krikščionys dažniau yra tiesiog…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Konspirologija, Konstitucija ir šeima
Teisininkė, LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Dėmesio nukreipimas. Kai du pešasi, trečias laimi. Maždaug taip dažnai apibūdinami „kultūriniai karai“ dėl visuomenės moralinių nuostatų keitimo. Neva, pasaulio galingieji visuomenei numeta…
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Demografijos politika be liberalios demokratijos prietarų
Pranešimas kovo 30 d. skaitytas LR Seime. Gerbiami Seimo nariai, visos Lietuvos atstovai. Akivaizdu, kad Lietuva šiandien turi du egzistencinius iššūkius – grėsmė krašto saugumui ir tautos nykimas. Su pirmuoju…
Skaityti toliau…
Strategija „Lietuva 2050“ – visuomenės perauklėjimo programa
Laisvos visuomenės institutas (LVI), reaguodamas į viešą LR vyriausybės kvietimą komentuoti ir teikti pasiūlymus dėl LR Vyriausybės kanceliarijos, bendradarbiaujant su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA), Seimo Ateities komitetu ir…
Skaityti toliau…
LVI įžvalgos ir pasiūlymas dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai PASIŪLYMAS Dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ 2023-01-20 Reaguodamas į viešą LR vyriausybės kvietimą komentuoti ir teikti pasiūlymus dėl LR Vyriausybės kanceliarijos, bendradarbiaujant su…
Skaityti toliau…
Bryan Lawrence Gonsalves. Kodėl religijos laisvė yra svarbi?
Religijos laisvė yra svarbi visiems žmonėms, ne tik tiems, kurie išpažįsta religiją, nes tai žmogaus teisė, padedanti stiprinti mūsų įvairialypę ir demokratinę visuomenę. Tiek tikintiesiems, tiek netikintiesiems religijos laisvė yra…
Skaityti toliau…
Dr. Darius Alekna. Pažymys Lietuvos demokratijai ir vieno liberalų naratyvo galas
Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, istorikas Dr. Darius Alekna Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas šių metų gruodžio 12 dieną paskelbė tyrimą Demokratijos tvarumo barometras 2022 (https://www.eesc.lt/publikacija/demokratijos-tvarumo-barometras-2022/)….
Skaityti toliau…
Dr. Gintautas Vaitoška. Kaip apsaugoti vaikus nuo gimties (lyties) disforijos?
DR. GINTAUTAS VAITOŠKA, Santuokos ir šeimos magistro studijų programos Austrijoje vadovas Prieš kiek laiko kalbėjome, jog Lietuvą jau pasiekė transgender iliuzija: kad pakeitus gimtį pagerėja psichologinė savijauta, o taip pat…
Skaityti toliau…
Popiežiaus Benedikto XVI laiškas Lietuvos ambasadoriui prie Šventojo Sosto
JO ŠVENTENYBĖS BENEDIKTO XVI KREIPIMASIS J. E. p. VYTAUTUI ALIŠAUSKUI NAUJAJAM LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADORIUI PRIE ŠVENTOJO SOSTO Penktadienis, 2008 m. lapkričio 7 d. Jūsų Ekscelencija, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus…
Skaityti toliau…
Rémi Brague: „kairuoliškas liberalizmas“ tikrai pralošė tarp aukšto lygio intelektualų
Doc. dr. Darius Alekna, humanitarinių mokslų daktaras, istorikas, Laisvos visuomenės institutas Rémi Brague (Remi Bragas) yra prancūzų filosofas, filosofijos istorikas, antikinės ir viduramžių (krikščionių, arabų ir žydų) filosofijos specialistas, eseistas, Paryžiaus Panteono-Sorbonos (Paris…
Skaityti toliau…
„Mokslinis liberalizmas“ arba Lietuva, kurioje 2050 metais nesinorėtų gyventi
Dr. Darius Alekna, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys Kartais tikrai verta kiekvienam iš mūsų pasvarstyti apie savo ateitį, pamėginti nuspėti įvairius jos scenarijus, todėl galima pasveikinti Vyriausybės strateginės analizės…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Kuo skiriasi katalikų ir liberalų laisvės samprata?
