visuomenė
Ateitininkų federacija. Vertindamas GUĮP, LiJOT prezidentas nekalba visos Lietuvos jaunimo vardu
PRANEŠIMAS SPAUDAI Ateitininkų federacija, 2023 d. rugsėjo 28 d. Nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti Gyvenimo įgūdžių bendroji ugdymo programa (GĮUP), viešojoje erdvėje sukėlusi nemažai diskusijų. Apie programą…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Vaidotas Vaičaitis : “Sąžinės laisvės konstitucinė samprata“
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šiame pranešime kalbėsiu apie sąžinę iš Konstitucijos…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Mark REGNERUS. Viskas keičiasi: Kas atsitinka žodžio laisvei, kai iš naujo apibrėžiama santuoka ir šeima
Prof. dr. Mark REGNERUS, Teksaso universitetas Ostine, Ostino šeimos ir kultūros tyrimų institutas Dalinamės prof. dr. Mark Regnerus pranešimu „Viskas keičiasi: Kas atsitinka žodžio laisvei, kai iš naujo apibrėžiama…
Skaityti toliau…
Dr. Felix Böllmann : „Religijos ir įsitikinimų reiškimo laisvė Europoje: dabartinių tendencijų ir galimybių vertinimas“
Straipsnis parengtas pagal rugsėjo 7 d. Šiluvoje rengtoje mokslinėje konferencijoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“ skaitytą pranešimą. Esu Felixas Bölmannas ir pastaruosius šešerius metus…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Ar gali trukdyti mus išauginusi krikščionybė?
Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. Šiluvoje vykusioje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Šiandien galima ginčytis dėl reikšmingiausio Vakarų civilizacijos paskutinių…
Skaityti toliau…
Prof. Vincenzo Buonomo pranešimas: „Religijos laisvės reikšmė ir ribos šiandien“
Prof. Vincenzo Buonomo, Popiežiškojo Laterano universiteto rektorius (2018-2023 m.), Vatikano miesto valstybės generalinis patarėjas: „Religijos laisvės reikšmė ir ribos šiandien“ Pranešimas skaitytas 2023 m. rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje…
Skaityti toliau…
Kauno arkivyskupas metropolitas dr. Kęstutis Kėvalas. Ideologinė kolonizacija ir religijos laisvė
Dalinamės Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimu „Ideologinė kolonizacija ir religijos laisvė“, skaitytu rugsėjo 7 d. nacionalinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Šiluvoje „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“….
Skaityti toliau…
Apmąstant Šiluvos deklaraciją: įžvalgos apie religijos, sąžinės, žodžio laisvę ir jos ribas
Rugsėjo 7 d. Šiluvoje vyko nacionalinė mokslinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“, kuri buvo skirta apmąstyti 2021 m. rugsėjo 12 d. paskelbtą Šiluvos deklaraciją,…
Skaityti toliau…
Rugsėjo 7 d. Šiluvoje – konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“
Rugsėjo 7 d., ketvirtadienį, Šiluvoje rengiama nacionalinė mokslinė konferencija „Religijos, sąžinės, žodžio laisvė ir jos ribos: Šiluvos deklaraciją apmąstant“. Konferencijos, vyksiančios Šiluvos kultūros centro salėje (Jono Pauliaus II g. 12),…
Skaityti toliau…
Audrius Globys: „Konservatorės“ M. Navickienės vadovaujama ministerija diskriminuoja dėl konservatyvių pažiūrų?!
Ar gali būti, kad politikai, viešai ir garsiai ginantys žmogaus teises, demokratiją taiko tik siauram bendraminčių būreliui, o žmones bei organizacijas, kurių vertybės ar pasaulėžiūra skiriasi nuo jų diskriminuoja ir…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kas išnaudoja lėlę Barbę religiniuose karuose?
