prigimtis
Ramūnas Aušrotas. Kai nepavyksta įeiti pro duris
LR Seime yra svarstomas Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama siekiama į Lietuvos teisinę sistemą perkelti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją dėl smurto ir priekabiavimo darbo pasaulyje panaikinimo…
Skaityti toliau…
Dr. Vygantas Malinauskas. Apie artimą ryšį, monogamiją ir santuokos kopijavimą
Seimo narys V. Mitalas paskelbė „Delfi“ tekstą „Kuo Seimo nariams trukdo monogamija“, kuriame sunkiai slepiamas susierzinimas dėl grupės Seimo narių pateikto pasiūlymo Civiliniame kodekse įtvirtinti teisės į artimą ryšį sąvoką. Seimo…
Skaityti toliau…
Praktines problemas raginame spręsti susitarimu dėl bendro gyvenimo, o ne prigimtinės šeimos sampratą keičiančia civiline sąjunga
Prigimtinės šeimos klausimais dirbančios nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO) išplatino viešą kreipimąsi į LR Seimo narius, kuriame išreiškia savo nepritarimą civilinės sąjungos ar lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo projektams, kurie tos pačios lyties…
Skaityti toliau…
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“
Įsivaizduokite, kad esate valdančios partijos lyderis ir jums teko nelengva užduotis – įteisinti tos pačios lyties šeimas. Tam reikia įtikinti bent pusę Seimo narių, žinant, kad jų likimus už poros…
Skaityti toliau…
Audrius Globys: Bandant prastumti Partnerystės įstatymą ignoruojami trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų
Balandžio 7 dienos laidos „Sąmokslo teorija“, kurioje dalyvavo ir Laisvos visuomenės instituto valdybos pirmininkas Audrius Globys, įrašas. Laidoje kalbėta apie LVI užsakytą visuomenės nuomonės apklausą Partnerystės įstatymo klausimu.
Skaityti toliau…
Ramūnas Aušrotas. Europos Taryboje priimta rezoliucija apie „LGBTI teises“
Antradienį Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje buvo priimta rezoliucija nr. 2417 „Dėl kovos su kylančia neapykanta prieš LGBTI žmones Europoje“ (angl. Combating rising hate against LGBTI people in Europe). Ja ET…
Skaityti toliau…
Tomas Berkmanas. Ar egzistuoja mūsų improvizacijų su savo tapatybe ribos?
2012 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose mirė Dennis Avner. Šiuolaikinės žmogaus tapatybės krizės kontekste jau yra sunku pasakyti, ar tai buvo žmogaus mirtis. Jis save laikė katinų šeimos atstovu. Nežinau, kuria…
Skaityti toliau…
Gender ideologija: prieš moters vertę (I dalis)
Gintautas Vaitoška, NŠTA narys, Šeimos ir santuokos studijų programos vadovas Tarptautiniame Teologijos institute Trumau (Austrija) 2018 m. gruodžio 4-ą dieną JAV Baltimorės “LBGT komiteto teisės ir politikos padalinys“ iš…
Skaityti toliau…
STAMBULO KONVENCIJA: TROJOS ARKLYS?
Stambulo Konvencija yra Europos Tarybos priimta sutartis, kuri įsigaliojo 2014 metais. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip labai geras dalykas, nes kalbama apie „kovą prieš moterų bei šeiminį smurtą“. Bet ar…
Skaityti toliau…
Ženevos pareiškimas
Iniciatyvos „Aš – žmogus, tiesa?“ (angl. I‘m human, right?) organizatoriai Laisvės gynimo aljansas (angl. ADF International) kviečia paminėti šiais metais švenčiamas Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos parengimo 70-ąsias metines. Šia proga…
Skaityti toliau…
Tyrimas patvirtina: berniukų ir mergaičių pasirinkimai didele dalimi nulemti prigimties
Pasak 2017 m. lapkričio mėnesį paskelbto tyrimo, skirtumai tarp berniukų ir mergaičių didžiąja dalimi yra biologiniai ir ne tokie paslankūs, kaip skelbia translytiškumo teorija. Žurnale Infant and Child Development Journal…
Skaityti toliau…
Leo Strauss, prigimtinė teisė ir Lietuva
Rosita Garškaitė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta, kad žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tuo pabrėžiama, kad jos svarbios, neatimamos, ir suponuojama, jog esama tam tikros žmogaus prigimties. Tačiau…
Skaityti toliau…
12