img

EŽTT pritarė Italijos draudimui naudoti embrionus mokslui

Paskelbta: 

EŽTT pritarė Italijos draudimui naudoti embrionus mokslui

Lietuvos žiniasklaida nesiryžo pranešti apie šį svarbų žingsnį.

JAV atkirto Europai dėl abortų finansavimo

Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai Jungtinių Tautų Organizacijoje šiandien pareiškė, kad prezidento Obamos administracija neketina apeiti JAV įstatymo draudžiančio finansuoti abortus užsienio šalyse.

Šis pareiškimas tai oficialus atsakas Ženevos Žmogaus teisių tarybai.  Vasarį 46 šios organizacijos narės gavo JAV ataskaitą apie žmogaus teisių apsaugą šioje šalyje bei galimybę ją kritikuoti pateikiant „rekomendacijas“.  Pastarasis JAV pareiškimas atskleidžia, kurioms rekomendacijoms Amerikos vyriausybė pritaria,  o kurias atmeta.

Daugelis iš 343 rekomendacijų buvo susijusios su žmogaus teisių aktyvistų pranešimais, kritikuojančiais JAV taikomas kankinimo priemones informacijai iš teroristų išgauti, privačių pokalbių ir kitų komunikacijų stebėjimą, taip pat teisėsaugos pareigūnų elgesį su imigrantais, rasinėmis mažumomis ir nepilnamečiais.

Tuo tarpu tokios organizacijos kaip „Amnesty International“ ir „Human Rights Watch“ pareiškė, kad pastangos apsaugoti negimusius kūdikius (numatytos JAV įstatymais, vert. past.) pažeidžia tarptautines žmogaus teises.  JAV atsakymas sudavė smūgį tokioms aktyvistų grupėms, nes galingiausia pasaulio valstybė nesutiko perinterpretuoti ar „paaiškinti“ jau 42 metus veikiančio įstatymo (Helmso pataisos), draudžiančio naudoti federalinės valdžios finansus aborto plėtrai užsienyje.

[…]

Gyvybės apsaugos (angl. pro-life) šalininkai teigiamai įvertino JAV sprendimą apginti šį įstatymą, nors išliko skeptiški Obamos vyriausybės atžvilgiu.  Pasak prezidento administracijos darbuotojo cituojamo organizacijos C-FAM puslapyje, „Baltieji rūmai neslepia, noro perinterpretuoti Helmso pataisą ir finansuoti abortus užsienyje, bet laukia tam palankesnių politinių aplinkybių.“

Šaltinis: C-FAM

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.