Būna geras kinas, blogas kinas ir būna ideologizuotas šlamštas. Pastarojo pobūdžio yra filmas Barbė. Filmas apie lėlę į kino teatrus gausiausiai vilioja paaugles mergaites. Joms peršama žinia, kuri trukdys gyventi…
Skaityti toliau…
Liudvika Meškauskaitė: Apie moralę ir žodžio laisvę pagal LRT
LRT etikos inspektorei paskelbus, kad visuomeninio transliuotojo etikos kodeksas yra moralinio įsipareigojimo LRT auditorijai dokumentas,[1] man pasidarė įdomu kaip šiame kodekse reglamentuoti visuomeninio transliuotojo žurnalistų moralė bei saviraiškos laisvės…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė – Sakavičienė. Jokia valdžia nesielgė taip klastingai
Jokia valdžia nesielgė taip klastingai kaip ši – štai vakar paskelbusi, kad išima iš darbotvarkės Civilinę sąjungą, šiandien vėl ją įtraukė. Kai kurie balsuojantys PRIEŠ nespės grįžti iš komandiruočių. …
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Teisingumas pagal D. Žalimą
Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, istorikas, Dr. Darius Alekna Penktadienį, balandžio 21 d. LRT portale publikuotame straipsnyje „Profesorius Žalimas griežtas: prašymą dėl partnerystės atmetę teisėjai neturėtų dirbti teisme”, ir asmeniniame…
Skaityti toliau…
Joks ministro įsakymas Lietuvoje negali padaryti aborto teisėtu. Pokalbis su teisininku V. Turoniu
Netrukus minėsime Pasaulinę gyvybės dieną. Ta proga norisi prisiminti ir momentą, kuris visai neprisideda prie žmogaus gyvybės apsaugos Lietuvoje, o priešingai ją naikina. Nuo 2023 m. sausio Lietuvoje įteisintas cheminis…
Skaityti toliau…
Marius Parčiauskas. Krikščionių persekiojimas ir savicenzūra
Daugybė pasaulyje atliktų tyrimų rodo, kad krikščionys – labiausiai persekiojama tikėjimo grupė pasaulyje. Ir kalbama ne vien apie Afrikos ar Azijos šalis, kur savo tikėjimo neišsižadantys krikščionys dažniau yra tiesiog…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Konspirologija, Konstitucija ir šeima
Teisininkė, LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Dėmesio nukreipimas. Kai du pešasi, trečias laimi. Maždaug taip dažnai apibūdinami „kultūriniai karai“ dėl visuomenės moralinių nuostatų keitimo. Neva, pasaulio galingieji visuomenei numeta…
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Demografijos politika be liberalios demokratijos prietarų
Pranešimas kovo 30 d. skaitytas LR Seime. Gerbiami Seimo nariai, visos Lietuvos atstovai. Akivaizdu, kad Lietuva šiandien turi du egzistencinius iššūkius – grėsmė krašto saugumui ir tautos nykimas. Su pirmuoju…
Skaityti toliau…
Strategija „Lietuva 2050“ – visuomenės perauklėjimo programa
Laisvos visuomenės institutas (LVI), reaguodamas į viešą LR vyriausybės kvietimą komentuoti ir teikti pasiūlymus dėl LR Vyriausybės kanceliarijos, bendradarbiaujant su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA), Seimo Ateities komitetu ir…
Skaityti toliau…
LVI įžvalgos ir pasiūlymas dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai PASIŪLYMAS Dėl Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ 2023-01-20 Reaguodamas į viešą LR vyriausybės kvietimą komentuoti ir teikti pasiūlymus dėl LR Vyriausybės kanceliarijos, bendradarbiaujant su…
Skaityti toliau…
Bryan Lawrence Gonsalves. Kodėl religijos laisvė yra svarbi?
Religijos laisvė yra svarbi visiems žmonėms, ne tik tiems, kurie išpažįsta religiją, nes tai žmogaus teisė, padedanti stiprinti mūsų įvairialypę ir demokratinę visuomenę. Tiek tikintiesiems, tiek netikintiesiems religijos laisvė yra…
Skaityti toliau…
Dr. Darius Alekna. Pažymys Lietuvos demokratijai ir vieno liberalų naratyvo galas
Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, istorikas Dr. Darius Alekna Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas šių metų gruodžio 12 dieną paskelbė tyrimą Demokratijos tvarumo barometras 2022 (https://www.eesc.lt/publikacija/demokratijos-tvarumo-barometras-2022/)….
Skaityti toliau…
Dr. Gintautas Vaitoška. Kaip apsaugoti vaikus nuo gimties (lyties) disforijos?
