žmogus
Liudvika Meškauskaitė: Apie moralę ir žodžio laisvę pagal LRT
LRT etikos inspektorei paskelbus, kad visuomeninio transliuotojo etikos kodeksas yra moralinio įsipareigojimo LRT auditorijai dokumentas,[1] man pasidarė įdomu kaip šiame kodekse reglamentuoti visuomeninio transliuotojo žurnalistų moralė bei saviraiškos laisvės…
Skaityti toliau…
Joks ministro įsakymas Lietuvoje negali padaryti aborto teisėtu. Pokalbis su teisininku V. Turoniu
Netrukus minėsime Pasaulinę gyvybės dieną. Ta proga norisi prisiminti ir momentą, kuris visai neprisideda prie žmogaus gyvybės apsaugos Lietuvoje, o priešingai ją naikina. Nuo 2023 m. sausio Lietuvoje įteisintas cheminis…
Skaityti toliau…
Marius Parčiauskas. Krikščionių persekiojimas ir savicenzūra
Daugybė pasaulyje atliktų tyrimų rodo, kad krikščionys – labiausiai persekiojama tikėjimo grupė pasaulyje. Ir kalbama ne vien apie Afrikos ar Azijos šalis, kur savo tikėjimo neišsižadantys krikščionys dažniau yra tiesiog…
Skaityti toliau…
Darius Alekna. Demografijos politika be liberalios demokratijos prietarų
Pranešimas kovo 30 d. skaitytas LR Seime. Gerbiami Seimo nariai, visos Lietuvos atstovai. Akivaizdu, kad Lietuva šiandien turi du egzistencinius iššūkius – grėsmė krašto saugumui ir tautos nykimas. Su pirmuoju…
Skaityti toliau…
Apžvalga: savivaldos rinkimų kandidatų ir partijų požiūris gyvybės apsaugos, šeimos, narkotikų bei alkoholio klausimais
Pasibaigus pirmajam savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turui, juose dalyvavusios politinės jėgos skaičiuoja savo sėkmes ir nesėkmes, analizuoja konkurentų žingsnius ir klaidas. Laisvos visuomenės institutas (toliau – LVI) taip pat…
Skaityti toliau…
Bryanas Lawrence’as Gonsalvesas. Alternatyva abortams – įvaikinimas
Laisvos visuomenės insitututo savanoris Bryanas Lawrence’as Gonsalvesas Įvaikinimas yra gražus ir nesavanaudiškas veiksmas, galintis visiems laikams pakeisti gyvenimus. Tai procesas, kai suteikiama nuolatinė šeima vaikui, kuriam jos reikia, nes…
Skaityti toliau…
Dr. Gintautas Vaitoška. Kaip apsaugoti vaikus nuo gimties (lyties) disforijos?
DR. GINTAUTAS VAITOŠKA, Santuokos ir šeimos magistro studijų programos Austrijoje vadovas Prieš kiek laiko kalbėjome, jog Lietuvą jau pasiekė transgender iliuzija: kad pakeitus gimtį pagerėja psichologinė savijauta, o taip pat…
Skaityti toliau…
Popiežiaus Benedikto XVI laiškas Lietuvos ambasadoriui prie Šventojo Sosto
JO ŠVENTENYBĖS BENEDIKTO XVI KREIPIMASIS J. E. p. VYTAUTUI ALIŠAUSKUI NAUJAJAM LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADORIUI PRIE ŠVENTOJO SOSTO Penktadienis, 2008 m. lapkričio 7 d. Jūsų Ekscelencija, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus…
Skaityti toliau…
LVI pasiūlymas dėl pagalbos krizinio nėštumo situacijoje sistemos ir teisės aktų tobulinimo
LR Seimo sveikatos reikalų komitetui LR Seimo narių laikinajai grupei ,,Už žmogaus gyvybės ir sveikatos apsaugą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“ LR Sveikatos apsaugos ministerijai Nacionalinei šeimos tarybai PASIŪLYMAI…
Skaityti toliau…
Akušerė gyvybės kultūros puoselėjimo konferencijoje: tegul man pasako, kad embrionas – ne žmogus
