img

Japonijoje lėlės pakeičia nykstančių miestelių gyventojus

Paskelbta: 

Japonijos valdžia nustatė, kad dėl mažėjančio gimstamumo ir didėjančio mirtingumo išnyko per 10,000 miestelių.

.

Japonijoje lėlės pakeičia nykstančių miestelių gyventojus

Parengė Džiugas Kazlauskas

  • Šaltiniai: The Guardian ir Mercatornet.com

Vaikai sėdi mokykliniuose suoluose, visų akys nukreiptos į mokytoją. Senjorų grupelė šnekučiuojasi sėdėdami ant suoliukų stotelėje. Paauglys su sportine kepuraite stoviniuoja atsirėmęs į malkų rietuvę. Visa tai atrodo nekaltos akimirkos iš tipiško mažo miestelio gyvenimo Japonijoje. Tačiau, pažvelgus iš arčiau, atokaus kalno teritorijoje įsikūrusio miestelio gyventojai atskleidžia tamsesnę tikrovę. Jie – tarsi negyvas prisiminimas kadaise klestėjusios bendruomenės, kuri, kaip ir daugelis kitų, grimzta išnykimo bedugnėn.

Miestelio gyventoja 65-erių Tsukimi Ayamo Nagoro yra pagaminusi per 160 žmogaus dydžio lėlių. Ji sako, kad iš pradžių jas naudojo kaip kaliauses, atbaidyti paukščiams nuo jos daržovių lysvės, kurią bandė užsėti, kai atsikraustė gyventi atgal į Nagorą iš didmiesčio Osakos.  Tačiau moteris netrukus pradėjo naudoti šias lėles kaip atminimą savo miestelėnams, kurie mirė ar išsikraustė.

160 lėlių, išdėliotų aplink miestelį, atspindi susitraukusią populiaciją, kuri nukrito nuo 300, kai Ayamo buvo dar vaikas, iki 35 dabartinių gyventojų. Lėlės primena buvusius miestelėnus, kaip kad senyva moteris, kuri visad ateidavo gerti arbatos, ar vyriškis, kuris sėdėdavo savo terasoje, gerdavo „sake“ ir pasakodavo istorijas.

Nagoro miestelis – tai atspindys neišvengiamo likimo, gresiančio visai Japonijai artimiausiais dešimtmečiais. Besitraukianti šalies demografija dar kartą išryškėjo naujausiuose statistikos duomenyse. Skaičiai rodo, kad Japonijos gimstamumas vėl krito iki rekordinių žemumų. 2014-taisias Japonijoje gimė 1, 001 milijonas naujagimių ir mirė 1, 269 milijonai šalies piliečių, penktas iš eilės metinis didėjimas. Prognozuojama, kad dabartinė Japonijos 128 milijonų populiacija sumažės per artimiausius 40 metų.  Iki 2060-tųjų kas dešimtas gyventojas bus virš 65-erių metų.

Valdžia nustatė, kad dėl mažėjančio gimstamumo ir didėjančio mirtingumo išnyko per 10,000 miestelių.

Ayano sako: „Kad ir kaip norėčiau, kad miestelis vėl būtų gyvastingas, žinau, kad to nebus. Po 10 –20 metų nebeliks nieko.“

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.