Aktualijos
Lietuvos gyventojai nėra homofobiški, bet dauguma nepritaria partnerystei
Audrius Globys, Laisvos visuomenės instituto valdybos pirmininkas Sausio 13 d. proga Laisvės partijos narys Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas T. Raskevičius informavo Lietuvos visuomenę apie baigiamą rengti lyčiai neutralios…
Skaityti toliau…
Didysis nutildymas socialiniuose tinkluose
2021 m. sausio mėn. 12 d. Praėjusią savaitę Silicio slėnis nutildė prezidentą. Socialinės žiniasklaidos priemonių milžinai padedami „Amazon“ ir „Apple“ sutartinai pašalino patį populiariausią savo konservatorių varžovą ir paskelbė,…
Skaityti toliau…
Gender ideologija: prieš moters vertę (I dalis)
Gintautas Vaitoška, NŠTA narys, Šeimos ir santuokos studijų programos vadovas Tarptautiniame Teologijos institute Trumau (Austrija) 2018 m. gruodžio 4-ą dieną JAV Baltimorės “LBGT komiteto teisės ir politikos padalinys“ iš…
Skaityti toliau…
Feminizmas – prieš vyrus, prieš šeimą… ir prieš moteris?
Kristina Zamarytė-Sakavičienė Kai buvau maža, turėjau naivią svajonę – nusipirkti didelį vežimėlį, į kurį suguldyčiau savo sesę, mamą ir tėtį ir vežčiau per pasaulį, kad jiems netektų patirti jokių…
Skaityti toliau…
Jonathon von Maren. Siekiama kriminalizuoti net privačius pokalbius prieš LGBT ideologiją
Kanados premjero Justino Trudeau vyriausybei judant į priekį dėl įstatymo C-6 – vadinamojo „konversijos terapijos draudimo“ – ir jį remiant daugeliui konservatorių pasitarimų narių, viena iš pagrindinių progresyvistų taktikų…
Skaityti toliau…
Konstitucinė šeimos samprata ir Konstitucijos interpretavimas, doc.dr. Vaidotas A. Vaičaitis
Konstitucinė šeimos samprata ir Konstitucijos interpretavimas, doc.dr. Vaidotas A. Vaičaitis Pranešime atskleidžiama konstitucinė šeimos samprata trijų pamatinių konstitucinių vertybių (teisinė valstybė, demokratija, žmogaus teisės) kontekste, aiškiai pabrėžiant, kad Lietuvos…
Skaityti toliau…
Prof. dr. T. Berkmano žodis konferencijoje “Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje”, teisinė sritis
Prof. dr. T. Berkmano žodis konferencijoje “Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje”, teisinė sritis Santuokos liberalizavimas ir jos nutraukimo supaprastinimas padarė didžiulę įtaką šeimos instituto erozijai bei valstybių demografijai….
Skaityti toliau…
Apie belytę kalbą JAV Kongrese
Kalbos policija JAV Kongrese nusitaikė į natūralią šeimos sampratą. Ruošiantis artėjančiam 117-ajam Kongresui, Taisyklių komiteto nariai demokratai parengė nuostatas, kuriomis remiantis oficialiose Žemųjų rūmų taisyklėse turėtų būti panaikintos…
Skaityti toliau…
Lietuvos šeimos šiandien – skauduliai, pasidžiaugimai ir ateities iššūkiai
Kuo gyvena Lietuvos šeimos 2020 metais, pandemijai kvėpuojant į veidą? Kokie pokyčiai vyksta Lietuvos visuomenėje pastaraisiais metais ir kaip jie atsiliepia mūsų valstybės šeimoms? Kokie iššūkiai laukia Lietuvos šeimų…
Skaityti toliau…
Teisininkai: lyčiai neutrali partnerystė sukeltų rimtų problemų
"…niekas žmogui ar jų grupei savęs įvardinti taip, kaip nori, netrukdo ir žodis „šeima“ nėra išimtis. Kaip ir gyventi, taip kaip nori, jei tai netrukdo kitam – tai yra jo…
Skaityti toliau…
LVI ir NŠTA atstovai pasitraukė iš darbo grupės dėl paauglių kontracepcijos spiralės levonorgestrel kompensavimo
pranešimas žiniasklaidai 2020-12-11 Laisvos visuomenės institutas (LVI) ir Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) kreipėsi į laikinąjį Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, informuodami apie pasitraukimą iš darbo grupės, turėjusios…
Skaityti toliau…
12.11 Konferencija “Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje. Teisinė perspektyva”
Nuotolinė konferencija „Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje. Teisinė perspektyva“ Visus besidominčius naujausiomis šeimos politikos Lietuvoje tendencijomis ir su tuo susijusias teisiniais klausimais kviečiame į nuotolinę konferenciją gruodžio…
Skaityti toliau…
12.14 d. konferencija “Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje”, šeimų organizacijų geroji patirtis
Maloniai kviečiame dalyvauti nuotolinėje konferencijoje “Šių dienų iššūkiai šeimos politikai Lietuvoje”, šeimų organizacijų geroji patirtis Data: 2020 m. gruodžio 14 d., 10:00–12:30 val. Vieta: per Zoom platformą Konferencijos pagrindimas…
Skaityti toliau…
Lyčiai neutrali partnerystė ar Susitarimas dėl bendro gyvenimo?
