img

Ar projektas „reprodukcinė sveikata“ pasiteisina?

Ar projektas „reprodukcinė sveikata“ pasiteisina?

Nors prezervatyvų eksportas į Trečiąjį Pasaulį auga, susirgimų ŽIV skaičius nenustoja kilti.

.

Mokslininkai ginčijasi: ar projektas „reprodukcinė sveikata“ pasiteisina?

Ieva Petruškaitė

Terminas „reprodukcinė sveikata“ buvo sukurtas Kairo Konferencijoje 1994 m. ir yra orientuotas į „saugaus sekso“ (prezervatyvų naudojimo) kultūros propagavimą, ŽIV kontrolę, prieigos prie aborto paslaugų didinimą. Tačiau ekspertai pastebi ne iki galo išvystytos strategijos pasekmes: nors prezervatyvų ir kontraceptinių piliulių „po nakties“ eksportas kasmet iš JAV į Afriką, Aziją ir Lotynų Ameriką auga kaip ant mielių, tačiau susirgimų ŽIV ir kitomis venerinėmis ligomis skaičius bei paauglių nėštumai toliau didėja nekontroliuojamai.

Mokslininkai įvardija, kad ši strategija vadovaujasi tik bandymu naikinti pasekmes, bet ne priežastis. Tai reiškia, kad skurdžiose besivystančiose šalyse trūksta švietimo, skatinančio išvengti ankstyvo sekso, kuris būtų kur kas efektyvesnė priemonė „reprodukcinės sveikatos“ iniciatorių iškeltiems tikslams įgyvendinti nei vien tik neribotai augantis apsaugos priemonių eksportas.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

One Response to Ar projektas „reprodukcinė sveikata“ pasiteisina?