img

Gerų skyrybų nebūna, bet kai kurios – mažiau blogos?

Vaikai, augantys išsiskyrusiems tėvams dalijantis globą yra sveikesni nei tada, kai vaiką augina tik vienas iš tėvų.

Skyrybos kenkia vaikų sveikatai

Parengė Salomėja Dzekunskaitė

  • Šaltinis: Medicalnewstoday.com

Remiantis Švedijos nacionaline 12 ir 15 metų paauglių sveikatos statistika atliktas tyrimas atskleidė, kad skyrybos šeimoje daro neigiamą poveikį vaikų psichinei sveikatai, tačiau tam tikri sprendimai susiję su tėvų atsakomybės pasidalijimu po skyrybų gali pagerinti vaikų situaciją.

Studija palygino vaikų, kurie gyveno tai vieno, tai kito iš išsiskyrusių tėvų namuose ir vaikų, kurie daugiausia laiko leisdavo tik vieno iš tėvų namuose.

Tyrimo metu taip pat buvo palyginta pilnų ir išsiskyrusių šeimų vaikų sveikata ir padaryta išvada, kad nepriklausomai nuo to, kokio efektyvumo organizaciniai sprendimai gali būti padaryti skyrybų atveju, vaikams sveikiau augti yra pilnose šeimose. Kita išvada yra ta, kad vaikai, augantys išsiskyrusiems tėvams dalijantis globą yra sveikesni nei tada, kai vaiką augina tik vienas iš tėvų.

Tyrimo metu pagal Psichosomatinių problemų skalę (PSP) buvo palygintas tam tikrų simptomų (dėmesio ir miego sutrikimai, galvos skausmas, įtampa ir liūdesys, apetito trūkumas) pasireiškimo dažnumas. Rezultatai atskleidė, kad geriausiai jautėsi vaikai iš pilnų šeimų, blogiau – išsiskyrusių šeimų vaikai, kurių globą dalijasi abu tėvai, dar blogiau – vaikai, kurie dažniausiai būna su vienu iš tėvų, o blogiausiai – tie, kurių globa patikėta tik vienam iš tėvų.

Procentas šeimų, kurių tėvai išsiskyrę ir dalijasi vaikų globa per pastaruosius 20 metų Vakarų šalyse itin išaugo. Potencialūs kasdieniai stresiniai faktoriai išsiskyrusių šeimų vaikams yra susiję su ilgais atstumais į mokyklą, neužtikrintom galimybėm susisiekti su tėvais, kai to labiausiai reikia, stabilumo santykiuose su tėvais ir namų aplinka trūkumu ir tuo, kad vaikas turi išmokti derinti du skirtingus gyvenimo būdu skirtingose šeimose. Tyrėjai nustatė, kad psichosomatiniai sutrikimai yra susiję su šiuo stresu ir kad gyvenimas dviejuose skirtinguose namuose vaikams sukelia papildomų sunkumų, tačiau, kita vertus, tokio gyvenimo pliusas yra tas, kad  tokiu atveju vaikai gali būti arčiau abiejų tėvų.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

One Response to Gerų skyrybų nebūna, bet kai kurios – mažiau blogos?