religija
Popiežiaus Benedikto XVI laiškas Lietuvos ambasadoriui prie Šventojo Sosto
JO ŠVENTENYBĖS BENEDIKTO XVI KREIPIMASIS J. E. p. VYTAUTUI ALIŠAUSKUI NAUJAJAM LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADORIUI PRIE ŠVENTOJO SOSTO Penktadienis, 2008 m. lapkričio 7 d. Jūsų Ekscelencija, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus…
Skaityti toliau…
Rémi Brague: „kairuoliškas liberalizmas“ tikrai pralošė tarp aukšto lygio intelektualų
Doc. dr. Darius Alekna, humanitarinių mokslų daktaras, istorikas, Laisvos visuomenės institutas Rémi Brague (Remi Bragas) yra prancūzų filosofas, filosofijos istorikas, antikinės ir viduramžių (krikščionių, arabų ir žydų) filosofijos specialistas, eseistas, Paryžiaus Panteono-Sorbonos (Paris…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Bažnyčios laisvė kaip Vakarų civilizacijos pamatas: istorija ir iššūkiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ Šiandien mes neabejojame, kad priklausome milžiniškam Vakarų civilizacijos arealui, kuris apima ne…
Skaityti toliau…
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis. Demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą
Kviečiame skaityti tekstą, parengtą pagal prof. dr. Alvydo Jokubaičio paskaitą „Kodėl demokratijos laikais sunku ugdyti žmonių dvasinį gyvenimą?“ Ji buvo transliuota Maldos skydo „Už šeimą – namų Bažnyčią ir visuomenės bei…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Kova už krikščionišką šeimos sampratą – kova už Vakarų civilizaciją
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis / Erlendo Bartulio nuotr. Kodėl šeimos gynėjų kaltinimas tarnavimu Kremliui yra nepagrįstas? Kodėl krikščioniška šeimos samprata yra pamatinė Vakarų vertybė? Kodėl pastangos išsaugoti prigimtinę šeimos sampratą…
Skaityti toliau…
Lietuvoje įsigali krikščionofobija: krikščionys buriasi į profsąjungą
Krikščionys vis dažniau darbe ir visuomeninėje veikloje patiria mobingą ar psichologinį spaudimą, įsigali savicenzūra (baimė kalbėti), verčiami tylėti arba elgtis prieš savo sąžinę ir tikėjimą. Tokia visuomenėje įsigalinti situacija –…
Skaityti toliau…
R. Aušrotas: kai religijos laisvė ginama nuo religijos
Lietuvoje tarp katalikų įsiplieskus diskusijoms dėl žodžio gender tikrosios reikšmės, pro akis praslydo kovo 2 d. vykusioje 43-iojoje JTO Žmogaus Teisių Tarybos posėdyje pristatyta ataskaita apie Religijos ar tikėjimo laisvę, kuriame gender yra naudojama…
Skaityti toliau…
Dėl Suomijos parlamento narės religinių įsitikinimų pradėtas tyrimas
Suomijos policija pradėjo tyrimą dėl šalies parlamento narės Päivi Räsänen viešai išreikštų įsitikinimų. Dėl to parlamentarė sulaukė daugybės palaikymo žinučių iš viso pasaulio. P. Räsänen 2019 metų birželį socialiniame tinkle…
Skaityti toliau…
R. Aušrotas. Keletas pastabų diskusijai apie krikščioniškas vertybes
Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų kontekste Lietuvos katalikiškoje erdvėje susiformavo įtampos laukas. Jame ypač stipriai pasireiškė dvi skirtingos mąstymo apie krikščionio pilietinį veikimą pasaulyje prieigos, kurių kodiniais žodžiais tapo „bendrasis…
Skaityti toliau…
Persekiojami krikščionys šv. Kalėdas švenčia su baime
Niekas nežino, kur neseniai išteisinta pakistanietė krikščionė Asia Bibi, kuri ne vienerius metus praleido įkalinta ir nuteista mirties bausme už šventvagystę, praleido šv. Kalėdas. Aišku tik tiek, kad tai –…
Skaityti toliau…
12