Teisininkė, LVI valdybos narė Kristina Zamarytė-Sakavičienė Mūsų tikėjimas moko, kad nesantuokiniai lytiniai santykiai yra sunki nuodėmė. Tačiau daugelis galime sudaryti santuoką ir turbūt neįsivaizduojame, kiek pastangų homoseksualiems asmenims kainuoja…
Skaityti toliau…
Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.
Tos garsiai protestuojančios moterys kalba tik savo atstovaujamų organizacijų, institucijų, politinių partijų vardu. Bet ne visų moterų. Ne mano vardu.
Skaityti toliau…
Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko
Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko. "Galimai poros buvo priverstos likti kartu, užuot atsitraukę, vos tik prasidėjus konfliktui. Tikėtina, kad jos patyrė ilgalaikius santykių ir asmeninius patobulėjimus, kurie įvyksta priėmus…
Skaityti toliau…
Ideologijų pabūklams griaudžiant nebelieka tikro žmogaus ir jo problemų
kaip dažnai praktiškai padedame sunkumus patiriančioms moterims kasdienybėje atlaikyti išorinį spaudimą ir pačioms pasirinkti, gimdyti ir auginti savo vaiką ar ne?
Skaityti toliau…
Laiškas Lietuvos Respublikos Seimo nariams dėl LR Švietimo įstatymo
LR Prezidentas Gitanas Nausėda šių metų rugpjūčio 31 d. pristatė šalies švietimo sistemos pokyčių viziją, pagal kurią numatoma vieneriais metais ankstinti ikimokyklinį ir pradinį ugdymą bei nustatyti, kad ikimokyklinis ugdymas…
Skaityti toliau…
Kreipimasis į LR Seimo narius dėl rezoliucijos, raginančios pasmerkti moterų teisių ribojimą Lenkijoje
Siūlome LR Seimui nepritarti Rezoliucijai dėl žemiau išvardintų priežasčių: Nei tarptautinės, nei Lenkijos nacionalinės teisės normos nenumato teisės į abortą, o pagal EŽTT praktiką aborto reguliavimas – valstybės vidaus apsisprendimo…
Skaityti toliau…
Ugdymo ankstinimas: diskusijos su visuomene ar jos kvailinimas?
Ramūnas Aušrotas, LVI teisės ekspertas Plačiai visuomenėje nuskambėjo Lietuvos Respublikos Prezidento Švietimo įstatymo pataisų (toliau – ŠĮP) pasiūlymas dėl privalomo ikimokyklinio ugdymo įvedimo bei pradinio ugdymo ankstinimo. Kritikos pateiktam…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Dėl ko iš tikrųjų vyksta protestai Lenkijoje?
Lenkijos Konstituciniam Tribunolui nusprendus, kad abortas dėl eugeninių priežasčių prieštarauja Lenkijos Konstitucijai, nes diskriminuoja negimusį asmenį dėl jo sveikatos būklės ir pažeidžia Konstitucijos 38 straipsnio ginamą kiekvieno žmogaus teisę į…
Skaityti toliau…
Krizinis nėštumas: kokios pagalbos reikia moterims?
