šeima
Kristina Zamarytė – Sakavičienė. Jokia valdžia nesielgė taip klastingai
Jokia valdžia nesielgė taip klastingai kaip ši – štai vakar paskelbusi, kad išima iš darbotvarkės Civilinę sąjungą, šiandien vėl ją įtraukė. Kai kurie balsuojantys PRIEŠ nespės grįžti iš komandiruočių. …
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Konspirologija, Konstitucija ir šeima
Teisininkė, LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Dėmesio nukreipimas. Kai du pešasi, trečias laimi. Maždaug taip dažnai apibūdinami „kultūriniai karai“ dėl visuomenės moralinių nuostatų keitimo. Neva, pasaulio galingieji visuomenei numeta…
Skaityti toliau…
Apžvalga: savivaldos rinkimų kandidatų ir partijų požiūris gyvybės apsaugos, šeimos, narkotikų bei alkoholio klausimais
Pasibaigus pirmajam savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turui, juose dalyvavusios politinės jėgos skaičiuoja savo sėkmes ir nesėkmes, analizuoja konkurentų žingsnius ir klaidas. Laisvos visuomenės institutas (toliau – LVI) taip pat…
Skaityti toliau…
Karantino ir nuotolinio mokymosi padariniai socialinių darbuotojų akimis
Atvejo vadybininkės Vilma Puodžiūnienė ir Sonata Dunkule, Marijampolės socialinės pagalbos centro Pagalbos šeimoms tarnyba Socialinis darbas – viena svarbiausių socialinės paramos sistemos grandžių, asmeniškai paliečianti žmones, kuriems labiausiai reikia…
Skaityti toliau…
Dr. Gintautas Vaitoška. Kaip apsaugoti vaikus nuo gimties (lyties) disforijos?
DR. GINTAUTAS VAITOŠKA, Santuokos ir šeimos magistro studijų programos Austrijoje vadovas Prieš kiek laiko kalbėjome, jog Lietuvą jau pasiekė transgender iliuzija: kad pakeitus gimtį pagerėja psichologinė savijauta, o taip pat…
Skaityti toliau…
Popiežiaus Benedikto XVI laiškas Lietuvos ambasadoriui prie Šventojo Sosto
JO ŠVENTENYBĖS BENEDIKTO XVI KREIPIMASIS J. E. p. VYTAUTUI ALIŠAUSKUI NAUJAJAM LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADORIUI PRIE ŠVENTOJO SOSTO Penktadienis, 2008 m. lapkričio 7 d. Jūsų Ekscelencija, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus…
Skaityti toliau…
LVI valdybos narys, teisininkas LRT laidoje „Lietuva kalba“
„Civilinės sąjungos įstatymo projektas iš esmės imituoja santuoką. Nėra priežasčių manyti, kad heteroseksualios poros, kurios dėl objektyvių ar subjektyvių priežasčių iki šiol nesudarė santuokos, ims ją sudarinėti, jei santuoka bus…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Būtina teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą
Teisininkas Ramūnas Aušrotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), prašydami teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Apie…
Skaityti toliau…
Marijos radijo aktualijų laida su LVI pirmininku A. Globiu, dr. Ž. Adviloniene, doc. dr. D. Alekna
Apie Civilinės sąjungos ir Artimojo ryšio projektų skirtingumus ir poveikį visuomenei, apie žodžio, terminų reikšmę, kalbos slinkstį, siekiant visuomenės labesnio pritarimo bei visuomenės nuomonės apklausas Marijos radijo aktualijų laidoje kalbasi…
Skaityti toliau…
Mes taip nesitarėm!