DR. GINTAUTAS VAITOŠKA, Santuokos ir šeimos magistro studijų programos Austrijoje vadovas Prieš kiek laiko kalbėjome, jog Lietuvą jau pasiekė transgender iliuzija: kad pakeitus gimtį pagerėja psichologinė savijauta, o taip pat…
Skaityti toliau…
Popiežiaus Benedikto XVI laiškas Lietuvos ambasadoriui prie Šventojo Sosto
JO ŠVENTENYBĖS BENEDIKTO XVI KREIPIMASIS J. E. p. VYTAUTUI ALIŠAUSKUI NAUJAJAM LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADORIUI PRIE ŠVENTOJO SOSTO Penktadienis, 2008 m. lapkričio 7 d. Jūsų Ekscelencija, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus…
Skaityti toliau…
Rémi Brague: „kairuoliškas liberalizmas“ tikrai pralošė tarp aukšto lygio intelektualų
Doc. dr. Darius Alekna, humanitarinių mokslų daktaras, istorikas, Laisvos visuomenės institutas Rémi Brague (Remi Bragas) yra prancūzų filosofas, filosofijos istorikas, antikinės ir viduramžių (krikščionių, arabų ir žydų) filosofijos specialistas, eseistas, Paryžiaus Panteono-Sorbonos (Paris…
Skaityti toliau…
„Mokslinis liberalizmas“ arba Lietuva, kurioje 2050 metais nesinorėtų gyventi
Dr. Darius Alekna, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys Kartais tikrai verta kiekvienam iš mūsų pasvarstyti apie savo ateitį, pamėginti nuspėti įvairius jos scenarijus, todėl galima pasveikinti Vyriausybės strateginės analizės…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Kuo skiriasi katalikų ir liberalų laisvės samprata?
Laivė žmogui nėra pagrindinis dalykas, nors nėra nieko svarbesnio už ją. Tai paradoksas: kai žmonės neturi laisvės, jie kalba apie laisvę, bet kai ją turi, klausia: „kam ta laisvė“. Laisvė…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Būtina teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą
Teisininkas Ramūnas Aušrotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), prašydami teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Apie…
Skaityti toliau…
Apgaulė, grasinimai, persekiojimai – šviesus mūsų rytojus
LVI valdybos narys, dr. Darius Alekna Šios savaitės pradžioje šalies žiniasklaida mums parodė šviesaus dabar valdančių nukairėjusių liberalų rytojaus vaizdelį. Jį matydami vyresni žmonės lengvai atpažins savo jaunystės laikus,…
Skaityti toliau…
LVI raštas Seimo nariams dėl siūlomo Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimo
Laisvos visuomenės institutas LR Seimo nariams išplatino raštą, kuriame ragina nepritarti siūlomam Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsnio pakeitimo projektui. Skelbiame pilną rašto tekstą. *** Dėl Religinių bendruomenių ir…
Skaityti toliau…
LVI pastabos dėl Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai PASTABOS IR PASIŪLYMAI Dėl Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo Nr. XI-1500 pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymo Nr. IX-1826 2 ir 3…
Skaityti toliau…
Mes taip nesitarėm!
LR Konstitucija yra pagrindinis valstybės įstatymas. Tai visos visuomenės susitarimas – sutartis, ant kurios prisiekia ir LR Prezidentas, ir LR Seimo nariai. LR Konstitucijoje aptariami valstybės, žmogaus ir valstybės,…
Skaityti toliau…
Piliečių iniciatyvinė grupė: dėl šeimos sampratos keitimo būtina atsiklausti Tautos referendume
Reaguodama į LR Seimo ketinimą priimti Civilinės sąjungos įstatymą, kuris vienos lyties asmenims, sudariusiems civilinę sąjungą, suteiktų šeimos teisinį statusą, piliečių grupė kreipėsi į LR Seimo narius su raginimu inicijuoti…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Apklausos, artėjantys rinkimai ir Civilinės sąjungos įstatymas
Doc. dr. Darius Alekna, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys Įvairios reprezentatyvios apklausos daug ką pasako apie mūsų visuomenę. Šiais ypatinga skaičių galia tikinčiais laikais pravartu gebėti „mokslu tikinčių“ žmonių…
Skaityti toliau…
Diana Karvelienė: ekspertai kelia klausimus dėl medikamentinio aborto. Ar tai – vaistai be žalos?
Diana Karvelienė, Laisvos visuomenės instituto direktorė Rugsėjo 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija (toliau – PSO) kviečia minėti Pasaulinę pacientų saugos dieną. Šiais metais nutarta daugiau dėmesio skirti vaistų vartojimo…
Skaityti toliau…
Vygantas Malinauskas. Seimas bando apeiti Konstituciją?
