img

Sportininkė skundžia tvarką, pagal kurią turi varžytis su mergaitėmis save laikančiais berniukais

Sportininkė skundžia tvarką, pagal kurią turi varžytis su mergaitėmis save laikančiais berniukais

Sportininkė Selina Soule JAV Švietimo departamento Pilietinių teisių biurui pateikė skundą dėl to, kad nuo šiol moterys privalo varžytis su biologiniais vyrais. Mergina skundžia Konektikuto valstijoje įsigaliojusią tvarką, pagal kurią save mergaitėmis laikantys berniukai priimami varžytis mergaičių sporto varžybose. Internete pradėta S. Soule ir jos skundą dėl diskriminacijos remianti peticija.

Vidurinėje mokykloje besimokančios sportininkės S. Soule sportinei karjerai kyla pavojus dėl valstijos politikos, reikalaujančios, kad berniukai, save laikantys mergaitėmis, būtų įtraukti į mergaičių sporto varžybas. Selina mokosi ir sportuoja Bloomfieldo vidurinėje mokykloje Bloomfielde, Konektikuto valstijoje. Jai nepasisekė pasiekti pergalės Naujosios Anglijos 55 metrų bėgimo regioninėse varžybose, kadangi dvi prizines vietas iškovojo berniukai. Šią šešiolikmetės situaciją vaizdo įrašuose užfiksavo žurnalistai.

Laisvės gynimo aljanso (angl. Alliance Defending Freedom, toliau – ADF) teisininkė Christiana Holcomb teigė, kad siekdamas teisingumo Selenos atžvilgiu ADF pateikė skundą.

„ADF dėl Selinos ir dar kelių kitų drąsių sportininkių mergaičių yra ir dar rengiasi pateikti skundus prašydamas Švietimo departamento imtis veiksmų, ištirti situaciją ir atstatyti Selinai lygias sąlygas varžytis“, – sakė Ch. Holcomb.

Švietimo departamento Pilietinių teisių biuras yra atsakingas už vieną iš federalinių įstatymų, kuris „saugo žmones nuo diskriminacijos dėl lyties švietimo programose ar veiklose, gaunančiose federalinę finansinę paramą“. Būtent jo pagrindu skundą ir teikia ADF.

Selinos teigimu, jei dviem save mergaitėmis laikantiems berniukams nebūtų leista konkuruoti su mergaitėmis, ji būtų buvusi šešta. Tokiu atveju mergina būtų turėjusi galimybę koledžo trenerių akivaizdoje dalyvauti Naujosios Anglijos 55 metrų bėgimo regioninėse varžybose.

Vienas iš peticijos kampanijos koordinatorių Scottas Schittlas buvo įkvėptas susidomėjimo, kurio paskutiniu metu sulaukė Selinos istorija. „Per dvi savaitės ši istorija sulaukė daugiau nei 400 tūkst. puslapio peržiūrų.“

„Žmonės supranta, kad kažkas yra iš esmės negerai, kai berniukai dalyvauja mergaičių sporte“, – sakė S. Schittlas. „Jie supranta, kad tai nesusiję su saugumu. Jie žino, kad kai berniukai varžosi mergaičių sporte, jie laimi dėl natūralaus gamtos dovanoto pranašumo. Tai įrodyta moksliškai ir suprantama sveiku protu.“

Dėl fizinės jėgos skirtumų tai kenkia mergaitėms ir kontaktiniame sporte bei atima iš jų galimybę varžytis dėl aukštųjų mokyklų stipendijų ir kitų apdovanojimų.

Varžybos su berniukais demotyvuoja mergaites, kurios sunkiai dirbo, kad patektų į varžybas. Nepaisant visų savo pastangų, galiausiai jos patenka į varžybas, kurių laimėti tiesiog negali arba gali ypač retais atvejais.

versta pagal Petition supports girls who don’t want to race boys who identify as ‘girls’

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.