img

Laisvos visuomenės institutas negavo paramos iš LVŽS ir „Agrokoncerno” įmonių

Laisvos visuomenės institutas negavo paramos iš LVŽS ir „Agrokoncerno” įmonių

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje iškilo abejonės, kad Laisvos visuomenės institutas (LVI) gali būti finansiškai susijęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (toliau – LVŽS) bei įmonių grupe Agrokoncernas. Lietuvos naujienų agentūros ELTA skelbiamame pranešime spaudai LVI neigia tokius įtarimus ir užtikrina, kad LVI nei iš LVŽS, nei iš Agrokoncerno ar su juo susijusių įmonių nuo savo įsteigimo pradžios 2013 m. nėra gavęs jokios finansinės paramos.

Iki šiol LVI Registrų centrui teikdavo veiklos ataskaitą viešai nenurodydamas atskirų finansinių rėmėjų – juridinių asmenų – duomenų ir paramos vertės, kadangi viešųjų įstaigų veiklą reglamentuojantys įstatymai neįpareigojo to daryti. LVI gerbia kai kurių rėmėjų sprendimą nesigirti teikiama parama nevyriausybinėms organizacijoms. Veiklos ataskaitoje nenurodydamas paramą teikusių juridinių asmenų ir kiekvieno iš jų paramos vertės LVI ne tik nepažeidė įstatymų nuostatų, bet ir užtikrino kai kurių rėmėjų pageidaujamą anonimiškumą.

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos įsigaliojo Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimas, pagal kurį metinėje veiklos ataskaitoje viešoji įstaiga, pateikdama informaciją apie iš juridinių asmenų gautą paramą, turi atskirai nurodyti kiekvieną paramą suteikusį juridinį asmenį, jo suteiktos paramos dalyką ir vertę. Ateityje, kaip ir iki šiol, LVI savo veikloje vadovausis Lietuvos Respublikoje galiojančiais įstatymais.

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.