„Su kolegomis juokaujame, kad jei kiekvieną gimtadienį švęstume su taure rankoje tai nebūtų, kam priimti gimdymus“, – pasakojo Akušerių ginekologų sąjungos atstovė, akušerė Alina Liepinaitienė. Tačiau, anot jos, akušerių darbas…
Skaityti toliau…
Rezoliucija „Dėl gyvybės kultūros puoselėjimo technologijų pažangos laikmetyje“
LR Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen LR Seimo nariams LR Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkui Antanui Matului LR Seimo sveikatos reikalų komiteto nariams LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei LR sveikatos apsaugos…
Skaityti toliau…
Konferencija. Gyvybės kultūros puoselėjimas technologijų pažangos laikmetyje
2022m. lapkričio 18 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Gyvybės kultūros puoselėjimas technologijų pažangos laikmetyje“. Konferencijoje medicinos, teologijos ir teisės sričių mokslininkai-praktikai kalbėjo apie žmogaus fizinės…
Skaityti toliau…
LVI valdybos narys, teisininkas LRT laidoje „Lietuva kalba“
„Civilinės sąjungos įstatymo projektas iš esmės imituoja santuoką. Nėra priežasčių manyti, kad heteroseksualios poros, kurios dėl objektyvių ar subjektyvių priežasčių iki šiol nesudarė santuokos, ims ją sudarinėti, jei santuoka bus…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Būtina teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą
Teisininkas Ramūnas Aušrotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK), prašydami teisiškai įvertinti Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Apie…
Skaityti toliau…
Marijos radijo aktualijų laida su LVI pirmininku A. Globiu, dr. Ž. Adviloniene, doc. dr. D. Alekna
Apie Civilinės sąjungos ir Artimojo ryšio projektų skirtingumus ir poveikį visuomenei, apie žodžio, terminų reikšmę, kalbos slinkstį, siekiant visuomenės labesnio pritarimo bei visuomenės nuomonės apklausas Marijos radijo aktualijų laidoje kalbasi…
Skaityti toliau…
Bryanas Gonsalvesas. Medicininės ir moralinės cheminio aborto problemos
Bryanas Gonsalvesas, internetinės svetainės Catholicism Coffee bei socialinės bendruomenės Servus Dei įkūrėjas ir straipsnių autorius. Kas yra cheminis abortas ir kaip jis atliekamas? Apžvelgus mūsų dienų žiniasklaidos publikacijas apie…
Skaityti toliau…
Piliečių iniciatyvinė grupė: dėl šeimos sampratos keitimo būtina atsiklausti Tautos referendume
Reaguodama į LR Seimo ketinimą priimti Civilinės sąjungos įstatymą, kuris vienos lyties asmenims, sudariusiems civilinę sąjungą, suteiktų šeimos teisinį statusą, piliečių grupė kreipėsi į LR Seimo narius su raginimu inicijuoti…
Skaityti toliau…
Živilė Advilonienė. Apklausos duomenys iškalbingesni nei politikų žodžiai, pažadai ir veiksmai
Prasidėjus Seimo rudens sesijai viešumoje girdimi politikų pasisakymai bei veiksmai leidžia suprasti, kokių klausimų gvildenimo artimiausiu metu galima tikėtis. Nuomonę sustiprina tiek rugsėjo 12 d. Teisės ir teisėtvarkos komiteto darbotvarkė,…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį
Prigimtinių žmogaus teisių samprata Galbūt viena iš mažiausiai šiuo metu prisimenamų LR Konstitucijos nuostatų yra įrašyta 18 straipsnyje, kuris sako, jog “Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės”. Ši nuostata grindžia,…
Skaityti toliau…
Diana Karvelienė: ekspertai kelia klausimus dėl medikamentinio aborto. Ar tai – vaistai be žalos?
