žodžio ir minties laisvė
Bryan Lawrence Gonsalves. Kodėl religijos laisvė yra svarbi?
Religijos laisvė yra svarbi visiems žmonėms, ne tik tiems, kurie išpažįsta religiją, nes tai žmogaus teisė, padedanti stiprinti mūsų įvairialypę ir demokratinę visuomenę. Tiek tikintiesiems, tiek netikintiesiems religijos laisvė yra…
Skaityti toliau…
Suomijos parlamentarė P. Rasanen: žmonės bijo atvirai pasisakyti
Suomijos krikščionė parlamentarė Päivi Räsänen (Paivi Resenen), apkaltinta neapykantos kurstymu, kai 2019 m. socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Biblijos eilutę, kurioje buvo teigiama, kad homoseksualumas yra nuodėmė, šią savaitę pranešė, kad apeliacinio…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Cancel kultūra kaip Pavliko Morozovo dvasios reinkarnacija
„Vienintelis dalykas, kurio pasimokome iš istorijos, yra tai, kad nieko iš jos nepasimokome“. G.Hėgelis Laisvas žodis visada buvo didžiausias tironijų ir dogmatinių ideologijų priešas, o cenzūra – ginklas prieš…
Skaityti toliau…
Dr. Valdas Kilpys. Verbalinės agresijos raiškos ypatybės internete: dramatizuoti negalima susitaikyti
Pranešimas skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Taip, pavadinime trūksta kablelio. Kur jį dėti — kiekvieno individualus pasirinkimas. Tikėtina, kad kablelis vienoje ar kitoje…
Skaityti toliau…
Kauno arkivysk. metropolitas Kęstutis Kėvalas. Tikėjimo laisvė ir demokratijos ateitis.
TIKĖJIMO LAISVĖ IR DEMOKRATIJOS ATEITIS Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimas, skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Bažnyčios laisvė kaip Vakarų civilizacijos pamatas: istorija ir iššūkiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ Šiandien mes neabejojame, kad priklausome milžiniškam Vakarų civilizacijos arealui, kuris apima ne…
Skaityti toliau…
P. Räsänen laimėjo. Kas toliau?
Garsioji Biblijos citavimo ir saviraiškos laisvės byla baigėsi daug kam netikėta atsakovų pergale. Helsinkio apygardos teismas nusprendė, kad Suomijos parlamentarė, buvusi vidaus reikalų ministrė, Päivi Räsänen bei liuteronų Bažnyčios vyskupas…
Skaityti toliau…
Kardinolas Sigitas Tamkevičius. LKB Kronikos steigėjo laiškas ateities kartoms
Sovietinės priespaudos metais kunigai ir aktyvūs pasauliečiai diskutavome, kaip pasipriešinti esamai prievartai. Supratome, kad negalime tylėti, ir apie sovietinių pareigūnų nusikaltimus reikia kalbėti ne tik Lietuvoje, bet ypač juos reikia…
Skaityti toliau…
Vidas Rachlevičius. Istorinė galimybė prasmės klausimais prabilti į tylą
Lietuva jau ne vienerius metus dalyvauja globaliame spektaklyje, kurio žanrą sunku apibūdinti, nes vienu metu tai ir drama, ir komedija, ir tragedija, sumišusi su farsu bei absurdo teatru. Šiame spektaklyje…
Skaityti toliau…
Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas
Europoje toliau vyksta kovos dėl kalbos. Europos lygybės komisarė Helena Dalli pateikė pasiūlymą Europos komisijai naudoti „įtraukiančią“ komunikaciją. Anot politikės, šv. Kalėdos turėtų būti vadinamos „atostogų sezonu“, taip pat turėtų…
Skaityti toliau…
Regina Statkuvienė. Žodžio galia arba medus nuo Ezopo kapo
Apie Ezopo biografiją žinome nedaug. Tik tiek, kad jis parašė daugybę puikių pasakėčių. Ir kad buvo atleistinis, t.y. vergas, atgavęs laisvę. Galbūt iš tokios gyvenimo patirties ir radosi jo kūryba,…
Skaityti toliau…
Daktarė Ramunė Jurkuvienė: „Sistemai neparankūs tie, kurie turi tvirtas pažiūras“
Vakarų kultūra, jos moralinės ir teisinės nuostatos išaugo ant krikščioniško pagrindo. Tačiau įsivyraujančios utopinės ideologijos siekia dekonstruoti krikščioniškus Vakarų civilizacijos pamatus. Anksčiau tokią misiją vykdė socializmo ir komunizmo diktatūros, pastaraisiais…
Skaityti toliau…
123