LR Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas. Tai visos visuomenės susitarimas – sutartis, ant kurios prisiekia ir LR Prezidentas, ir LR Seimo nariai. LR Konstitucijoje aptariami valstybės, žmogaus ir valstybės,…
Skaityti toliau…
Piliečių iniciatyvinė grupė: dėl šeimos sampratos keitimo būtina atsiklausti Tautos referendume
Reaguodama į LR Seimo ketinimą priimti Civilinės sąjungos įstatymą, kuris vienos lyties asmenims, sudariusiems civilinę sąjungą, suteiktų šeimos teisinį statusą, piliečių grupė kreipėsi į LR Seimo narius su raginimu inicijuoti…
Skaityti toliau…
Živilė Advilonienė. Apklausos duomenys iškalbingesni nei politikų žodžiai, pažadai ir veiksmai
Prasidėjus Seimo rudens sesijai viešumoje girdimi politikų pasisakymai bei veiksmai leidžia suprasti, kokių klausimų gvildenimo artimiausiu metu galima tikėtis. Nuomonę sustiprina tiek rugsėjo 12 d. Teisės ir teisėtvarkos komiteto darbotvarkė,…
Skaityti toliau…
Pokalbis su Audriumi Globiu ir Dariumi Alekna: ką valdžiai sako apklausos?
Neseniai Laisvos visuomenės instituto užsakymu atliktos „Vilmorus“ apklausos parodė, kad nepaisant valdžios iniciatyvų, palaikymas vienalytėms sąjungoms Lietuvoje neauga. Dar daugiau – apklausos rodo, kad toks prieštaravimas nekinta jau visą dešimtmetį….
Skaityti toliau…
Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?
Neseniai Laisvos visuomenės instituto užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa dėl vienalyčių partnerysčių įteisinimo Lietuvoje atskleidė įdomių faktų apie mūsų visuomenę bei politines partijas. Apklausos metu daugiau nei 73 proc. gyventojų teigia nepritariantys vienalyčių…
Skaityti toliau…
Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?
Lietuvos demografinė situacija šiuo metu yra prasčiausia istorijoje. Dar niekada nuo pat tarpukario laikų nebuvo fiksuota tokio mažo gimstamumo. 2021 m. vienai moteriai teko 1,34 vaiko, kai tuo tarpu kartų…
Skaityti toliau…
Teisininkai: civilinė sąjunga tarp tos pačios lyties asmenų kurtų šeimos teisinius santykius
Rugsėjo 19 dieną vyko Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto klausymai dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kuriuose galimybę pateikti savo poziciją turėjo ir visuomenės atstovai. Klausymų metu pasisakė įvairių visuomeninių organizacijų…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį
Prigimtinių žmogaus teisių samprata Galbūt viena iš mažiausiai šiuo metu prisimenamų LR Konstitucijos nuostatų yra įrašyta 18 straipsnyje, kuris sako, jog “Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės”. Ši nuostata grindžia,…
Skaityti toliau…
Vyriausybė neturėtų subsidijuoti tyčinio motinystės ir tėvystės nebuvimo
Praėjo septyneri metai nuo tada, kai Aukščiausiasis Teismas (Amerikoje) homoseksualių asmenų santuokas įteisino šalies įstatymu. Tie, kurie prieštaravo šiam sprendimui ir teigė, kad naujasis santuokos apibrėžimas iš esmės pakeis šeimos…
Skaityti toliau…
Visuomenės nuomonės apklausos civilinės sąjungos klausimo išsami analizė
Socialinių mokslų dr. Živilė Advilonienė, VDU dėstytoja 2022 m. birželio 9-18 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras Vilmorus atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuo 18 m. požiūrio tyrimą (N=1003)….
Skaityti toliau…
LIETUVOS GYVENTOJŲ NUOMONĖS APKLAUSA DĖL CIVILINĖS SĄJUNGOS ĮSTATYMO
2022 m. birželio 9-18 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras Vilmorus atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuo 18 m. požiūrio tyrimą (N=1003). Apklausa vykdyta mišriu būdu, derinant akivaizdinį interviu su…
Skaityti toliau…
Mark Regnerus. Ar prisidengus karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?