Seimo pirmininkė V. Čmilytė – Nielsen sako, jog vienalyčių partnerysčių (civilinės sąjungos) įteisinimo reikalauja yra žmogaus teisės, su kuriomis Lietuvoje vėluojama. Ar iš tiesų šeimos teisinio statuso nesuteikimas vienalytėms poroms…
Skaityti toliau…
Suomijos parlamentarė P. Rasanen: žmonės bijo atvirai pasisakyti
Suomijos krikščionė parlamentarė Päivi Räsänen (Paivi Resenen), apkaltinta neapykantos kurstymu, kai 2019 m. socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Biblijos eilutę, kurioje buvo teigiama, kad homoseksualumas yra nuodėmė, šią savaitę pranešė, kad apeliacinio…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kaip A. Dulkys ėmėsi lyties keitimo
Lyties keitimas – valdančiųjų gelbėjimosi ratas? Kol visuomenė apsnūdusi nuo vasaros karščio, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ėmė ir netikėtai įteisino lyties keitimą. Pagal ministro rugpjūčio 4 d. pasirašytą…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Cancel kultūra kaip Pavliko Morozovo dvasios reinkarnacija
„Vienintelis dalykas, kurio pasimokome iš istorijos, yra tai, kad nieko iš jos nepasimokome“. G.Hėgelis Laisvas žodis visada buvo didžiausias tironijų ir dogmatinių ideologijų priešas, o cenzūra – ginklas prieš…
Skaityti toliau…
Dr. Valdas Kilpys. Verbalinės agresijos raiškos ypatybės internete: dramatizuoti negalima susitaikyti
Pranešimas skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos”. Taip, pavadinime trūksta kablelio. Kur jį dėti — kiekvieno individualus pasirinkimas. Tikėtina, kad kablelis vienoje ar kitoje…
Skaityti toliau…
Šeimų NVO viešas kreipimasis dėl LR Seimo darbo pavasario sesijoje
Birželio 16 dieną, trylika šeimas atstovaujančių organizacijų viešu laišku kreipėsi į LR Seimo narius, LR Vyriausybę, LR prezidentą Gitaną Nausėdą kviesdamos visus Seimo narius gerbti demokratijos bei atsakingo valdymo principus…
Skaityti toliau…
Lyginamoji lentelė: Civilinės sąjungos įst. projekto, CK III knygos ir kitų CK teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius
Kviečiame susipažinti su Laisvos visuomenės instituto ekspertų atlikta Civilinės sąjungos įstatymo projekto, Civilinio Kodekso III knygos ir kitų Civilinio Kodekso teisės normų, reglamentuojančių šeimos teisinius santykius tekstų palyginamąja analize. Ši…
Skaityti toliau…
Kauno arkivysk. metropolitas Kęstutis Kėvalas. Tikėjimo laisvė ir demokratijos ateitis.
TIKĖJIMO LAISVĖ IR DEMOKRATIJOS ATEITIS Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo pranešimas, skaitytas konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ 50…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kai nepavyksta įeiti pro duris
LR Seime yra svarstomas Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama siekiama į Lietuvos teisinę sistemą perkelti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje panaikinimo…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Bažnyčios laisvė kaip Vakarų civilizacijos pamatas: istorija ir iššūkiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ Šiandien mes neabejojame, kad priklausome milžiniškam Vakarų civilizacijos arealui, kuris apima ne…
Skaityti toliau…
Vytis Turonis. Katalikų Bažnyčios Kronikos pamokos Lietuvos ateičiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Šiandien, praėjus 50-čiai metų po pirmojo Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos numerio pasirodymo, gyvename…
Skaityti toliau…
„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ ir „Civilinė sąjunga“ įstatymo projektų palyginimas
Rytoj LR Seimas balsuos dėl „Civilinės sąjungos“ ir„Asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ projektų pateikimo stadijoje. Susipažinkite su šių projektų panašumais ir skirtumais.
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Naujas demokratijos ir religijos konflikto etapas
Lenkų filosofo Leszeko Kołakowskio nuomone, velnias išbandė keturias kovos su krikščionybe strategijas. Savo kovą jis pradėjo nuo pirmųjų krikščionių persekiojimo. Tačiau kankinių kraujas sustiprino Bažnyčią. Patyręs pirmą didelę nesėkmę, pikto…
Skaityti toliau…
50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos
Erlendo Bartulio nuotr. 2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais, taip pagerbdamas neatsiejama Lietuvos istorijos dalimi tapusį reiškinį – Kronikos leidybą ir platinimą. Šis pogrindžio leidinys ne…
Skaityti toliau…
Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimties metų jubiliejų – Popiežiaus Pranciškaus sveikinimai ir palaiminimas lietuvių tautai
Šiandien Seime vyksta konferencija „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Šis išskirtinis renginys sulaukė ir Šventojo Sosto dėmesio bei sveikinimų. Apaštališkasis nuncijus Baltijos šalims arkivyskupas…
Skaityti toliau…
Šventojo Sosto sveikinimas konferencijoje „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Jūsų Eminencija Kardinole Sigitai Tamkevičiau, Kauno Arkivyskupe Emerite, Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus maloniai nudžiugo sužinojęs apie konferenciją tema „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“…
Skaityti toliau…
Kard. Sigitas Tamkevičius jaunimui: svarbiausia žinia, kurią norėčiau Jums palikti – branginkite savo šaknis ir laisvę
Kalbino Regina Statkuvienė. Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtąsias metines LR Seime š.m. gegužės vyks konferencija „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Konferencijos globėjas J….
