img

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF): paaiškinimai ir įspėjimai

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF): paaiškinimai ir įspėjimai

 

   Amerikos medicinos asociacijos žurnale aprašyto tyrimo išvados skelbia: „beveik du trečdaliai moterų, kurioms taikomos dirbtinio apvaisinimo procedūros,  po šešto bandymo turės vaiką“. New York Times apie tyrimą pranešė ganėtinai apgaulinga antrašte: „Atliekant dirbtinį apvaisinimą, kantrybė atsiperka.“ Straipsnis nutylėjo labai didelę dirbtinio apvaisinimo paslaugų kainą ( vienas kursas kainuoja iki 15.000$) ir didžiulius pelnus, dėl kurių farmacininkai bei vaisingumo industrijos atstovai, palaiko bent kelių dirbtinio apvaisinimo kursų idėją. Naujame Wall Street Journal straipsnyje į tokį optimistišką požiūrį žvelgiama kritiškai.

   Pristatant tą patį tyrimą,  Wall Street Journal antraštė buvo gerokai labiau atitinkanti realybę, nes užuot teigusi, verčiau klausė: „Kiek dirbtinio apvaisinimo kursų moteris turėtų išbandyti?“ Straipsnyje pateikta teiginių, kurie padeda aiškiau suprasti reikalo esmę: „Svarbus JK atliktas tyrimas rodo, kad iki devynių bandymų su kiekvienu ciklu sėkmingo apvaisinimo bei gimstamumo rodiklis didėja, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į svarbius įspėjimus. Dėl suprantamų priežasčių, koncentruojamasi į geras naujienas. Tačiau tyrimo išvados kai kurioms moterims gali teikti naivią viltį, o kitoms – kaltės jausmą, kad jos per anksti nutraukė dirbtinio apvaisinimo procedūras.“

   Amžiuje, kai vartotojo apsauga ypač madinga, o politikai ir žurnalistai apsimeta vartotojų gynėjais, vaisingumo industrija sugeba praslysti nepastebėta. Tiesa sakant, į nevaisingumo gydymą gaunančius asmenis derėtų žiūrėti ne kaip į vartotojus, o veikiau pacientus. Tačiau šioje rinkoje sukasi didžiuliai pelnai, todėl jos atstovai, prasidėjus kalbai apie dirbtinį apvaisinimą, nori pritildyti svarbius įspėjimus. Guodžia tai, kad vis dar yra apžvalgininkų, kovojančių su tokiomis apgaulėmis.

šaltinis:  cbc-network
Iš anglų kalbos vertė: Lukas Satkauskas

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.