„Kasdienybėje krizinį nėštumą išgyvenančios moterys ar šeimos vis dar pernelyg dažnai paliekamos spręsti savo skaudulius vienos. Corona virusas jų situaciją blogina iš esmės, todėl nepaprastai svarbu, kad giliai savyje paslėpto…
Skaityti toliau…
KONFERENCIJOS TRANSLIACIJA
Šiandien įvyko mokslinė-praktinė konferencija “Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje: galimybės ir problemos”. Konferencijos tikslas – analizuoti socialines, medicinines ir teisines prielaidas, padedančias valstybei užtikrinti pagalbą moterims, kurios…
Skaityti toliau…
Krizinio nėštumo centrai pernai aptarnavo beveik 2 mln. amerikiečių
Šiandien Amerikoje veikiantys krizinio nėštumo centrai skaičiumi (2700) gerokai viršija aborto klinikų skaičių (2017 metų duomenimis jų buvo 1587). Didelis darbas, kurį atlieka krizinio nėštumo centrai, taip pat kitos gyvybės…
Skaityti toliau…
Tiksinti bomba. Rinkimų metu nepastebėta šeimos politikos problema
Nei politikai, nei jų kainą bandantys nustatyti rinkėjai kažkodėl nesijaudina dėl yrančių santuokų, kurios tiek demografinės raidos, tiek skurdo rizikos, tiek socialinės naštos Lietuvos valstybei prasme yra tiksinti bomba. Skyrybų skaičiumi Europoje…
Skaityti toliau…
Konferencijos anonsas: “Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje”
Spalio 30 d. įvyks mokslinė-praktinė konferencija “Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje: galimybės ir problemos”. Konferencijos tikslas – analizuoti socialines, medicinines ir teisines prielaidas, padedančias valstybei užtikrinti pagalbą moterims,…
Skaityti toliau…
Ženevos susitarimas: žmogaus teisė į abortą neegzistuoja
Spalio 22 dieną Vašingtone 32 valstybių, įskaitant ir Jungtines Amerikos Valstijas, atstovai pasirašė Ženevos susitarimo deklaraciją, saugančią šeimą, moters sveikatą ir žmogaus gyvybę bei oficialiai paskelbė poziciją, kad žmogaus teisė…
Skaityti toliau…
JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (II)
Grace Melton Pirmąją teksto dalį apie Jungtinių Tautų politizavimo ir žmogaus teisių perprasminimo tendencijas kviečiame skaityti čia. Religijos laisvės apsauga valdant D. Trumpo administracijai Laimei, tai yra labai svarbūs religijos…
Skaityti toliau…
Ne, Popiežius nepasisakė už Partnerystės įstatymo projektą
Svarbu atsiliepti į Popiežiaus kvietimą ir įstatymuose nustatyti homoseksualioms poroms reikalingą teisinę apsaugą. Tam tinka Bendro gyvenimo susitarimo projektas. Tačiau neverta žengti toliau ir skirtingas situacijas sulyginti, įteisinant santuokai lygiavertę…
Skaityti toliau…
Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?
Giedrė Barčkutė Viena mano draugė dirba įmonėje, kuri prekiauja arbatomis. Aną savaitę diskutavome apie rinkimų rezultatus, ir ji man netikėtai mestelėjo vieną linksmą faktą – pagal tai, kokią arbatą…
Skaityti toliau…
JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)
Asmenis, kurių pamatinės žmogaus teisės yra pažeidžiamos, galima ir reikia ginti remiantis galiojančiais žmogaus teisių įstatymais ir normomis, nepaisant jų rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijomis ar bet kokių kitų savybių.
Skaityti toliau…
Virš 50 Baltijos šalių organizacijų kviečia Baltijos šalių lyderius kovoti su klimato kaita
Baltijos šalių aplinkosaugos, visuomenės, verslo, mokslo bei jaunimo organizacijos prieš Briuselyje vyksiantį Vadovų Tarybos susitikimą išplatino bendrą kvietimą Baltijos šalių lyderiams palaikyti ambicingus tikslus kovoje su klimato kaita.
Skaityti toliau…
Prancūzijoje įstatymo projektas, pailginantis aborto terminą ir ribojantis sąžinės prieštaravimą
Įstatymo projektas, pagal kurį numatoma pailginti leidžiamą aborto atlikimo laiką nuo 12 iki 14 savaičių ir suvaržyti sąžinės prieštaravimo teisę, Spalio 8 d. pirmą kartą svarstytas Prancūzijos nacionalinėje asamblėjoje. Šis…
Skaityti toliau…
KRIKŠČIONIŠKAS PASIRINKIMAS
"Partija, atsisakiusi vadovautis tiesa apie žmogaus prigimtį ir teisingumu, nebus pajėgi apsaugoti valstybės nuo jos bendrojo gėrio paaukojimo galingoms interesų bei ideologinėms grupėms" rašo straipsnio autorius Laisvos visuomenės instituto valdybos…
Skaityti toliau…
„March for Life“ Vokietijoje pritraukė 3 tūkst. dalyvių
Dėl COVID-19 ir taikytų saugumo priemonių, susirinko gerokai mažiau žmonių nei ankstesniais metais Martin Bürger Rugsėjo 19 dieną daugiau nei 3 tūkst. gyvybės šalininkų susirinko į Berlyne vykusias kasmetines „March…
Skaityti toliau…
„Planuotos tėvystės“ partneriai ragina vienuolikmetes dalyvauti kontracepcijos eksperimentuose
Organizacija „Advokatai jaunimui“ (ang. Advocates for Youth (toliau – AFY), veikianti kaip „Planuotos tėvystės“ atšaka, nukreipta į jaunus žmones, neseniai išsiuntinėjo el. laiškus su antrašte: „Gal pažįstate ką nors 11-15…
Skaityti toliau…
123456789101112131415161718192021222324