Skaityti toliau…
Šv. Sosto dėmesys ir sveikinimai konferencijai „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Gegužės 25 d. 14 val. LR Seime vyks konferencija „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. 2022 metus LR Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metais,…
Skaityti toliau…
LVI: Į Diplomatinės tarnybos įstatymą norima įterpti lyčiai neutralios partnerystės sąvoką
Šiandien (balandžio 26 d.) LR Seime svarstomi Diplomatinės tarnybos įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama reformuoti diplomato tarnybą, padaryti ją patrauklesnę ir konkurencingesnę, numatant diplomatui ir jo šeimai atitinkamas socialines garantijas. Vienas…
Skaityti toliau…
P. Räsänen laimėjo. Kas toliau?
Garsioji Biblijos citavimo ir saviraiškos laisvės byla baigėsi daug kam netikėta atsakovų pergale. Helsinkio apygardos teismas nusprendė, kad Suomijos parlamentarė, buvusi vidaus reikalų ministrė, Päivi Räsänen bei liuteronų Bažnyčios vyskupas…
Skaityti toliau…
Siūloma naikinti baudžiamąją atsakomybę už narkotikų kontrabandą
LR Seime pateiktas patobulintas Baudžiamojo kodekso pakeitimo įstatymas, kuriuo, be kitų dalykų, yra 𝘀𝗶𝘂̄𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗻𝗮𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁i 𝗯𝗮𝘂𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗺𝗮̨𝗷𝗮̨ 𝗮𝘁𝘀𝗮𝗸𝗼𝗺𝘆𝗯𝗲̨ 𝘂𝘇̌ 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗶𝗿 𝗽𝘀𝗶𝗰𝗵𝗼𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗺𝗲𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗴𝘂̨ 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗿𝗮𝗯𝗮𝗻𝗱𝗮̨. Pirminį Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą LR…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Ar mūsų valdžia tikrai myli šeimą?
Teisininko Ramūno Aušroto komentaras LR Vyriausybė pateikė Seimui Darbo kodekso ir kitų įstatymų pakeitimus, skirtus įgyvendinti ES Direktyvą 2010/18/ES* Ši direktyva iš tiesų turi vieną ir vienintelį…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Ne Putinas išrado šeimą
LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Krizių akivaizdoje mes mokame susitelkti bendram tikslui. Prasidėjus pandemijai kilo įvairios iniciatyvos padėti Lietuvos medikams ir gauti gydymui svarbias priemones. Dabar lietuviai vieningai pasiryžę…
Skaityti toliau…
Aistros dėl Partnerystės įstatymo arba išmintingam žingsniui valdančioji koalicija dar turi laiko
Darius Alekna, LVI valdybos narys Tik prasidėjus karo audrai Ukrainoje, 2022.02.26 Laisvos visuomenės institutas (toliau – LVI) viešai kreipėsi į vadovaujančius Lietuvos politikus be kita ko teigdamas: „Šiandien lietuvių mintys,…
Skaityti toliau…
Kardinolas Sigitas Tamkevičius. LKB Kronikos steigėjo laiškas ateities kartoms
Sovietinės priespaudos metais kunigai ir aktyvūs pasauliečiai diskutavome, kaip pasipriešinti esamai prievartai. Supratome, kad negalime tylėti, ir apie sovietinių pareigūnų nusikaltimus reikia kalbėti ne tik Lietuvoje, bet ypač juos reikia…
Skaityti toliau…
LVI komentaras, reaguojant į ŽTK metu išsakytas įžvalgas dėl „smurto lyties pagrindu” sąvokos įvedimo
Šiandien Žmogaus teisių komitete buvo pritarta grupės LR Seimo narių pasiūlymui, kurį užregistravo LR Seimo narė M. Danielė, grąžinti į Apsaugos nuo smurto įstatymo projektą „smurto lyties pagrindu” sąvoką. …
Skaityti toliau…
Teisingo karo doktrina (I): išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų nuodėmė
Ukrainos kariai saugo Kijevą. EPA nuotrauka Šv. Augustinas yra pasakęs, kad išlikti neutraliam didelio blogio akivaizdoje būtų didelė nuodėmė, teigia VDU Teisės ir Katalikų teologijos fakultetų dėstytojas dr. Vygantas Malinauskas….
