img

Jaunimo akademinis pavasario studijų savaitgalis „Kaip (ne)sugriauti Lietuvos?“ (II dalis)

Jaunimo akademinis pavasario studijų savaitgalis „Kaip (ne)sugriauti Lietuvos?“ (II dalis)

 

Šių metų kovo 21–23 d. Vilniuje vyko jaunimo akademinis pavasario studijų savaitgalis „Kaip (ne)sugriauti Lietuvos?“ (II dalis).

Susitikimas prasidėjo prisiminimais apie šių savaitgalių ištakas ir refleksija apie 2024 m. spalio 25–27 d. vykusį jaunimo rudens studijų savaitgalį. Pastarasis ne tik kvietė analizuoti pagrindinę savaitgalio temą ir apmąstyti Šiluvos deklaracijos reikšmę Lietuvai, bet taip pat suteikė progą susipažinti su aktyviai veikiančiais ar veiklos trokštančiais krikščioniais bendraamžiais bei NVO atstovais. Tai buvo susitikimo erdvė vieniems kitus stiprinti ir įkvėpti tolimesniam aktyviam krikščioniškam veikimui.

Kad atvira širdimi priimtume tai, ką Dievas per Šventąją Dvasią yra numatęs šiam savaitgaliui, susitikimo pradžioje jaunimas savo kasdienius rūpesčius bei prašymus sudėjo į maldos intencijas, kurias drauge nešėme į Šv. Mišias Šv. Teresės bažnyčioje.

Po Šv. Mišių pirmojo vakaro eigoje trumpai aptarėme per šį laiko tarpą (nuo rudens iki pavasario savaitgalio) nuveiktus darbus, kėlėme aktualius klausimus, diskutavome.

 

 
Šeštadienio programa: nuo vizijos iki praktikos ir konkrečių detalių

Šeštadienio programa buvo kruopščiai sudėliota, o jos organizatoriams kėlė nemažai jaudulio – tai buvo visiškai kitokia studijų savaitgalio dalis nei rudenį. Ar jaunimą ji palies? Ar atlieps jų lūkesčius? Ar bus priimta ir suprasta? Beliko pasitikėti Šventąja Dvasia.

Pranešimus jaunimui skaitė Krikščionių profsąjungos ir Ramintojos bendruomenės nariai: kun. Algirdas Toliatas, dr. Vilma Popovienė ir Žaneta Poškuvienė. Jų pasidalinimų ir įžvalgų temos:

• Vizija. Ji gimsta maldoje iš Dievo lyderio širdyje. Vizijos turėjimas leidžia priimti teisingus sprendimus, suteikia drąsos nebijoti pasakyti „NE“ net ir geriems dalykams, kad galėtume pasakyti „TAIP“ geriausiems.
• Varomoji jėga pokyčiams – šventas nepasitenkinimas. Jis skatina ne tik kritikuoti, bet ir aktyviai veikti, keičiant tai, kas negerai į gerą.
• Komanda. Vienas gali bėgti trumpą maratoną, tačiau ilgą distanciją įveikti vienam – sudėtinga. Komanda leidžia priimti geriausius sprendimus, apmąstant klausimą iš įvairių pusių ir pažvelgiant plačiau bei giliau nei vienas sugebėtum. Komanda įgalina visus norinčius prisidėti ir dalyvauti bendruomenės gyvenime, tad ji taip pat padeda atpažinti ir pasakyti „ne“ vartotojiškumui.
• Evangelizacijos pirmumas. Misija yra Bažnyčios esmė, jos varomoji jėga ir gyvybės šaltinis. Mokinystė be misijos veda į fariziejiškumą, todėl kiekvienoje krikščioniškoje bendruomenėje evangelizacija turi būti svarbiausias prioritetas.
• Kultūra. Tai, ką mes švenčiame, kuo džiaugiamės ir ko netoleruojame. Sveiką kultūrą turinti bendruomenė yra stabilesnė, gausesnė dvasinių, žmogiškųjų bei materialinių resursų.

 
Kūrybinės dirbtuvės „Idėja Lietuvai“

Savaitgalio pabaigos akcentas – kūrybinės dirbtuvės „Idėja Lietuvai“, kurias moderavo ateitininkas Martynas Pilkis. Dalyviai diskutavo apie tai, kaip idėją paversti konkrečiu veiksmu ir siekti realių pokyčių Lietuvoje.

Pasisėmę išminties ir vieni kitų palaikymo, įkvėpti ir su degančiomis širdimis jaunuoliai išsiskirstė veikti savo aplinkoje – bendruomenėse, organizacijose, studijose.

Krikščionių profsąjunga primena, kad jei turėdami viziją ir susibūrus nedidelei bendražygių komandai jausite, jog šioje kelionėje norėtumėte palydėjimo ir pastiprinimo, drąsiai susisiekite su mumis.

 

________________________________________

Renginio globėjas: J. E. Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas

Bendraorganizatoriai: Ateitininkų federacija, Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga, Laisvos visuomenės institutas

Nuoširdžiai dėkojame jaunimo studijų savaitgalio rėmėjams, dalyviams, dėstytojams, pranešėjams ir palydėtojams, taip pat visiems, kurie palaikė malda ir geru žodžiu.

 

 

 

© 2025, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.