Laivė žmogui nėra pagrindinis dalykas, nors nėra nieko svarbesnio už ją. Tai paradoksas: kai žmonės neturi laisvės, jie kalba apie laisvę, bet kai ją turi, klausia: „kam ta laisvė“. Laisvė…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Būtina teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą
Teisininkas Ramūnas Aušrotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), prašydami teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Apie…
Skaityti toliau…
Apgaulė, grasinimai, persekiojimai – šviesus mūsų rytojus
LVI valdybos narys, dr. Darius Alekna Šios savaitės pradžioje šalies žiniasklaida mums parodė šviesaus dabar valdančių nukairėjusių liberalų rytojaus vaizdelį. Jį matydami vyresni žmonės lengvai atpažins savo jaunystės laikus,…
Skaityti toliau…
LVI raštas Seimo nariams dėl siūlomo Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimo
Laisvos visuomenės institutas LR Seimo nariams išplatino raštą, kuriame ragina nepritarti siūlomam Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsnio pakeitimo projektui. Skelbiame pilną rašto tekstą. *** Dėl Religinių bendruomenių ir…
Skaityti toliau…
LVI pastabos dėl Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai PASTABOS IR PASIŪLYMAI Dėl Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo Nr. XI-1500 pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymo Nr. IX-1826 2 ir 3…
Skaityti toliau…
Mes taip nesitarėm!
LR Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas. Tai visos visuomenės susitarimas – sutartis, ant kurios prisiekia ir LR Prezidentas, ir LR Seimo nariai. LR Konstitucijoje aptariami valstybės, žmogaus ir valstybės,…
Skaityti toliau…
Piliečių iniciatyvinė grupė: dėl šeimos sampratos keitimo būtina atsiklausti Tautos referendume
Reaguodama į LR Seimo ketinimą priimti Civilinės sąjungos įstatymą, kuris vienos lyties asmenims, sudariusiems civilinę sąjungą, suteiktų šeimos teisinį statusą, piliečių grupė kreipėsi į LR Seimo narius su raginimu inicijuoti…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Apklausos, artėjantys rinkimai ir Civilinės sąjungos įstatymas
Doc. dr. Darius Alekna, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys Įvairios reprezentatyvios apklausos daug ką pasako apie mūsų visuomenę. Šiais ypatinga skaičių galia tikinčiais laikais pravartu gebėti „mokslu tikinčių“ žmonių…
Skaityti toliau…
Diana Karvelienė: ekspertai kelia klausimus dėl medikamentinio aborto. Ar tai – vaistai be žalos?
Diana Karvelienė, Laisvos visuomenės instituto direktorė Rugsėjo 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija (toliau – PSO) kviečia minėti Pasaulinę pacientų saugos dieną. Šiais metais nutarta daugiau dėmesio skirti vaistų vartojimo…
Skaityti toliau…
Vygantas Malinauskas. Seimas bando apeiti Konstituciją?
Seimo pirmininkė V. Čmilytė – Nielsen sako, jog vienalyčių partnerysčių (civilinės sąjungos) įteisinimo reikalauja yra žmogaus teisės, su kuriomis Lietuvoje vėluojama. Ar iš tiesų šeimos teisinio statuso nesuteikimas vienalytėms poroms…
Skaityti toliau…
Suomijos parlamentarė P. Rasanen: žmonės bijo atvirai pasisakyti
Suomijos krikščionė parlamentarė Päivi Räsänen (Paivi Resenen), apkaltinta neapykantos kurstymu, kai 2019 m. socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Biblijos eilutę, kurioje buvo teigiama, kad homoseksualumas yra nuodėmė, šią savaitę pranešė, kad apeliacinio…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kaip A. Dulkys ėmėsi lyties keitimo
Lyties keitimas – valdančiųjų gelbėjimosi ratas? Kol visuomenė apsnūdusi nuo vasaros karščio, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ėmė ir netikėtai įteisino lyties keitimą. Pagal ministro rugpjūčio 4 d. pasirašytą…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Cancel kultūra kaip Pavliko Morozovo dvasios reinkarnacija
„Vienintelis dalykas, kurio pasimokome iš istorijos, yra tai, kad nieko iš jos nepasimokome“. G.Hėgelis Laisvas žodis visada buvo didžiausias tironijų ir dogmatinių ideologijų priešas, o cenzūra – ginklas prieš…
Skaityti toliau…
Dr. Valdas Kilpys. Verbalinės agresijos raiškos ypatybės internete: dramatizuoti negalima susitaikyti
