img

Abortų aukoms atminti sužibs tūkstančiai žvakučių

Paskelbta: 

Abortų aukoms atminti sužibs tūkstančiai žvakučių

Spalio 29 d. būkime kartu visos Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse.

.

Abortų aukoms atminti visoje Lietuvoje sužibs tūkstančiai žvakučių

  • Šaltinis: delfi.lt, nuotrauka: Devikos Diumont

Spalio 29 dieną, ketvirtadienį, visos Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse pilietinė iniciatyva „Renkuosi gyvybę“ kviečia visus uždegti žvakutę dėl abortų negimusiems kūdikiams, rašoma pranešime spaudai.

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo atlikta net 5231 abortas. Pasaulyje šis skaičius kiekvienais metais viršija dešimtis milijonų. Pilietinės akcijos „Renkuosi gyvybę“ viena iniciatorių, Laisvos visuomenės instituto projektų koordinatorė, Edita Gailiūtė sako, kad šis skaičius yra be galo didelis, o abortai dažnu atveju daromi ne dėl to, kad būtų apsaugoma motina, bet dėl neatsakingo ir atsainaus požiūrio į žmogaus gyvybę.

„Kviečiame visus spalio 29 dieną 19 valandą ateiti į savo miestų centrines aikštes ir pagerbti tuos, kurie neturėjo galimybės būti mūsų tarpe. Tie dešimtys tūkstančių negimusių vaikučių galėjo būti jūsų draugai ar mokytojai“, – sakė E.Gailiūtė.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2011–2014 metais kasmet atliekama maždaug po 5–6 tūkst. abortų. 2010 m. jų buvo atlikta apie 11 tūkst., 2006 m. – apie 15 tūkst. Bene didžiausias abortų skaičius Lietuvoje buvo pasiektas 1990 m. – nužudyta 50 tūkst. gyvybių.

„Nors abortų skaičius Lietuvoje ir mažėja, tačiau vis tiek tai yra tragedija. Esame Europos Sąjungos valstybė ir turime visas galimybes rūpintis savo vaikais, suteikti sąlygas augti ir užgauti kiekvienam. Negimęs vaikelis – didelis praradimas, o mūsų organizuojama akcija siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į aktualią problemą“, – tęsė E. Gailiūtė.

Prie pilietinės akcijos, kurią jau trečius metus rengia Laisvos visuomenės institutas, kasmet prisideda vis daugiau žmonių, kurie mano, kad vaiko gyvybė yra brangi ir saugotina tiek iki gimimo, tiek po jo.

Laisvos visuomenės instituto vadovė Kristina Zamarytė-Sakavičienė susirūpino, kad šiuo metu LR Seime yra svarstoma nauja Vaiko teisių pagrindų įstatymo redakcija, kur siūloma naikinti apsaugą vaikui iki jam gimstant.

,,Toks įstatymo pakeitimas reikštų valstybės požiūrį, kad gimimo dieną naujas žmogus atsiranda iš nebūties, staiga pradeda egzistuoti. Tačiau iš tiesų gimęs vaikas yra tas pats žmogus, kuris iki gimimo gyveno mamos įsčiose. Nėra objektyvaus pagrindo diskriminuoti mažiausių iš mūsų. Vaikus turime pradėti saugoti nuo jų gyvenimo pradžios — dar iki gimimo”, – sakė K. Zamarytė-Sakavičienė.

Akcijos iniciatoriai sako siekiantys atkreipti dėmesį, kad norint mažinti abortų skaičių, būtina padėti besilaukiančioms moterims ir nepalikti jų vienų lemiamą akimirką.

„Abortas – tai ne tik negimusio vaiko gyvybės nutraukimas. Moksliniai tyrimai rodo, kad abortas daro didelę žalą ir mamos fizinei bei psichinei sveikatai. Tad padėdami mamai, mes saugome vaiko gyvybę, o gindami negimusį kūdikį, mes saugome moterį“, – kalbėjo K. Zamarytė-Sakavičienė.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.