img

Prancūzijos parlamento nariai legalizavo dirbtinį apvaisinimą lesbietėms ir vienišoms motinoms

Paskelbta: 

Prancūzijos parlamento nariai legalizavo dirbtinį apvaisinimą lesbietėms ir vienišoms motinoms

Prancūzijos žemųjų parlamento rūmų dauguma antradienį (06.30) parėmė įstatymą, kuris nuo šių metų vienišoms motinoms ir lesbietėms leis naudotis medicininiu apvaisinimu.

Paskutinio balsavimo dėl plataus masto bioetikos įstatymo, pristatyto prezidento Emanuelio Makrono valdžios, ilgai laukė LGBT teisių grupės, kurios darė spaudimą dėl reprodukcijos priemonių nuo to laiko, kai Prancūzija legalizavo tos pačios lyties porų santuokas 2013.

Jis buvo priimtas 326 balsais už, 115 prieš.

Naujasis įstatymas leis naudotis tokiais vaisingumo metodais kaip dirbtinis apvaisinimas ir apvaisinimas in vitro, šiuo metu skirtais tik nevaisingoms heteroseksualioms poroms.

Prancūzijoje vaisingumo priemonės nieko nekainuoja – taigi, kai tik bus priimtas įstatymas, jis apims lesbiečių poras ir vienišas moteris.

Makronas šį balsavimą apibūdino kaip „didžiulį pasiekimą“, kuris „rodo, kad visuomenė yra pasirengusi žengti žingsnį prie didesnio lygiateisiškumo“, – trečiadienį sakė vyriausybės atstovas spaudai Gabrielius Attalis.

„Šiuo įstatymu mes pripažįstame visas prancūzų šeimas, apimame visas tėvystės formas nesvarbu, ar jos būtų heteroseksualios, homoseksualios ar vieno tėvo, mes skelbiame jų lygiateisiškumą ir aiškiai bei garsiai pasakome, kad tik meilė vaikams svarbi,“ – pridėjo Attalis žadėdamas, kad „įgyvendinimo nutarimai bus priimti greitai.“

Sveikatos ministras Olivieris Veranas sakė, kad Prancūzijos valdžia naująjį įstatymą ruošiasi pritaikyti kaip įmanoma greičiau tam, kad pirmieji vaikai būtų pradėti jau metų pabaigoje.

Balsavimas žymi užsitęsusių dvejų metų debatų parlamente pabaigą. Konservatorių dauguma pakartotinai atmetė priemonę, bet žemesnieji parlamento rūmai, kur Makrono centristų partija turi daugumą, turi paskutinį žodį. Nacionalinis susirinkimas įstatymo projektą patvirtino jau tris kartus ir jis tikrai jį priims vėliau antradienį.

Prancūzijos LGBT teisių grupės darė spaudimą dėl priemonės, kai Prancūzija legalizavo tos pačios lyties porų santuokas valdant tuometiniam prezidentui Francois Hollandeui, kuriuos sekė mėnesius trukę masiniai konservatorių ir katalikų grupių protestai.

„Pagaliau,“ – sakė Matthieu Gatiponas Inter-LGBT asociacijos atstovas spaudai sveikindamas „ilgai lauktą progresą.“

„Esame patenkinti, kad tai pagaliau padaryta… bet tai buvo skausmingas gimdymas,“ – pasakė jis išreikšdamas nusivylimą, kad tiek daug laiko užėmė, kad būtų priimtas galutinis balsavimas dėl įstatymo.

Gatiponas sakė, kad prancūzėms buvo sunku metų metus atidėlioti planus turėti vaikelį, o taip pat ir kitoms, kurios turėjo mokėti brangius mokesčius, kad keliautų į užsienį, į šalis, kur tokios procedūros galimos, tokias kaip Ispanija ir Belgija.

Naujasis įstatymas nenagrinėja Prancūzijos draudimo tokiam surogatinės motinystės susitarimui, kur motina išnešioja ir pagimdo vaikelį kažkam kitam.

 

Šaltinis: French MPs legalise IVF for lesbians, single women

© 2021, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.