Pranešimas skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos”. Taip, pavadinime trūksta kablelio. Kur jį dėti — kiekvieno individualus pasirinkimas. Tikėtina, kad kablelis vienoje ar kitoje…
Skaityti toliau…
Šeimų NVO viešas kreipimasis dėl LR Seimo darbo pavasario sesijoje
Birželio 16 dieną, trylika šeimas atstovaujančių organizacijų viešu laišku kreipėsi į LR Seimo narius, LR Vyriausybę, LR prezidentą Gitaną Nausėdą kviesdamos visus Seimo narius gerbti demokratijos bei atsakingo valdymo principus…
Skaityti toliau…
Lyginamoji lentelė: Civilinės sąjungos įst. projekto, CK III knygos ir kitų CK teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius
Kviečiame susipažinti su Laisvos visuomenės instituto ekspertų atlikta Civilinės sąjungos įstatymo projekto, Civilinio Kodekso III knygos ir kitų Civilinio Kodekso teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius tekstų palyginamąja analize. Ši…
Skaityti toliau…
Kauno arkivysk. metropolitas Kęstutis Kėvalas. Tikėjimo laisvė ir demokratijos ateitis.
TIKĖJIMO LAISVĖ IR DEMOKRATIJOS ATEITIS Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimas, skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kai nepavyksta įeiti pro duris
LR Seime yra svarstomas Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama siekiama į Lietuvos teisinę sistemą perkelti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje panaikinimo…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Bažnyčios laisvė kaip Vakarų civilizacijos pamatas: istorija ir iššūkiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ Šiandien mes neabejojame, kad priklausome milžiniškam Vakarų civilizacijos arealui, kuris apima ne…
Skaityti toliau…
Vytis Turonis. Katalikų Bažnyčios Kronikos pamokos Lietuvos ateičiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Šiandien, praėjus 50-čiai metų po pirmojo Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos numerio pasirodymo, gyvename…
Skaityti toliau…
„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ ir „Civilinė sąjunga“ įstatymo projektų palyginimas
Rytoj LR Seimas balsuos dėl „Civilinės sąjungos“ ir„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ projektų pateikimo stadijoje. Susipažinkite su šių projektų panašumais ir skirtumais.
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Naujas demokratijos ir religijos konflikto etapas
Lenkų filosofo Leszeko Kołakowskio nuomone, velnias išbandė keturias kovos su krikščionybe strategijas. Savo kovą jis pradėjo nuo pirmųjų krikščionių persekiojimo. Tačiau kankinių kraujas sustiprino Bažnyčią. Patyręs pirmą didelę nesėkmę, pikto…
Skaityti toliau…
50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos
Erlendo Bartulio nuotr. 2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais, taip pagerbdamas neatsiejama Lietuvos istorijos dalimi tapusį reiškinį – Kronikos leidybą ir platinimą. Šis pogrindžio leidinys ne…
Skaityti toliau…
Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimties metų jubiliejų – Popiežiaus Pranciškaus sveikinimai ir palaiminimas lietuvių tautai
Šiandien Seime vyksta konferencija „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Šis išskirtinis renginys sulaukė ir Šventojo Sosto dėmesio bei sveikinimų. Apaštališkasis nuncijus Baltijos šalims arkivyskupas…
Skaityti toliau…
Šventojo Sosto sveikinimas konferencijoje „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Jūsų Eminencija Kardinole Sigitai Tamkevičiau, Kauno Arkivyskupe Emerite, Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus maloniai nudžiugo sužinojęs apie konferenciją tema „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“…
Skaityti toliau…
Kard. Sigitas Tamkevičius jaunimui: svarbiausia žinia, kurią norėčiau Jums palikti – branginkite savo šaknis ir laisvę
Kalbino Regina Statkuvienė. Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtąsias metines LR Seime š.m. gegužės vyks konferencija „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Konferencijos globėjas J….
Skaityti toliau…
Šv. Sosto dėmesys ir sveikinimai konferencijai „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Gegužės 25 d. 14 val. LR Seime vyks konferencija „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. 2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais,…
Skaityti toliau…
123456