Diana Karvelienė, Laisvos visuomenės instituto direktorė Rugsėjo 17 d. Pasaulinė sveikatos organizacija (toliau – PSO) kviečia minėti Pasaulinę pacientų saugos dieną. Šiais metais nutarta daugiau dėmesio skirti vaistų vartojimo…
Skaityti toliau…
Specialistai: žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose vyksta medikamentinio aborto rinkodaros kampanija
Rugsėjo 15 dieną, minint Pasaulinę pacientų saugos dieną, Seimo laikinosios grupės „Už žmogaus gyvybės ir sveikatos apsaugą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“ pirmininkė, medikė Asta Kubilienė organizavo spaudos konferenciją „Vaistai…
Skaityti toliau…
Vygantas Malinauskas. Seimas bando apeiti Konstituciją?
Seimo pirmininkė V. Čmilytė – Nielsen sako, jog vienalyčių partnerysčių (civilinės sąjungos) įteisinimo reikalauja yra žmogaus teisės, su kuriomis Lietuvoje vėluojama. Ar iš tiesų šeimos teisinio statuso nesuteikimas vienalytėms poroms…
Skaityti toliau…
Vyriausybė neturėtų subsidijuoti tyčinio motinystės ir tėvystės nebuvimo
Praėjo septyneri metai nuo tada, kai Aukščiausiasis Teismas (Amerikoje) homoseksualių asmenų santuokas įteisino šalies įstatymu. Tie, kurie prieštaravo šiam sprendimui ir teigė, kad naujasis santuokos apibrėžimas iš esmės pakeis šeimos…
Skaityti toliau…
Buvusių translyčių istorijos arba ko galime pasimokyti iš Vakarų
Dominykas Datkūnas Rugpjūčio 4 d. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino lyties tapatumo sutrikimo (transseksualumo) gydymo tvarkos aprašą ir tokiu būdu vienašališkai įteisino lyties keitimą. Savo sprendimą jis…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kaip A. Dulkys ėmėsi lyties keitimo
Lyties keitimas – valdančiųjų gelbėjimosi ratas? Kol visuomenė apsnūdusi nuo vasaros karščio, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ėmė ir netikėtai įteisino lyties keitimą. Pagal ministro rugpjūčio 4 d. pasirašytą…
Skaityti toliau…
Visuomenės nuomonės apklausos civilinės sąjungos klausimo išsami analizė
Socialinių mokslų dr. Živilė Advilonienė, VDU dėstytoja 2022 m. birželio 9-18 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras Vilmorus atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuo 18 m. požiūrio tyrimą (N=1003)….
Skaityti toliau…
LIETUVOS GYVENTOJŲ NUOMONĖS APKLAUSA DĖL CIVILINĖS SĄJUNGOS ĮSTATYMO
2022 m. birželio 9-18 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras Vilmorus atliko reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuo 18 m. požiūrio tyrimą (N=1003). Apklausa vykdyta mišriu būdu, derinant akivaizdinį interviu su…
Skaityti toliau…
Mark Regnerus. Ar prisidengus karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?
Džiūgaujant kai kuriems aktyvistams ir daugybės stebėtojų nuostabai, nepaisant tebesitęsiančio karo, tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo klausimas atsidūrė ant prezidento Zelenskio stalo. Internetinė peticija surinko daugiau nei 25 000…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Pasaulėžiūrinio karo pabaiga?
Rengimo šeimai asociacijos pirmininkas Birželio 24 d. JAV Aukščiausiasis teismas paskelbė istorinį sprendimą byloje Dobs prieš Džeksono moterų sveikatos organizaciją (Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization). Socialiniuose tinkluose ir…
Skaityti toliau…
Daugiau nei 100 tūkst. žmonių Madride žygiavo už gyvybę
Birželio 26 d. daugiau nei 100 tūkst. žmonių dalyvavo Ispanijos eitynėse už gyvybę Madride, kurių metu protestavo prieš siūlomus šalies abortų įstatymo pakeitimus ir kitus žmogaus orumą pažeidžiančius įstatymų projektus….