Džiūgaujant kai kuriems aktyvistams ir daugybės stebėtojų nuostabai, nepaisant tebesitęsiančio karo, tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo klausimas atsidūrė ant prezidento Zelenskio stalo. Internetinė peticija surinko daugiau nei 25 000…
Skaityti toliau…
Gyd. Richard Cervin. Pagalbinio apvaisinimo kaina ir 40 metų tarptautinė patirtis
Akušerė, dirbanti Lietuvos klinikose, kuriose užsiimama pagalbiniu apvaisinimu, per susitikimą pasakė: „Gerai žinome, ką darome, kas tas embrionas, visa tai gryna komercija.“ Toks pasisakymas privertė pasinerti į tarptautines mokslo publikacijas…
Skaityti toliau…
Šeimų NVO viešas kreipimasis dėl LR Seimo darbo pavasario sesijoje
Birželio 16 dieną, trylika šeimas atstovaujančių organizacijų viešu laišku kreipėsi į LR Seimo narius, LR Vyriausybę, LR prezidentą Gitaną Nausėdą kviesdamos visus Seimo narius gerbti demokratijos bei atsakingo valdymo principus…
Skaityti toliau…
Lyginamoji lentelė: Civilinės sąjungos įst. projekto, CK III knygos ir kitų CK teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius
Kviečiame susipažinti su Laisvos visuomenės instituto ekspertų atlikta Civilinės sąjungos įstatymo projekto, Civilinio Kodekso III knygos ir kitų Civilinio Kodekso teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius tekstų palyginamąja analize. Ši…
Skaityti toliau…
Kauno arkivysk. metropolitas Kęstutis Kėvalas. Tikėjimo laisvė ir demokratijos ateitis.
TIKĖJIMO LAISVĖ IR DEMOKRATIJOS ATEITIS Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimas, skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50…
Skaityti toliau…
Partnerystė, Civilinė Sąjunga ar Artimas ryšys? Kuo šios sugyvenimo formos skiriasi, kas slepiasi po Civilinės Sąjungos pavadinimu? Apie šiuos įstatymų projektus ir kitus susijusius klausimus kalbasi Laisvos visuomenės instituto…
Skaityti toliau…
Šeimos klausimais dirbančios NVO ragina LR Prezidentą nepritarti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms
Šiandien, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šeimas atstovaujančios organizacijos kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamos vetuoti 2022 m. gegužės 24 d. LR Seime priimtus Lietuvos Respublikos pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimus,…
Skaityti toliau…
„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ ir „Civilinė sąjunga“ įstatymo projektų palyginimas
Rytoj LR Seimas balsuos dėl „Civilinės sąjungos“ ir„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ projektų pateikimo stadijoje. Susipažinkite su šių projektų panašumais ir skirtumais.
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas. Apie artimą ryšį, monogamiją ir santuokos kopijavimą
Seimo narys V. Mitalas paskelbė „Delfi“ tekstą „Kuo Seimo nariams trukdo monogamija“, kuriame sunkiai slepiamas susierzinimas dėl grupės Seimo narių pateikto pasiūlymo Civiliniame kodekse įtvirtinti teisės į artimą ryšį sąvoką. Seimo…
Skaityti toliau…
Praktines problemas raginame spręsti susitarimu dėl bendro gyvenimo, o ne prigimtinės šeimos sampratą keičiančia civiline sąjunga
Prigimtinės šeimos klausimais dirbančios nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO) išplatino viešą kreipimąsi į LR Seimo narius, kuriame išreiškia savo nepritarimą civilinės sąjungos ar lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo projektams, kurie tos pačios lyties…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė
1978 m. Berklio miesto (Kalifornija) taryba priėmė nutarimą, kuriuo įsipareigojo nediskriminuoti piliečių dėl jų seksualinės orientacijos. 1979 m. tūlas Tomas Broughamas įsidarbino Berklio miesto savivaldybėje. Pagal darbo sutartį, savivaldybės darbuotojų…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“
Įsivaizduokite, kad esate valdančios partijos lyderis ir jums teko nelengva užduotis – įteisinti tos pačios lyties šeimas. Tam reikia įtikinti bent pusę Seimo narių, žinant, kad jų likimus už poros…
Skaityti toliau…
Prof. Mark Regnerus. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?
