Dėl COVID-19 ir taikytų saugumo priemonių, susirinko gerokai mažiau žmonių nei ankstesniais metais
Martin Bürger
Rugsėjo 19 dieną daugiau nei 3 tūkst. gyvybės šalininkų susirinko į Berlyne vykusias kasmetines „March for Life“. Jas šiek tiek trikdė priemonės, nukreiptos prieš COVID-19, bei kairiųjų pažiūrų grupės, bandžiusios sutrikdyti taikų renginį.
Prieš eitynes vykusiame renginyje kalbėjusi regos negalią turinti dainininkė Bernarda Brunovic sakė:
„Reikia pokyčių visuomenėje, ideologijose. Gyvenimas toks gražus, kiekviena gyvybė yra unikali, turime už tai kovoti!“
Politikas J. Singhammer, buvęs vienas iš Vokietijos parlamento vicepirmininkų, pabrėžė holistinę kūrinijos sąvoką, kadangi žmogus yra kūrinijos dalis, ir dėkojo eitynių dalyviams už tai, kad gina visų žmonių teisę į gyvybę.
Savo patirtimi dalinosi ir motina, atsisakiusi nužudyti gimdoje augančią dukrą, jai diagnozavus anencefaliją:
„Spaudimas pasidaryti abortą buvo labai didelis ir labai gundantis itin sunkiu metu. Esame labai laimingi, kad mums buvo leista laikyti savo rankose Haną.“
Alexandra Linder, Vokietijoje veikiančias gyvybės šalininkų grupes apjungiančios organizacijos „Bundesverband Lebensrecht“ pirmininkė, pabrėžė žmogaus orumo pirmenybę, kurio neturėtų viršyti jokios kitos teisės, tokios kaip autonomija ar apsisprendimo teisė.
„Humaniška konstitucinė valstybė gali gyvuoti tik gerbiant žmogaus orumą, kurį kiekviena žmogiška būtybė besąlygiškai turi nuo prasidėjimo iki mirties“, sakė ji.
Per ekumenines pamaldas po eitynių, Berlyno arkivyskupas Heiner Koch klausė: „Kas yra žmogus, koks iš tiesų jo didingumas, jo orumas, kas yra jo gyvenimas?“ Nors pasaulyje gyvena milijardai žmonių, kiekvienas žmogus yra „nuostabus, nes kiekviena žmogiška būtybė yra unikali … Žmogau, niekada nepamiršk savo didingumo ir orumo, niekada jų nepamiršk, ir gink kiekvieno žmogaus didingumą visais jo gyvenimo etapais.“ […]
Pernai, kol COVID-19 suvaržymai dar nebuvo apėmę viso pasaulio visuomenių, į Berlyną susirinko apie 8 tūkst. gyvybės šalininkų. Šiemet organizatoriai planavo suburti mažesnį žmonių skaičių tam, kad būtų galima išlaikyti saugų atstumą.
Prieš renginį eitynių priešininkai skleidė gandus, esą „March for Life“ yra kaip protestas prieš COVID-19 suvaržymus.
Atsakydama į tai, A. Linder teigė: „mūsų užduotis ir rūpestis yra atstovauti teisės į gyvybę temoms politinėje, socialinėje, mokslinėje ir viešojoje sferoje – taip, kad tai būtų nešališka, nepriklausoma, neatstovaujant konkrečiai religinei konfesijai.“
„March for Life“ buvo ir yra tik gyvybei ginti skirta demonstracija“, paaiškino ji. „Mums rūpi visi žmonės nuo gyvybės prasidėjimo iki mirties, jų teisė į gyvybę ir jų gyvybės apsauga. Taigi mes savaime laikomės Berlyne taikomų oficialių taisyklių, kurios numato būtinybę dėvėti burną ir nosį dengiančias priemones ir laikytis minimalaus atstumo kaip higienos priemonės, taip pat šiam tikslui turime pasiruošę skarelių su mūsų atributika.“
„Kaip visada, „March for Life“ leidžiama tik „Bundesverband Lebensrecht“ organizacijos ir jos narių atributika“, pabrėžė ji. „Bet koks mūsų demonstracijos siejimas su socialinėmis grupėmis ar srovėmis, turinčiomis kitą tikslą, yra neteisingas.“
Ji sutinka, kad „pavienių incidentų šioje srityje negalima visiškai išvengti, kaip negalima išvengti pasikartojančių ekstremistinių, netolerantiškų grupių, neigiančių vaikų teisę gyventi ir paliekančių besilaukiančias mamas krizinėje situacijoje, agresyvių išsišokimų.“
Šaltinis: 3,000 pro-lifers take part in German March for Life
© 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.
Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.