Skaityti toliau…
JAV Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, panaikinantį moterų teisę į abortus
JAV Aukščiausiasis Teismas penktadienį panaikino moterų teisę į abortus priimdamas istorinį sprendimą, atšaukiantį pusę amžiaus trukusią konstitucinę apsaugą vienu iš labiausiai visuomenę suskaldžiusių ir aršiausias kovas sukėlusių klausimų Amerikos politiniame…
Skaityti toliau…
Gyd. Richard Cervin. Pagalbinio apvaisinimo kaina ir 40 metų tarptautinė patirtis
Akušerė, dirbanti Lietuvos klinikose, kuriose užsiimama pagalbiniu apvaisinimu, per susitikimą pasakė: „Gerai žinome, ką darome, kas tas embrionas, visa tai gryna komercija.“ Toks pasisakymas privertė pasinerti į tarptautines mokslo publikacijas…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kai nepavyksta įeiti pro duris
LR Seime yra svarstomas Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama siekiama į Lietuvos teisinę sistemą perkelti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje panaikinimo…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Darius Alekna. Bažnyčios laisvė kaip Vakarų civilizacijos pamatas: istorija ir iššūkiai
Pranešimas skaitytas LR Seime vykusioje konferencijoje „50 metų po Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“ Šiandien mes neabejojame, kad priklausome milžiniškam Vakarų civilizacijos arealui, kuris apima ne…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Sėkmingai mažinti gimstamumą
Vieno interviu metu LR Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys leptelėjo apie sėkmingai mažėjantį gimstamumą. Galėjo pasirodyti, kad tai lapsus linguae. Juk visiems nutinka. Tačiau jo vadovaujamos ministerijos vykdoma sveikatos apsaugos…
Skaityti toliau…
Šeimos klausimais dirbančios NVO ragina LR Prezidentą nepritarti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms
Šiandien, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šeimas atstovaujančios organizacijos kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamos vetuoti 2022 m. gegužės 24 d. LR Seime priimtus Lietuvos Respublikos pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimus,…
Skaityti toliau…
Prof. Alvydas Jokubaitis. Naujas demokratijos ir religijos konflikto etapas
Lenkų filosofo Leszeko Kołakowskio nuomone, velnias išbandė keturias kovos su krikščionybe strategijas. Savo kovą jis pradėjo nuo pirmųjų krikščionių persekiojimo. Tačiau kankinių kraujas sustiprino Bažnyčią. Patyręs pirmą didelę nesėkmę, pikto…
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas. Apie artimą ryšį, monogamiją ir santuokos kopijavimą
Seimo narys V. Mitalas paskelbė „Delfi“ tekstą „Kuo Seimo nariams trukdo monogamija“, kuriame sunkiai slepiamas susierzinimas dėl grupės Seimo narių pateikto pasiūlymo Civiliniame kodekse įtvirtinti teisės į artimą ryšį sąvoką. Seimo…
Skaityti toliau…
Šventojo Sosto sveikinimas konferencijoje „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“
Jūsų Eminencija Kardinole Sigitai Tamkevičiau, Kauno Arkivyskupe Emerite, Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus maloniai nudžiugo sužinojęs apie konferenciją tema „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“…
Skaityti toliau…
Praktines problemas raginame spręsti susitarimu dėl bendro gyvenimo, o ne prigimtinės šeimos sampratą keičiančia civiline sąjunga
Prigimtinės šeimos klausimais dirbančios nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO) išplatino viešą kreipimąsi į LR Seimo narius, kuriame išreiškia savo nepritarimą civilinės sąjungos ar lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo projektams, kurie tos pačios lyties…
Skaityti toliau…
LVI komentaras. LR Seimas priėmė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimus
Šiandien LR Seimas priėmė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta atsisakyti neterminuoto pagalbinio apvaisinimo metu sukurtų, bet tam nepanaudotų žmogaus embrionų saugojimo. Tai pirmas kartas Lietuvos teisinėje sistemoje, kai įstatymo…
Skaityti toliau…
Kard. Sigitas Tamkevičius jaunimui: svarbiausia žinia, kurią norėčiau Jums palikti – branginkite savo šaknis ir laisvę
Kalbino Regina Statkuvienė. Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos penkiasdešimtąsias metines LR Seime š.m. gegužės vyks konferencija „50 metų po Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos pasirodymo: pamokos ir perspektyvos“. Konferencijos globėjas J….