Šiek tiek daugiau nei prieš dvidešimt metų demografas J. Richardas Udry’is įžiebė ugnį tarp lyčių sociologų – jis aprašė, kaip motinų prenatalinio hormono lygis lemia jų suaugusių moteriškosios lyties palikuonių…
Skaityti toliau…
LVI: Į Diplomatinės tarnybos įstatymą norima įterpti lyčiai neutralios partnerystės sąvoką
Šiandien (balandžio 26 d.) LR Seime svarstomi Diplomatinės tarnybos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama reformuoti diplomato tarnybą, padaryti ją patrauklesnę ir konkurencingesnę, numatant diplomatui ir jo šeimai atitinkamas socialines garantijas. Vienas…
Skaityti toliau…
Audrius Globys: Bandant prastumti Partnerystės įstatymą ignoruojami trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų
Balandžio 7 dienos laidos „Sąmokslo teorija“, kurioje dalyvavo ir Laisvos visuomenės instituto valdybos pirmininkas Audrius Globys, įrašas. Laidoje kalbėta apie LVI užsakytą visuomenės nuomonės apklausą Partnerystės įstatymo klausimu.
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kokią teisinę apsaugą Lietuvos įstatymai garantuoja žmogaus embrionui?
2021 m. rugsėjo 27 d. LR Seime buvo užregistruotas LR Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektas, kurį parengė Seimo narys Arminas Lydeka, o pateikė Viktorija Čmilytė-Nielsen kartu su Morgana Daniele ir…
Skaityti toliau…
Visuomenė partnerystei sako aiškų „ne“ ir šis nepritarimas per metus ženkliai išaugo
2022 m. kovo 10-19 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro Vilmorus atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuo 18 m. iki 74 m. požiūrio tyrimas (N=1005). Tyrimui respondentai atrinkti tikimybinės atrankos…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Ar mūsų valdžia tikrai myli šeimą?
Teisininko Ramūno Aušroto komentaras LR Vyriausybė pateikė Seimui Darbo kodekso ir kitų įstatymų pakeitimus, skirtus įgyvendinti ES Direktyvą 2010/18/ES* Ši direktyva iš tiesų turi vieną ir vienintelį…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ne Putinas išrado šeimą
LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Krizių akivaizdoje mes mokame susitelkti bendram tikslui. Prasidėjus pandemijai kilo įvairios iniciatyvos padėti Lietuvos medikams ir gauti gydymui svarbias priemones. Dabar lietuviai vieningai pasiryžę…
Skaityti toliau…
Abejonės dėl Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimo projekto korektiškumo
Jau rytoj LR Seime bus balsuojama dėl Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo Nr. XI-1425 pakeitimo įstatymo projekto (toliau – įstatymo projektas). Į šį įstatymo projektą siūloma įdėti nuostatą, kad…
Skaityti toliau…
Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas
Laisvos visuomenės instituto komentaras Kai žmonių galvos ir širdys užimtos nerimu dėl karo veiksmų Ukrainoje, politikai žada Seimo pavasario sesijoje svarstyti visuomenę skaldančius ir šeimos sampratą ardančius įstatymus, argumentuojant,…
Skaityti toliau…
Nepaisant įtampos, Seimo sesijoje bus svarstomi tautą skaldantys įstatymo projektai
Laisvos visuomenės institutas (LVI) vasario 26 d. išplatino viešą kreipimąsi į Laisvės partijos pirmininkę A. Armonaitę, TS–LKD pirmininką G. Landsbergį ir LRLS pirmininkę V. Čmilytę–Nielsen, kuriame paragino politines partijas ir…
Skaityti toliau…
Australijos privačių mokyklų kova prieš genderizmą ir jos pamokos kitoms šalims
Portalo Mercatornet.com apžvalgininkas Michaelas Cookas aptaria situaciją Australijos mokyklose, kur šalies vyriausybė priverstinai diegia genderizmo ideologiją, bei lygina situaciją su ta, kuri buvo prieš kelis dešimtmečius. Šis palyginimas atskleidžia, kaip…
Skaityti toliau…
