img

Anglijos Bažnyčia skatina moksleivius „tyrinėti“ savo lyties tapatybę

Anglijos Bažnyčia skatina moksleivius „tyrinėti“ savo lyties tapatybę

Anglikonai peržiūrėjo su lyties tapatybe susijusias instrukcijas, skirtas mokykloms bei mokytojams. Savaitės be patyčių proga buvo atnaujintos 2014 metais kovai su homofobija sukurtos instrukcijos „Visų Dievo vaikų vertinimas“ (orig. Valuing All God’s Children). Nuo šiol jose kalbama ir apie bifobiją bei transfobiją darželiuose ir pradinėse mokyklose. Priešmokyklinukai, darželinukai ir pradinukai, pasak instrukcijų, turėtų būti skatinami tyrinėti savo lyties tapatybę. Mažieji turėtų galėti laisvai „išbandyti daugybę tapatybės kostiumų“ ir „ištyrinėti galimybes būti tuo, kuo jie galėtų būti“.

Mokytojai beveik 5 tūkst. mokyklų visoje Jungtinėje Karalystėje raginami neauklėti vaikų taip, kad šie atitiktų tradicinius vyro ir moters stereotipus.

„Vaikai „yra bandymų stadijoje“, todėl jiems neturėtų būti klijuojamos jokios etiketės“, – teigiama dokumente. „Vaikai turi galėti pažaisti su daugybe tapatybės kostiumų (kartais tai reiškia tiesiog persirenginėti). Jie turėtų laisvai ištyrinėti galimybes be teisimo ar šaipymosi.“ Anglikonų rekomendacijos teigia, kad, pavyzdžiui, berniukai gali rinktis balerinos sijonėlį, princesės tiarą ir aukštakulnius.

Parapijinės mokyklos turėtų būti visiškai neutralios lyties atžvilgiu, kai vaikai yra „komentuojami, giriami arba instruktuojami“. Mokyklose su berniukais ir mergaitėmis turi būti bendraujama „be nuorodų į lytį“, o į neatitikimą biologinei lyčiai turi būti atsakoma „be komentarų“. Mokyklos privalo vengti „etikečių ir išvadų, kurios vaiko elgesį vadintų netinkamu, nenormaliu ar problemišku tik dėl to, kad jis nesiderina su lyties stereotipais. Vaikystė yra šventa vieta kūrybiškam savęs suvokimui.“

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, 80-ties mln. anglikonų visame pasaulyje lyderis, populiarindamas šias instrukcijas sakė, kad kovojant su patyčiomis pasiektas „svarbus pokytis“, tačiau instrukcijose reikėjo padaryti dar didesnius pakeitimus ir pridėti bi- ir trans- fobijų sąvokas. Anglijoje viešėjęs pastorius Franklinas Grahamas sukritikavo naująsias instrukcijas sakydamas: „Esu prieš bet kokias patyčias, tačiau vaikai turi būti mokomi Dievo tiesos. Dievas sukūrė vyrą ir moterį (Pr 5:2)“. Savo feisbuko paskyroje jis paskelbė: „Anglijos Bažnyčia neturėtų pasiduoti nuodėmingam, destruktyviam ir prieš Dievą nukreiptam LGBTQ mokymui. Ji turėtų stovėti išvien su Dievo Žodžiu.“

Praėjusiais metais Generalinis Anglikonų Bažnyčios sinodas nubalsavo už specialios translyčiams skirtos liturgijos, skirtos švęsti „asmens perėjimą į kitą lytį“, sukūrimą. Tuo tarpu, Jungtinėje Karalystėje pastebimas ženkliai augantis vaikų, turinčių lyties tapatybės sutrikimų, skaičius. Štai 2010 metais į lyties sutrikimų kliniką buvo nusiųsti 97 vaikai, o 2016 metais vaikų, turinčių lyties disforijos sindromą, buvo jau daugiau nei 1 400.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.