Skaityti toliau…
Tarp didžiausių Vakarų civilizacijos laimėjimų yra krikščioniškos šeimos įtvirtinimas
Laisvos visuomenės instituto komentaras Kai žmonių galvos ir širdys užimtos nerimu dėl karo veiksmų Ukrainoje, politikai žada Seimo pavasario sesijoje svarstyti visuomenę skaldančius ir šeimos sampratą ardančius įstatymus, argumentuojant,…
Skaityti toliau…
Nepaisant įtampos, Seimo sesijoje bus svarstomi tautą skaldantys įstatymo projektai
Laisvos visuomenės institutas (LVI) vasario 26 d. išplatino viešą kreipimąsi į Laisvės partijos pirmininkę A. Armonaitę, TS–LKD pirmininką G. Landsbergį ir LRLS pirmininkę V. Čmilytę–Nielsen, kuriame paragino politines partijas ir…
Skaityti toliau…
Prisijunk prie pagalbos Ukrainos žmonėms
Vasario 24 d. prasidėjus karui Ukrainoje, jos žmonėms kaip niekada reikalinga visapusiška pagalba. Kiekvienas iš mūsų gali ištiesti pagalbos ranką. Neabejok, net ir mažiausia parama yra svarbi! Skelbiame keletą…
Skaityti toliau…
Laisvos visuomenės instituto viešas kreipimasis: neramiais, išorinės grėsmės laikais saugokime visuomenės vienybę ir taiką
Laisvės partijos pirmininkei A. Armonaitei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkui G. Landsbergiui Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio pirmininkei V. Čmilytei–Nielsen Lietuvos Respublikos Seimo nariams VIEŠAS KREIPIMASIS Neramiais, išorinės…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Tautinė valstybė kaip neįgyvendintas pažadas
Kalba pasakyta Valstybės atkūrimo dienos labdaringame pokylyje Kaune 2022 m. vasario 16 d. Savo atsiradimo momentu tautinė valstybė buvo geriausias įrankis demokratijai kurti. Šiandien ji dažnai suvokiama kaip demokratijos…
Skaityti toliau…
Švęskime Vasario 16-ąją: atkurkime taikos ir vienybės dvasią
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – jau daugiau kaip šimtmetį žymi nepriklausomos valstybės konstitucinio steigimo pradžią. 1918-ųjų Nepriklausomybės Aktas – pats svarbiausias Lietuvos dokumentas, kuris tapo kelių lietuvių…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą
Kviečiame skaityti tekstą, parengtą pagal prof. dr. Alvydo Jokubaičio paskaitą „Kodėl demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą?“ Ji buvo transliuota Maldos skydo „Už šeimą – namų Bažnyčią ir visuomenės bei…
Skaityti toliau…
Prof. A. Jokubaitis: pandemija pagreitino tai, kas anksčiau ar vėliau turėjo įvykti
Sovietmečiu buvo privalomi skiepai, gydymas nuo tam tikrų ligų ir priklausomybių. Kodėl tada šie dalykai buvo privalomi, o dabar nebe? Ar totalitarinė valstybė labiau rūpinosi savo piliečių sveikata ir darbingumu?…
Skaityti toliau…
Vidas Rachlevičius. Istorinė galimybė prasmės klausimais prabilti į tylą
Lietuva jau ne vienerius metus dalyvauja globaliame spektaklyje, kurio žanrą sunku apibūdinti, nes vienu metu tai ir drama, ir komedija, ir tragedija, sumišusi su farsu bei absurdo teatru. Šiame spektaklyje…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija
Lietuva užima penktą vietą pasaulyje pagal svarbiausią pandemijos valdymo rodiklį – perteklinį mirtingumą. Kiti rodikliai taip pat prasti. Vyksta kaltų paieška. Nuo atsakingų politikų kaltė permetinėjama ant „antivakserių“, kuriais tampa…
Skaityti toliau…
12345