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“
Įsivaizduokite, kad esate valdančios partijos lyderis ir jums teko nelengva užduotis – įteisinti tos pačios lyties šeimas. Tam reikia įtikinti bent pusę Seimo narių, žinant, kad jų likimus už poros…
Skaityti toliau…
Šeimos klausimais dirbančios NVO ragina nepritarti įstatymo pataisoms, bloginančioms žmogaus embriono teisinę padėtį
Šeimos klausimais dirbančios NVO pakartotinai kreipėsi į LR Seimo narius, ragindamos nepalaikyti gegužės 12 dieną svarstomo Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projekto Nr. XIVP-879 ir nevaisingumo gydymo organizacines bei finansines problemas…
Skaityti toliau…
Seimo nariai raginami nevaisingumo gydymo problemas spręsti nebloginant žmogaus embriono teisinės padėties
Šeimos klausimais dirbančios NVO ragina LR Seimo narius nevaisingumo gydymo organizacines ir finansines problemas spręsti būdais, kurie neblogintų teisinės žmogaus embriono apsaugos ir nekeltų etinių ir moralinių problemų. Nevyriausybinės organizacijos…
Skaityti toliau…
Airijoje net 90% gydytojų atsisako atlikinėti abortus
Praėjus keturiems metams po abortų įteisinimo, vos 10% Airijos gydytojų sutinka juos atlikinėti, – praneša portalas Irish Times. Net 90% Airijos gydytojų atmeta idėją, kad abortu nužudyti negimusį kūdikį yra…
Skaityti toliau…
Respublikinė konferencija, skirta Pasaulinei gyvybės dienai „Nekintanti žmogaus gyvybės vertė: nuo natūralaus pradėjimo iki natūralios mirties“
Erlendo Bartulio nuotr. 2022 m. balandžio 29 d. VDU Didžiojoje auloje vyko Respublikinė mokslinė konferencija „Nekintanti žmogaus gyvybės vertė: nuo natūralaus prasidėjimo iki natūralios mirties“, skirta paminėti Pasaulinę gyvybės dieną….
Skaityti toliau…
Šeimos klausimais dirbančios NVO: tikrasis Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų tikslas – paruošti dirvą surogacijos įteisinimui?
Nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO), dirbančios šeimos klausimais, kreipiasi į LR Seimo narius, ragindamos nepritarti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo keitimo projektui, kuris bus svarstomas balandžio 26 dieną. Projekte siūlomi pakeitimai nesprendžia…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kodėl yra keičiamas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas?
2021 m. rugsėjo 27 d. LR Seime buvo užregistruotas LR Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektas, kurį parengė Seimo narys Arminas Lydeka, o pateikė Viktorija Čmilytė-Nielsen kartu su Morgana Daniele ir…
Skaityti toliau…
Audrius Globys: Bandant prastumti Partnerystės įstatymą ignoruojami trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų
Balandžio 7 dienos laidos „Sąmokslo teorija“, kurioje dalyvavo ir Laisvos visuomenės instituto valdybos pirmininkas Audrius Globys, įrašas. Laidoje kalbėta apie LVI užsakytą visuomenės nuomonės apklausą Partnerystės įstatymo klausimu.
Skaityti toliau…
Pranešimas spaudai apie būsimą Respublikinę mokslinę konferenciją, skirtą Pasaulinei gyvybės dienai
Balandžio 29 d. – mokslinė konferencija apie aktualiausius žmogaus gyvybės klausimus Šiandien, žiauraus karo, kasdien nusinešančio šimtus karių ir civilių gyvybių, metu, ypač svarbu kalbėti apie neįkainojamą žmogaus gyvybės…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Multikultūrinės Lietuvos kūrimo pradžia
Ši Seimo sesija gali įeiti į istoriją kaip ta, kurios metu buvo atidarytos durys į multikultūrinės Lietuvos kūrimo pradžią. Kitų šalių patirtis liudija – multikultūralizmas pažymėtas socialinėmis įtampomis ir…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Kokią teisinę apsaugą Lietuvos įstatymai garantuoja žmogaus embrionui?
