img

Geros naujienos iš Komisijos dėl moterų padėties

Geros naujienos iš Komisijos dėl moterų padėties

Neseniai baigėsi dvi savaites trukusi Jungtinėse Tautose vykusi 62-oji Komisijos dėl moterų padėties (angl. The Commission on the Status of Women) sesija. Pagrindinė šiais metais svarstyta tema buvo „Iššūkiai ir galimybės siekiant lyčių lygybės ir įgalinant kaimo vietovėse gyvenančias moteris ir mergaites“.

Sesijoje dalyvavo Komisijos valstybių narių atstovai, JT subjektai ir JT Ekonominės ir socialinės tarybos akredituotos nevyriausybinės organizacijos iš visų pasaulio regiono.

Aptarus pagrindinę sesijos temą, Komisija sutarė dėl išvados. Gyvybės apsaugos ir autentiškos šeimos sampratos šalininkai džiaugiasi, kad galutiniame dokumente neatsirado naujų įsipareigojimų dėl abortų ir homoseksualų teisių, neliko saugaus aborto sampratos. Dokumentas nepripažįsta šeimų įvairovės, po kuria dažnai slypi homoseksualų santuokos, koncepcijos. Iš dokumento išimtos seksualinės orientacijos ir lyties tapatybės sąvokos, nebeliko išsireiškimo „visa moterų įvairovė“, apimančio translytiškumą. Nors dokumentas apima reprodukcinę sveikatą, bet nuorodoje iš šios sampratos pašalinti abortai.

Pastebėtina, kad 38 JAV Kongreso nariai kreipėsi į JAV atstovus Komisijoje ir ragino juos siekti politikos, kuri apimtų visą kaimo vietovėse gyvenančių moterų ir mergaičių žmogaus teisių spektrą ir realijas, pavyzdžiui, prieigą prie švietimo bei reprodukcinės sveikatos paslaugų bei paramą LGBTQ teisėms.

Šeimos ir žmogaus teisių centro (angl. Center for Family and Human Rights) teigimu, kova dėl reprodukcinės sveikatos Jungtinėse Tautose vyksta jau ilgiau nei 20 metų: „Terminas buvo sukurtas aborto šalininkų kaip būdas remti abortus nenaudojant žodžio abortas. Terminas taip  pat buvo pasitelktas siekiant abortą paversti norma“.

„Kasmetinis Komisijos dėl moterų padėties susitikimas yra vienas kontroversiškiausių renginių, kuriame susiburia tūkstančiai aktyvistų, šį renginį traktuojančių kaip platformą radikaliam feminizmui stumti į socialinę politiką. Vis dėlto priimtas dokumentas nėra įpareigojantis, ir vyriausybės gali ignoruoti jo išvadas“, – rašo Šeimos ir žmogaus teisių centras.

Komisija dėl moterų padėties yra pagrindinė globali tarpvyriausybinė organizacija, išskirtinai skirta skatinti lyčių lygybę ir moterų įgalinimą.

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.