Mažėjant gimstamumui, Kembridžo unviversitete studentės bus mokomos „nepamiršti turėti vaikų“
Kembridžo universitete, jau pagarsėjusiame radikalaus feminizmo propagavimu, pristatyta netikėta naujiena: moterims bus vedami vaisingumo ir vaikų auginimo kursai, pradėjus viešai baimintis dėl Jungtinėje Karalystėje itin sparčiai mažėjančio gimstamumo. Kembridžo universiteto…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Europos Taryboje priimta rezoliucija apie „LGBTI teises“
Antradienį Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje buvo priimta rezoliucija nr. 2417 „Dėl kovos su kylančia neapykanta prieš LGBTI žmones Europoje“ (angl. Combating rising hate against LGBTI people in Europe). Ja ET…
Skaityti toliau…
NVO atstovams neleista dalyvauti smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimų svarstymuose Seimo komitete
LR Seimo Žmogaus teisių komitete svarstant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimus (naują redakciją), Laisvos visuomenės instituto ir kitų NVO atstovams nebuvo sudarytos galimybės dalyvauti komiteto posėdyje ir išsakyti…
Skaityti toliau…
Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą
Pirmadienį dauguma Seimo Žmogaus teisių komiteto narių palaikė siūlymą įtraukti į Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą naują „smurto lyties pagrindu“ sąvoką. Vis tik liko neaišku, kaip ši nauja sąvoka…
Skaityti toliau…
Argumentuojant už Smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimus pasitelkiama tikrovės neatitinkanti ir klaidinanti informacija
Laisvos visuomenės institutas (LVI) sausio 17 d. kreipėsi į portalą Delfi.lt, prašydamas paneigti ir ištaisyti tikrovės neatitinkančią bei visuomenę klaidinančią informaciją dėl smurto artimoje aplinkoje, pasirodžiusią Delfi.lt publikacijoje „Prieš vertybinį…
Skaityti toliau…
Prof. Mark Regnerus. Kodėl svarbu saugoti vyro ir moters santuoką?
Šių metų spalio mėnesį Lietuvoje lankėsi Teksaso universiteto sociologijos profesorius Mark Regnerus ir Vilniuje skaitė pranešimą ir dalyvavo Lietuvai aktualioje diskusijoje „Santuoka ir partnerystė: sociologinė perspektyva“ (pranešimo įrašas čia). Ypatingai garsiai…
Skaityti toliau…
Prof. Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką
Kodėl atskirose valstybėse regimai pralaimėta kova už prigimtinės sampratos išsaugojimą nereiškia, jog ši kova beviltiška? Kodėl pastaruoju metu dažnai pralaimima kova už prigimtinės šeimos sampratos išsaugojimą? Rodas Dreheris,…
Skaityti toliau…
Mokslininkai pristatė inovatyvias priemones jaunimo lytinės sveikatos ugdymui bei ugdymuisi
2021 m. spalio 8 d. įvyko mokslinis-praktinis seminaras „Atviri gyvenimui: vaikų ir jaunimo lytinės sveikatos stiprinimo ir rizikingos lytinės elgsenos prevencijos inovatyvių mokymo priemonių taikymas“. Projekto „Atviri gyvenimui“ tikslas –…
Skaityti toliau…
Viešas kreipimasis: prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje (kvietimas pasirašyti)
[fluid][html tag_button_style=“button-43″] Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijai VIEŠAS KREIPIMASIS Prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministerija Seimui teikia Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuriuo numatoma…
Skaityti toliau…
Vaidotas A. Vaičaitis: „Konstitucijoje numatyta tik viena šeimą apibrėžianti sutartis“
Vaidotas A. Vaičaitis / nuotr. Erlendo Bartulio Pastaruoju metu kaip niekada daug diskusijų visuomenėje kyla dėl partnerystės įstatymo (ne)reikalingumo bei jo keliamų pasekmių. Partnerystės įstatymo šalininkai tikina, kad priėmus šį…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Paulius Čerka. Ar susitarimas dėl bendro gyvenimo neprieštarauja asmens teisei į šeimą?
