visuomenė
Kard. Sigitas Tamkevičius jaunimui: svarbiausia žinia, kurią norėčiau Jums palikti – branginkite savo šaknis ir laisvę
Kalbino Regina Statkuvienė. Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtąsias metines LR Seime š.m. gegužės vyks konferencija „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Konferencijos globėjas J….
Skaityti toliau…
Šv. Sosto dėmesys ir sveikinimai konferencijai „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Gegužės 25 d. 14 val. LR Seime vyks konferencija „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. 2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais,…
Skaityti toliau…
LVI: Į Diplomatinės tarnybos įstatymą norima įterpti lyčiai neutralios partnerystės sąvoką
Šiandien (balandžio 26 d.) LR Seime svarstomi Diplomatinės tarnybos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama reformuoti diplomato tarnybą, padaryti ją patrauklesnę ir konkurencingesnę, numatant diplomatui ir jo šeimai atitinkamas socialines garantijas. Vienas…
Skaityti toliau…
P. Räsänen laimėjo. Kas toliau?
Garsioji Biblijos citavimo ir saviraiškos laisvės byla baigėsi daug kam netikėta atsakovų pergale. Helsinkio apygardos teismas nusprendė, kad Suomijos parlamentarė, buvusi vidaus reikalų ministrė, Päivi Räsänen bei liuteronų Bažnyčios vyskupas…
Skaityti toliau…
Siūloma naikinti baudžiamąją atsakomybę už narkotikų kontrabandą
LR Seime pateiktas patobulintas Baudžiamojo kodekso pakeitimo įstatymas, kuriuo, be kitų dalykų, yra 𝘀𝗶𝘂̄𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗻𝗮𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁i 𝗯𝗮𝘂𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗺𝗮̨𝗷𝗮̨ 𝗮𝘁𝘀𝗮𝗸𝗼𝗺𝘆𝗯𝗲̨ 𝘂𝘇̌ 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗶𝗿 𝗽𝘀𝗶𝗰𝗵𝗼𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗺𝗲𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗴𝘂̨ 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗿𝗮𝗯𝗮𝗻𝗱𝗮̨. Pirminį Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą LR…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Ar mūsų valdžia tikrai myli šeimą?
Teisininko Ramūno Aušroto komentaras LR Vyriausybė pateikė Seimui Darbo kodekso ir kitų įstatymų pakeitimus, skirtus įgyvendinti ES Direktyvą 2010/18/ES* Ši direktyva iš tiesų turi vieną ir vienintelį…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ne Putinas išrado šeimą
LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Krizių akivaizdoje mes mokame susitelkti bendram tikslui. Prasidėjus pandemijai kilo įvairios iniciatyvos padėti Lietuvos medikams ir gauti gydymui svarbias priemones. Dabar lietuviai vieningai pasiryžę…
Skaityti toliau…
Aistros dėl Partnerystės įstatymo arba išmintingam žingsniui valdančioji koalicija dar turi laiko
Darius Alekna, LVI valdybos narys Tik prasidėjus karo audrai Ukrainoje, 2022.02.26 Laisvos visuomenės institutas (toliau – LVI) viešai kreipėsi į vadovaujančius Lietuvos politikus be kita ko teigdamas: „Šiandien lietuvių mintys,…
Skaityti toliau…
Kardinolas Sigitas Tamkevičius. LKB Kronikos steigėjo laiškas ateities kartoms
Sovietinės priespaudos metais kunigai ir aktyvūs pasauliečiai diskutavome, kaip pasipriešinti esamai prievartai. Supratome, kad negalime tylėti, ir apie sovietinių pareigūnų nusikaltimus reikia kalbėti ne tik Lietuvoje, bet ypač juos reikia…
Skaityti toliau…
LVI komentaras, reaguojant į ŽTK metu išsakytas įžvalgas dėl „smurto lyties pagrindu” sąvokos įvedimo
Šiandien Žmogaus teisių komitete buvo pritarta grupės LR Seimo narių pasiūlymui, kurį užregistravo LR Seimo narė M. Danielė, grąžinti į Apsaugos nuo smurto įstatymo projektą „smurto lyties pagrindu” sąvoką. …
Skaityti toliau…
Teisingo karo doktrina (I): išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų nuodėmė
Ukrainos kariai saugo Kijevą. EPA nuotrauka Šv. Augustinas yra pasakęs, kad išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų didelė nuodėmė, teigia VDU Teisės ir Katalikų teologijos fakultetų dėstytojas dr. Vygantas Malinauskas….
