img

NE – Žmogaus gyvybės sudaiktinimui

NE – Žmogaus gyvybės sudaiktinimui

NE – ŽMOGAUS GYVYBĖS SUDAIKTINIMUI

         Laiškas Seimo Sveikatos reikalų komitetui, palaikantis

         Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą Nr. XIP-2502

.

Pasirašydamas šį laišką, išreiškiu savo pritarimą žemiau nurodytai Laisvos visuomenės instituto pozicijai:

„Suprantamas didžiulis nevaisingų porų noras susilauktų vaikų. Siekis joms padėti yra neabejotinai geras. Tačiau net ir dėl geriausių ketinimų vaikas negali būti paverčiamas daiktu, kuris užšaldomas, o kai tampa nebereikalingas, sunaikinamas. Neįmanoma deklaruoti pagarbos žmogaus gyvybei ir tuo pačiu leisti žmogaus embrionus neribotai kurti, o atsirinkus „geriausią egzempliorių”, visus kitus sunaikinti. Net ir kilniausias tikslas nepateisina bet kokių priemonių.

Todėl palaikome tokį Dirbtinio apvaisinimo įstatymo variantą (projekto Nr. XIP-2502), kuris gerbia kiekvieno vaiko gyvybę nuo pat jo pradėjimo ir gina vaiko prigimtinį interesą augti su abiem biologiniais tėvais.

Labai prašau į šią poziciją atsižvelgti. Žinau, kad tai nėra vienintelis tokio turinio laiškas, kuri gausite. Taip yra todėl, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kurie pritaria jame išsakytoms mintims ir tikisi Jūsų supratimo bei geros valios, kuri tikrai nebus pamiršta ar neįvertinta.

Pagarbiai,

Vardas, Pavardė

.

Peticija, raginanti neratifikuoti Stambulo konvencijos

PETICIJA, RAGINANTI NERATIFIKUOTI STAMBULO KONVENCIJOS

Lietuvos Respublikos Prezidentei
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Socialinės ir darbo apsaugos ministerijai
Lietuvos Respublikos Seimui

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos Respublikos piliečiai, pasisakome prieš Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo (Stambulo konvencija) ratifikavimą.

Stambulo konvencija neturėtų būti ratifikuota, nes:

  1. Konvencija remiasi ideologiniu požiūriu į lytį ir lytiškumą; selektyviai vertina šiuolaikinio mokslo diskusijas apie žmogaus elgesį.

Konvencijoje naudojama Lietuvos teisėje neegzistuojanti „socialinės lyties“ arba „socialinių lyčių vaidmenų“ sąvoka, kuri aiškinama kaip socialiai sukonstruoti moters ir vyro vaidmenys, elgesys, veikla ir savybės. Taip pat Konvencija reikalauja kai kuriuos „socialinės lyties“ aspektus aktyviai keisti, pvz. šviečiant jaunimą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“. Deja, dokumente neatsižvelgiama į šiuolaikinę mokslo literatūrą, teigiančią, kad svarbūs elgsenos tarp vyrų ir moterų skirtumai turi ne tik socialinį, bet ir ne mažiau svarbų, biologinį – prigimtinį pagrindą. Nesant kriterijaus, skiriančio socialiai sukonstruotus lyčių elgesio požymius nuo biologinių, lieka neaišku, kuriuos moterų ir vyrų vaidmenis galima perkonstruoti, kada perkonstravimas bus laikomas sėkmingu ir ar jis neturės neigiamų šalutinių poveikių.

  1. Konvencija prieštarauja LR Konstitucijai, kuri užtikrina įsitikinimų ir žodžio laisvę.

Konvencijoje įtvirtinamas draudimas diskriminuoti „dėl socialinės lyties tapatybės“ reiškia, kad diskriminavimu galėtų būti laikomas atsisakymas pripažinti asmens pageidaujamą „socialinę lyties tapatybę“, kuri, pagal Konvencijos išaiškinimą, nebūtinai turi sutapti su asmens biologine lytimi (pvz.: transvestitizmo laikymas lyties tapatumo sutrikimu, kaip nurodoma Tarptautiniame diagnozių klasifikatoriuje F64.2; F64.9). Taip didžiajai daliai Lietuvos piliečių būtų atimta teisė vadovautis prigimtine lyties samprata, kuri neatskiria socialinio ir biologinio lyties aspektų, o su tuo nesutinkantys gali būti persekiojami „už diskriminaciją“.

  1. Konvencija prieštarauja LR Konstitucijai, kuri dorovės srityje užtikrina tėvams teisę auklėti vai-kus pagal savo įsitikinimus.

Konvencija įpareigoja ją ratifikavusias šalis „įtraukti į visų formaliojo švietimo lygių ugdymo programas mokymo medžiagą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“. Nestereotipinių lyčių vaidmenų kategorija yra labai plati. Ji apima ir tokias praktikas kaip vienalytė santuoka, transeksualumas, homoseksualūs lytiniai santykiai, kraujomaiša, daugpatystė ir pan. Todėl teisinės prievolės diegti mokymą apie „nestereotipinius lyčių vaidmenis“ švietimo įstaigose įtvirtinimas prieštarauja LR Konstitucijos 26 straipsnyje įtvirtintai prigimtinei tėvų bei globėjų teisei „nevaržomai rūpintis vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus“. Svarbu, kad ratifikuota Konvencija turėtų pirmenybę prieš Lietuvos nacionalinius įstatymus. Todėl nacionaliniai įstatymai ir teisės aktai, prieštaraujantys Konvencijai, netektų reikšmės.

  1. Konvencijos ratifikavimas nesuteikia naujų įrankių smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijai ir šalinimui Lietuvoje.

Lietuvoje veikiantys įstatymai pilnai įtvirtina nuostatą, jog niekas negali būti diskriminuojamas, užtikrina vyrų ir moterų lygias teises bei leidžia kurti kovos su smurtu artimojoje aplinkoje ir jo prevencijos sistemą. Lietuvoje galiojantys įstatymai – LR Lygių galimybių įstatymas, LR Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas ir Baudžiamojo kodekso 169 straipsnis – suteikia visas galimybes įgyvendinti Konvencijoje deklaruojamą tikslą kovoti su smurtu prieš moteris bei užtikrinti smurto prevenciją.

Atsižvelgdami į Stambulo konvencijos ideologinį pobūdį, jos prieštaravimą LR Konstitucijoje įtvirtintas teises ir laisves bei į tai, kad konvencija nesuteikia naujų priemonių smurtui prieš moteris užkardyti bei šalinti, raginame jus panaudoti jums LR Konstitucijos ir įstatymų skirtas galias, kad Stambulo konvencija nebūtų ratifikuota.

%%Jūsų parašas%%

0 parašai

Pasidalink kreipimusi

     

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

One Response to NE – Žmogaus gyvybės sudaiktinimui