Doc. dr. Paulius Čerka nuotr. Erlendo Bartulio Seime pateiktas svarstymui Civilinio kodekso jungtinės veiklos sutarties reguliavimo pakeitimo projektas, kuriame pristatoma nauja jungtinės veiklos forma – susitarimas dėl bendro gyvenimo. Oponuojantieji…
Skaityti toliau…
Profesorius Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties, kaip homoseksualai, kiltų skandalas
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis nuotr. Erlendo Bartulio Profesorius, dr. Alvydas Jokubaitis teigia, kad Partnerystės įstatymas ir jame siūlomi pakeitimai prieštarauja politinio liberalizmo nuostatoms. „Niekas neabejoja būtinybe ginti homoseksualų teises, tačiau kyla abejonių, ar liberali…
Skaityti toliau…
Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Krikščionybė ir lietuvių tautos ateitis
Kauno arkivyskupas dr. Kęstutis Kėvalas, nuotr. Erlendo Bartulio Krikščioniškasis tikėjimas mums nuolat primena, kad Dangaus Tėvo meilės dėka esame sukurti ir pašaukti gyventi tapdami jo meilės bendradarbiais pasaulyje. O tai…
Skaityti toliau…
Ar įmanoma sutarti dėl šeimos sampratos?
PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI 2021 m. rugsėjo 1 d. Ar įmanoma sutarti dėl šeimos sampratos? Kviečiame rugsėjo 6 d. dalyvauti konferencijoje „Šeima – visuomenės ir valstybės pagrindas. Sutarimo link“ Šiuolaikinėje postmodernioje visuomenėje…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kam priklauso vaikas: tėvams ar valstybei?
Tarptautinė teisė aiškiai pripažįsta, kad tėvams tenka pagrindinė atsakomybę už vaiko auklėjimą ir vystymąsi. Šis, pagrindinės tėvų atsakomybės už vaiko auklėjimą ir vystymąsi principas yra įtvirtintas net trijuose JTO Vaiko…
Skaityti toliau…
Kai santuoka tampa privačiu reikalu
Markas Regnerusas Mano santuoka yra komplikuota ir lemianti sudėtingas pasekmes už mūsų namų ribų. Tas pats tiesa ir žiūrint atvirkščiai: tai, kas vyksta kitose santuokose, gali paveikti ir mūsiškę….
Skaityti toliau…
Robertas P. George’as apie kovą dėl santuokos
Kviečiame skaityti interneto žurnalo „Public Discrourse“ ir teisininko, politikos filosofo Roberto P. George‘o interviu apie debatus santuokos sampratos tema. Nors tos pačios lyties „santuokos“ šalininkai tvirtina, kad istorija yra…
Skaityti toliau…
Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką
Robert P. George Rodas Dreheris, atsakydamas į mano su kolega paskelbtą straipsnį, apie santuokos sampratos keitimą, seksualinės moralės nuosmukį ir žmonių kertinio suvokimo apie lytiškumą nykimą sako: „Robertas P….
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Įrodyti, kad karalius ne nuogas
Priėmus partnerystės įstatymą, atsiras du teisiniai institutai (santuoka ir partnerystė), kurie iš esmės reguliuoja tuos pačius teisinius santykius, tačiau turi skirtingą teisių ir pareigų apimtį. Todėl priėmus Partnerystės įstatymą, yra…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Ar švietimo sistemoje liks vietos rengimui šeimai?