Skaityti toliau…
Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas
Laisvos visuomenės instituto komentaras Kai žmonių galvos ir širdys užimtos nerimu dėl karo veiksmų Ukrainoje, politikai žada Seimo pavasario sesijoje svarstyti visuomenę skaldančius ir šeimos sampratą ardančius įstatymus, argumentuojant,…
Skaityti toliau…
Nepaisant įtampos, Seimo sesijoje bus svarstomi tautą skaldantys įstatymo projektai
Laisvos visuomenės institutas (LVI) vasario 26 d. išplatino viešą kreipimąsi į Laisvės partijos pirmininkę A. Armonaitę, TS–LKD pirmininką G. Landsbergį ir LRLS pirmininkę V. Čmilytę–Nielsen, kuriame paragino politines partijas ir…
Skaityti toliau…
Prisijunk prie pagalbos Ukrainos žmonėms
Vasario 24 d. prasidėjus karui Ukrainoje, jos žmonėms kaip niekada reikalinga visapusiška pagalba. Kiekvienas iš mūsų gali ištiesti pagalbos ranką. Neabejok, net ir mažiausia parama yra svarbi! Skelbiame keletą…
Skaityti toliau…
Laisvos visuomenės instituto viešas kreipimasis: neramiais, išorinės grėsmės laikais saugokime visuomenės vienybę ir taiką
Laisvės partijos pirmininkei A. Armonaitei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkui G. Landsbergiui Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio pirmininkei V. Čmilytei–Nielsen Lietuvos Respublikos Seimo nariams VIEŠAS KREIPIMASIS Neramiais, išorinės…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Tautinė valstybė kaip neįgyvendintas pažadas
Kalba pasakyta Valstybės atkūrimo dienos labdaringame pokylyje Kaune 2022 m. vasario 16 d. Savo atsiradimo momentu tautinė valstybė buvo geriausias įrankis demokratijai kurti. Šiandien ji dažnai suvokiama kaip demokratijos…
Skaityti toliau…
Švęskime Vasario 16-ąją: atkurkime taikos ir vienybės dvasią
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – jau daugiau kaip šimtmetį žymi nepriklausomos valstybės konstitucinio steigimo pradžią. 1918-ųjų Nepriklausomybės Aktas – pats svarbiausias Lietuvos dokumentas, kuris tapo kelių lietuvių…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą
Kviečiame skaityti tekstą, parengtą pagal prof. dr. Alvydo Jokubaičio paskaitą „Kodėl demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą?“ Ji buvo transliuota Maldos skydo „Už šeimą – namų Bažnyčią ir visuomenės bei…
Skaityti toliau…
Prof. A. Jokubaitis: pandemija pagreitino tai, kas anksčiau ar vėliau turėjo įvykti
Sovietmečiu buvo privalomi skiepai, gydymas nuo tam tikrų ligų ir priklausomybių. Kodėl tada šie dalykai buvo privalomi, o dabar nebe? Ar totalitarinė valstybė labiau rūpinosi savo piliečių sveikata ir darbingumu?…
Skaityti toliau…
Vidas Rachlevičius. Istorinė galimybė prasmės klausimais prabilti į tylą
Lietuva jau ne vienerius metus dalyvauja globaliame spektaklyje, kurio žanrą sunku apibūdinti, nes vienu metu tai ir drama, ir komedija, ir tragedija, sumišusi su farsu bei absurdo teatru. Šiame spektaklyje…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija
Lietuva užima penktą vietą pasaulyje pagal svarbiausią pandemijos valdymo rodiklį – perteklinį mirtingumą. Kiti rodikliai taip pat prasti. Vyksta kaltų paieška. Nuo atsakingų politikų kaltė permetinėjama ant „antivakserių“, kuriais tampa…
Skaityti toliau…
Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas
Europoje toliau vyksta kovos dėl kalbos. Europos lygybės komisarė Helena Dalli pateikė pasiūlymą Europos komisijai naudoti „įtraukiančią“ komunikaciją. Anot politikės, šv. Kalėdos turėtų būti vadinamos „atostogų sezonu“, taip pat turėtų…
Skaityti toliau…
Regina Statkuvienė. Žodžio galia arba medus nuo Ezopo kapo
Apie Ezopo biografiją žinome nedaug. Tik tiek, kad jis parašė daugybę puikių pasakėčių. Ir kad buvo atleistinis, t.y. vergas, atgavęs laisvę. Galbūt iš tokios gyvenimo patirties ir radosi jo kūryba,…
Skaityti toliau…
Kaip valstybė galėtų padėti krizinio nėštumo situacijoje?