2021 m. rugsėjo 27 d. LR Seime buvo užregistruotas LR Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektas, kurį parengė Seimo narys Arminas Lydeka, o pateikė Viktorija Čmilytė-Nielsen kartu su Morgana Daniele ir…
Skaityti toliau…
Kodėl įteisinus partnerystę neišvengiamai būtų suteiktas teisinis šeimos statusas homoseksualioms poroms?
Europos Žmogaus Teisių Teismas (toliau – EŽTT) praktika valstybes įspraudžia į kampą tokiu būdu: 1) de facto vienalyčių porų gyvenimą laiko šeimos gyvenimu, tačiau be teisinio statuso jis yra ne…
Skaityti toliau…
Siūloma naikinti baudžiamąją atsakomybę už narkotikų kontrabandą
LR Seime pateiktas patobulintas Baudžiamojo kodekso pakeitimo įstatymas, kuriuo, be kitų dalykų, yra 𝘀𝗶𝘂̄𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗻𝗮𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁i 𝗯𝗮𝘂𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗺𝗮̨𝗷𝗮̨ 𝗮𝘁𝘀𝗮𝗸𝗼𝗺𝘆𝗯𝗲̨ 𝘂𝘇̌ 𝗻𝗮𝗿𝗸𝗼𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗶𝗿 𝗽𝘀𝗶𝗰𝗵𝗼𝘁𝗿𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗺𝗲𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗴𝘂̨ 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗿𝗮𝗯𝗮𝗻𝗱𝗮̨. Pirminį Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą LR…
Skaityti toliau…
Australijos privačių mokyklų kova prieš genderizmą ir jos pamokos kitoms šalims
Portalo Mercatornet.com apžvalgininkas Michaelas Cookas aptaria situaciją Australijos mokyklose, kur šalies vyriausybė priverstinai diegia genderizmo ideologiją, bei lygina situaciją su ta, kuri buvo prieš kelis dešimtmečius. Šis palyginimas atskleidžia, kaip…
Skaityti toliau…
Mažėjant gimstamumui, Kembridžo unviversitete studentės bus mokomos „nepamiršti turėti vaikų“
Kembridžo universitete, jau pagarsėjusiame radikalaus feminizmo propagavimu, pristatyta netikėta naujiena: moterims bus vedami vaisingumo ir vaikų auginimo kursai, pradėjus viešai baimintis dėl Jungtinėje Karalystėje itin sparčiai mažėjančio gimstamumo. Kembridžo universiteto…
Skaityti toliau…
Prof. A. Jokubaitis: pandemija pagreitino tai, kas anksčiau ar vėliau turėjo įvykti
Sovietmečiu buvo privalomi skiepai, gydymas nuo tam tikrų ligų ir priklausomybių. Kodėl tada šie dalykai buvo privalomi, o dabar nebe? Ar totalitarinė valstybė labiau rūpinosi savo piliečių sveikata ir darbingumu?…
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Europos Taryboje priimta rezoliucija apie „LGBTI teises“
Antradienį Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje buvo priimta rezoliucija nr. 2417 „Dėl kovos su kylančia neapykanta prieš LGBTI žmones Europoje“ (angl. Combating rising hate against LGBTI people in Europe). Ja ET…
Skaityti toliau…
Marius Parčiauskas. Laukiant svarbių sprendimų, Vašingtone ir Paryžiuje tūkstančiai žygiavo už gyvybę
Apniukęs oras nesustabdė maždaug 20 000 prancūzų – daugiausia jaunų, – sausio 16 d. prisijungusių prie kasmetinio Paryžiuje vykusio Žygio už gyvybę (pranc. Marche pour la vie). Po kelių dienų,…
Skaityti toliau…
Kritikuojamas siūlymas finansavimą skirti tik trumpalaikių rezultatų siekiančioms organizacijoms
Š. m. sausio 4 d. pelno nesiekiančios advokacijos veiklą vykdančios nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į kelis Seimo komitetus, ragindamos nepritarti įstatymo pakeitimui, kuriuo iš visuomeninių organizacijų finansavimo konkursų kaip netinkamos faktiškai…
Skaityti toliau…
Kaip valstybė galėtų padėti krizinio nėštumo situacijoje?
