img

Su kompiuteriu „susituokti“ norintis vyras padavė valstiją į teismą

Su kompiuteriu „susituokti“ norintis vyras padavė valstiją į teismą

 

Jeremy Gray

 

Vyras, teigiantis susituokęs su savo kompiuteriu Naujojo Meksiko valstijoje, į teismą padavė Alabamos valstiją, nes ši atsisakė pripažinti jo „santuoką“.

Tai tik viena iš daugelio Chriso Seviero, kuris savo seksualinę orientaciją įvardija kaip potraukį technikos prietaisams (angl. machinist), bylų. Ch. Sevieras panašius ieškinius yra pateikęs Teksase ir Jutoje, o šiuo metu planuoja iškelti bylą Kolorado valstijoje dirbančiam kepėjui už tai, kad šis atsisakė iškepti vestuvių tortą jam ir jo sutuoktinei, kuri yra kompiuteris.

Vyras teigia, kad buvo pažeistos jo, kaip buvusio homoseksualo ir translyčio žmogaus teisės, todėl rugpjūčio 31 dieną kreipėsi į teismą siekdamas patraukti atsakomybėn Alabamos gubernatorių Kay Ivey, generalinį prokurorą Steve‘ą Marshallą ir teisėją  Chrisą Greeną.

Savo ieškinyje Ch. Sevieras teigė, kad Naujojoje Meksikoje susituokė su objektu, kuris „pasižymi moteriškais bruožais“ ir paprašė teisėjo Ch. Green‘o pripažinti santuoką galiojančia arba išduoti naują „santuokos“ liudijimą. Tačiau teisėjui šis prašymas nepasirodė pakankamai solidus. „Daugelį metų teisėjas išdavinėjo santuokos liudijimus homoseksualiems asmenims, tačiau atsisako jį suteikti zoofilams, techninių prietaisų mylėtojams ir poligaminius santykius palaikantiems asmenims tik dėl to, kad procedūriškai tai būtų neteisėta“, – rašoma skunde.

Ch. Sevieras nėra vienintelis, kuriam buvo atsisakyta suteikti santuokos liudijimą. Kitiems ieškovams – Johnui Gunteriui, Whitney Kohl ir Joan Grace Harley buvo neleista įtvirtinti poligaminės trijų asmenų santuokos. Po JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimo teisėjo Ch. Greeno biuras išdavinėja santuokų leidimus tos pačios lyties asmenims, tačiau valstijos teisė nenumato galimybių sudaryti poligamines santuokas ar susituokti su daiktais.

Ieškinyje teigiama, kad gubernatorius K. Ivey ir generalinis prokuroras S. Marshallas, teikdami privilegijas gėjams ir lesbietėms, bet ne asmenims, linkusiems į poligamiją ar santykius su techniniais prietaisais, pažeidė JAV Konstituciją. „Tai yra diskriminacija pastarųjų asmenų seksualinės orientacijos atžvilgiu, nes homoseksualai šią teisę turi, tai kodėl turėtų būti draudžiama tuoktis kitokius lytinius santykius palaikantiems asmenims?“ Pareiškėjo nuomone, JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas legalizuoti tos pačios lyties asmenų santuokas buvo „moralinių reliatyvistų darbas“, nes šie pripažino santuokos teises tik homoseksualiems santykiams. „Alabamoje santuokos liudijimai išduodami asmenims, kurie save laiko homoseksualiais, arba tiesiog remiantis tuo, ką apie savo lytį ir orientaciją teigia patys asmenys. Gubernatorius kartu su teisėjais suteikia santuokines privilegijas ir teises save homoseksualiais laikantiems asmenims, bet ne tiems, kurie turi potraukį poligaminiams santykiams ar santykiams su techniniais prietaisais vien dėl procedūrinių ir moralinių priežasčių“.

šaltinis: al.com
 

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.