„Nesame išnaudoję visų galimybių suteikti reikiamą kompleksinę pagalbą, sustiprinti jų psichoemocinę sveikatą, užtikrinti pasirinkimo laisvę bei sugrąžinti viltį krizę išgyvenančioms šeimoms“, – teigė pirmoji ponia Diana Nausėdienė konferencijoje „Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje“,…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Kova už krikščionišką šeimos sampratą – kova už Vakarų civilizaciją
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis / Erlendo Bartulio nuotr. Kodėl šeimos gynėjų kaltinimas tarnavimu Kremliui yra nepagrįstas? Kodėl krikščioniška šeimos samprata yra pamatinė Vakarų vertybė? Kodėl pastangos išsaugoti prigimtinę šeimos sampratą…
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas: artėja būsena, kai nebebus to, kas mus vienytų
Kaskart, kai valdžios viršūnės pareiškia, kad „valstybė – tai mes“, net nepabandžius įsiklausyti į Tautos balsą, kai Konstitucinis Teismas patvirtina, kad Konstitucija yra tokia, kaip ją išaiškina Konstitucinis Teismas,…
Skaityti toliau…
Viešas kreipimasis: prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje (kvietimas pasirašyti)
[fluid][html tag_button_style=“button-43″] Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijai VIEŠAS KREIPIMASIS Prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministerija Seimui teikia Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuriuo numatoma…
Skaityti toliau…
Nausėda: pastebiu norą ir net dalies politikų paskatas susikurti sau komfortišką užutėkį
Lietuvos Respublikos Prezidentūros/R. Dačkaus nuotr. „Velnias slypi detalėse“, – taip apie valdančiosios daugumos atstovų pateiktą Partnerystės įstatymą diskusijoje „Demokratija ir Vakarų civilizacijos vertybės“ antradienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda. Kartu su…
Skaityti toliau…
Diskusija „Demokratija ir Vakarų civilizacijos vertybės“
DISKUSIJA „Demokratija ir Vakarų civilizacijos vertybės“ Organizatoriai: Laisvos visuomenės institutas, Lietuvos socialinių inovacijų klasteris ir VŠĮ “Ramintoja”. Formatas: Tautų kiemo diskusijų erdvė Transliacijos data: Rugsėjo 16 d. 19…
Skaityti toliau…
Vaidotas A. Vaičaitis: „Konstitucijoje numatyta tik viena šeimą apibrėžianti sutartis“
Vaidotas A. Vaičaitis / nuotr. Erlendo Bartulio Pastaruoju metu kaip niekada daug diskusijų visuomenėje kyla dėl partnerystės įstatymo (ne)reikalingumo bei jo keliamų pasekmių. Partnerystės įstatymo šalininkai tikina, kad priėmus šį…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Paulius Čerka. Ar susitarimas dėl bendro gyvenimo neprieštarauja asmens teisei į šeimą?
Doc. dr. Paulius Čerka nuotr. Erlendo Bartulio Seime pateiktas svarstymui Civilinio kodekso jungtinės veiklos sutarties reguliavimo pakeitimo projektas, kuriame pristatoma nauja jungtinės veiklos forma – susitarimas dėl bendro gyvenimo. Oponuojantieji…
Skaityti toliau…
Profesorius Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties, kaip homoseksualai, kiltų skandalas
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis nuotr. Erlendo Bartulio Profesorius, dr. Alvydas Jokubaitis teigia, kad Partnerystės įstatymas ir jame siūlomi pakeitimai prieštarauja politinio liberalizmo nuostatoms. „Niekas neabejoja būtinybe ginti homoseksualų teises, tačiau kyla abejonių, ar liberali…
Skaityti toliau…
Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Krikščionybė ir lietuvių tautos ateitis
Kauno arkivyskupas dr. Kęstutis Kėvalas, nuotr. Erlendo Bartulio Krikščioniškasis tikėjimas mums nuolat primena, kad Dangaus Tėvo meilės dėka esame sukurti ir pašaukti gyventi tapdami jo meilės bendradarbiais pasaulyje. O tai…
Skaityti toliau…
Konferencija apie šeimą: ARGUMENTŲ KALBA sutarimo LINK
Konferencijos nuotr. Erlendo Bartulio Rugsėjo 6 d. vyko Laisvos visuomenės instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto organizuota konferencija „Šeima – visuomenės ir valstybės pagrindas. Sutarimo link“. Konferencijoje įvairių…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kam priklauso vaikas: tėvams ar valstybei?
Tarptautinė teisė aiškiai pripažįsta, kad tėvams tenka pagrindinė atsakomybę už vaiko auklėjimą ir vystymąsi. Šis, pagrindinės tėvų atsakomybės už vaiko auklėjimą ir vystymąsi principas yra įtvirtintas net trijuose JTO Vaiko…
Skaityti toliau…
Daktarė Ramunė Jurkuvienė: „Sistemai neparankūs tie, kurie turi tvirtas pažiūras“
Vakarų kultūra, jos moralinės ir teisinės nuostatos išaugo ant krikščioniško pagrindo. Tačiau įsivyraujančios utopinės ideologijos siekia dekonstruoti krikščioniškus Vakarų civilizacijos pamatus. Anksčiau tokią misiją vykdė socializmo ir komunizmo diktatūros, pastaraisiais…
Skaityti toliau…
123456789