„Nesame išnaudoję visų galimybių suteikti reikiamą kompleksinę pagalbą, sustiprinti jų psichoemocinę sveikatą, užtikrinti pasirinkimo laisvę bei sugrąžinti viltį krizę išgyvenančioms šeimoms“, – teigė pirmoji ponia Diana Nausėdienė konferencijoje „Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje“,…
Skaityti toliau…
Valstybės pareiga padėti moterims krizinio nėštumo situacijoje
Užsiregistruoti galite iki lapkričio 15 d., spauskite čia. Konferencija vyks per Zoom platformą.
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas: artėja būsena, kai nebebus to, kas mus vienytų
Kaskart, kai valdžios viršūnės pareiškia, kad „valstybė – tai mes“, net nepabandžius įsiklausyti į Tautos balsą, kai Konstitucinis Teismas patvirtina, kad Konstitucija yra tokia, kaip ją išaiškina Konstitucinis Teismas,…
Skaityti toliau…
Viešas kreipimasis: prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje (kvietimas pasirašyti)
[fluid][html tag_button_style=“button-43″] Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijai VIEŠAS KREIPIMASIS Prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje Sveikatos apsaugos ministerija Seimui teikia Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuriuo numatoma…
Skaityti toliau…
Doc. dr. Paulius Čerka. Ar susitarimas dėl bendro gyvenimo neprieštarauja asmens teisei į šeimą?
Doc. dr. Paulius Čerka nuotr. Erlendo Bartulio Seime pateiktas svarstymui Civilinio kodekso jungtinės veiklos sutarties reguliavimo pakeitimo projektas, kuriame pristatoma nauja jungtinės veiklos forma – susitarimas dėl bendro gyvenimo. Oponuojantieji…
Skaityti toliau…
Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Krikščionybė ir lietuvių tautos ateitis
Kauno arkivyskupas dr. Kęstutis Kėvalas, nuotr. Erlendo Bartulio Krikščioniškasis tikėjimas mums nuolat primena, kad Dangaus Tėvo meilės dėka esame sukurti ir pašaukti gyventi tapdami jo meilės bendradarbiais pasaulyje. O tai…
Skaityti toliau…
Daktarė Ramunė Jurkuvienė: „Sistemai neparankūs tie, kurie turi tvirtas pažiūras“
Vakarų kultūra, jos moralinės ir teisinės nuostatos išaugo ant krikščioniško pagrindo. Tačiau įsivyraujančios utopinės ideologijos siekia dekonstruoti krikščioniškus Vakarų civilizacijos pamatus. Anksčiau tokią misiją vykdė socializmo ir komunizmo diktatūros, pastaraisiais…
Skaityti toliau…
Ar moters apsisprendimas abortui Lietuvoje tikrai yra laisvas ir informuotas pasirinkimas?
Dr. Violeta Vasiliauskienė, teisininkė Turbūt kiekvienam yra tekę, prieš atliekant rimtesnes medicinines procedūras, pasirašyti sutikimus su siūlomu gydymu. Šiuo dokumentu, kurio neretas net neskaitome, siekiama gauti informuotą ir laisvą…
Skaityti toliau…
Prancūzijos parlamento nariai legalizavo dirbtinį apvaisinimą lesbietėms ir vienišoms motinoms
Prancūzijos žemųjų parlamento rūmų dauguma antradienį (06.30) parėmė įstatymą, kuris nuo šių metų vienišoms motinoms ir lesbietėms leis naudotis medicininiu apvaisinimu. Paskutinio balsavimo dėl plataus masto bioetikos įstatymo, pristatyto prezidento…
Skaityti toliau…
123456