img

Nustatyti apvaisinimo mėgintuvėlyje pavojai

Tyrimo rezultatai leidžia daryti išvadą, kad in vitro būdu sukurti embrionai skiriasi nuo natūraliu būdu pradėtų embrionų medžiagų apykaitos procesais.

.

Nustatyti apvaisinimo mėgintuvėlyje pavojai

Parengė G. Dzekunskytė

Kalifornijos universiteto mokslininko Paolo Rinaudo tyrimas, atliktas su dviejų mėnesių pelėmis, atskleidė, kad embrionai, sukurti mėgintuvėlyje, vystosi skirtingai nei tie, kurie atsiranda natūraliu būdu.

Šio universiteto mokslininkai ištyrė pelių kepenų, raumenų, riebalinio, kasos audinių mėginius ir po to užregistravo šių gyvūnų medžiagų apykaitos parametrus. Tyrėjai pastebėjo, kad in vitro sukurtos pelės turėjo tam tikrų insulino pasisavinimo sutrikimų, o jų gliukozės apykaita buvo lėtesnė nei natūraliu būdu gimusių pelių. Be to, atrasta, kad in vitro būdu gimusių patelių organizmai sunkiau pasisavino deguonį. Mėgintuvėlyje sukurtų abiejų lyčių pelių organizmų genome aptikta tam tikrų genetinių pakitimų, kurie ir nulėmė nenormalią jų medžiagų apykaitą.

Tyrimo rezultatai leidžia daryti išvadą, kad in vitro būdu sukurti embrionai neretai skiriasi nuo natūraliu būdu pradėtų tam tikrais medžiagų apykaitos procesais. Kol kas analogiški tyrimai nėra atlikti su žmonėmis, todėl nėra aišku, ar galima tikėtis panašių genetinių pakitimų in vitro pradėtų vaikų organizmuose.

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.