Ramūnas Aušrotas. Ar švietimo sistemoje liks vietos rengimui šeimai? Rengimo šeimai asociacija Aukštas šeimos, kaip pamatinio visuomenės instituto, prestižas visuomenėje. Daugėja šeimų, jose gimsta daugiau vaikų. Šeimose puoselėjama pagarbių…
Skaityti toliau…
Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė: draudimais, sankcijomis ir privalomu švietimu
Kristina Zamarytė-Sakavičienė, Laisvos visuomenės instituto valdybos narė, teisininkė Žiniasklaidai gavus „nutekintą“ informaciją apie partnerystės projektą bent akies krašteliu galėjome dirstelti į jo turinį. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad dauguma…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Birutė Obelenienė. Būtinybė ilgalaikei kontracepcijai pagrįsta mokslu ar manipuliacija skaičiais, skirta situacijai dramatizuoti?
Diskusijos dėl ilgalaikės kontracepcijos (levonorgestrelio spiralė) kompensavimo paauglėms netyla. Tačiau kol kas ji susirašinėjimo su Sveikatos apsaugos ministru fazėje. Balandžio 15 d. pasirodė pranešimas žiniasklaidai, jog Seimo nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė,…
Skaityti toliau…
Nuotoliniai mokymai „𝗧𝗲𝗶𝘀𝗲̇𝘀 𝗯𝗲𝗶 𝗹𝗮𝗶𝘀𝘃𝗲̇𝘀 𝘀̌𝗲𝗶𝗺𝗼𝗷𝗲 𝗶𝗿 𝗷𝘂̨ 𝗿𝗶𝗯𝗼𝘀“
Šiandien vyko LVI organizuojami nuotoliniai mokymai „Teisės bei laisvės šeimoje ir jų ribos“. Lektorius – teisininkas, VDU teisės fakulteto dėstytojas dr. Vygantas Malinauskas mokymų metu apžvelgė šias temas: Kas…
Skaityti toliau…
Prezidentūra gavo atsakymus, kurių politikų užmojų tauta nepalaikys: skaičiai iškalbingi
Tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimas, Seimo, prezidento ir merų rinkimų pokyčiai. Politikai dėl šių projektų ginčijasi. O kaip juos vertina visuomenė? Prezidentūros užsakymu balandžio viduryje bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa…
Skaityti toliau…
Lesbiečių šeimoje augusi amerikietė: vaikui reikia ir mamos, ir tėčio
Šiuo metu įvairios visuomenės grupės visaip kovoja už savo teises, siekia laužyti stereotipus ir visuomenėje įtvirtinti savo pozicijas. Tačiau patys mažiausi ir pažeidžiamiausi – vaikai – ir jų teisės, interesai…
Skaityti toliau…
Kokią kainą už partnerystę mokės vaikai? Partnerystė – vaikų gerovės sąskaita?
LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė „Negaliu nupasakoti, koks tai jausmas pamatyti savo tėvo veidą pirmą kartą… Tą akimirką aš pajutau pilnatvę. Vienpusiškumo, pusiau tuštumos jausmas staiga užsipildė. Pirmą kartą…
Skaityti toliau…
Vyrų trijulė kloja pamatus poliamorijos įteisinimui
Poliamorinis pasaulis sukrutęs – pasirodo memuarai apie tris gėjus vaikinus iš San Diego, nusprendusius sukurti šeimą. Gydytojas ir autorius dr. Ianas Jenkinsas, zoologijos sodo prižiūrėtojas Jeremy‘is Hodgesas ir psichiatras…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Atsakymas J. Žilinskui. Teisėje žodžiai yra svarbūs
Ramūnas Aušrotas. Atsakymas J. Žilinskui. Teisėje žodžiai yra svarbūs Europos Tarybos Konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija) yra pirmasis tarptautinis…
Skaityti toliau…
123456789