prigimtis
Gender ideologija: prieš moters vertę (I dalis)
Gintautas Vaitoška, NŠTA narys, Šeimos ir santuokos studijų programos vadovas Tarptautiniame Teologijos institute Trumau (Austrija) 2018 m. gruodžio 4-ą dieną JAV Baltimorės “LBGT komiteto teisės ir politikos padalinys“ iš…
Skaityti toliau…
STAMBULO KONVENCIJA: TROJOS ARKLYS?
Stambulo Konvencija yra Europos Tarybos priimta sutartis, kuri įsigaliojo 2014 metais. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip labai geras dalykas, nes kalbama apie „kovą prieš moterų bei šeiminį smurtą“. Bet ar…
Skaityti toliau…
Ženevos pareiškimas
Iniciatyvos „Aš – žmogus, tiesa?“ (angl. I‘m human, right?) organizatoriai Laisvės gynimo aljansas (angl. ADF International) kviečia paminėti šiais metais švenčiamas Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos parengimo 70-ąsias metines. Šia proga…
Skaityti toliau…
Tyrimas patvirtina: berniukų ir mergaičių pasirinkimai didele dalimi nulemti prigimties
Pasak 2017 m. lapkričio mėnesį paskelbto tyrimo, skirtumai tarp berniukų ir mergaičių didžiąja dalimi yra biologiniai ir ne tokie paslankūs, kaip skelbia translytiškumo teorija. Žurnale Infant and Child Development Journal…
Skaityti toliau…
Leo Strauss, prigimtinė teisė ir Lietuva
Rosita Garškaitė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta, kad žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tuo pabrėžiama, kad jos svarbios, neatimamos, ir suponuojama, jog esama tam tikros žmogaus prigimties. Tačiau…
Skaityti toliau…
Vincentas Vobolevičius: kovos už laisvę linijos
Dainuojanti Sąjūdžio revoliucija, be daugybės teigiamų padarinių, deja, turėjo ir vieną neigiamą. Dažnam lietuviui romantiška kova už Tėvynės laisvę įtvirtino požiūrį į Lietuvą kaip į motiną, turinčią su teisingumu, jei…
Skaityti toliau…
Mokslas, embriono savarankiškumas ir klausimas, kada prasideda žmogaus gyvybė
Ana Maria Dumitru Naujausi tyrimai rodo, kad žmogaus embrionai savarankiškai kontroliuoja savo vystymąsi jau nuo pirmųjų savo gyvenimo akimirkų – netgi tada, kai nėra motinos įsčiose. Kada prasideda…
Skaityti toliau…
Socialinės inovacijos ir žmogaus prigimtis
Knygoje „Gender revoliucija“ daroma prielaida, jog prisidengiant „nuskriaustųjų ir pažemintųjų“ gynimu, mėginama per žmones pervažiuoti homoseksualizacijos ir jaunimo dorovinio žlugdymo buldozeriais.
Skaityti toliau…
Ką iš tiesų jaučia kūdikis, gyvendamas mamos gimdoje?
Negimę kūdikiai jaučia ir suvokia, ir tai nutinka gerokai anksčiau nei dauguma mano.
Skaityti toliau…