Moteris sužinojo, kad dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtas kūdikis visai nėra jos

Moteris sužinojo, kad dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtas kūdikis visai nėra jos

 

Lenkų šeima buvo labai laiminga, galėdama sūpuoti naujagimę dukrelę. Kol motina nesužinojo, kad dirbtinio apvaisinimo pagalba pradėtas ir jos išnešiotas kūdikis nėra jos biologinis vaikas. Vasario pradžioje buvo paskelbta istorija apie 2014-ųjų rugpjūtį pasaulį išvydusią naujagimę, kuri buvo pradėta taikant dirbtinio apvaisinimo procedūrą. Vaikas buvo labai ligotas, todėl atlikti genetiniai testai, kurio rezultatai parodė, jog ji nėra vaiko biologinė motina. Pradedant vaisių buvo panaudota jos vyro sperma, tačiau kiaušinėlis buvo ne jos.

   Sutuoktiniai Lukasz ir Monika du kartus nesėkmingai bandė pradėti kūdikį privačioje klinikoje, o trečiąjį kartą jau nuvyko į valstybinę įstaigą. Po klaidos išaiškėjimo, trisdešimtmetė kreipėsi į teismą, tačiau ieškinys buvo atmestas dėl netinkamumo. Žiniasklaidai paviešinus istoriją, vyriausiasis prokuroras persigalvojo ir nusprendė, kad bylą reikėtų peržiūrėti iš naujo. Ligoninė, kuriai priklauso laboratorija, kurioje atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra, greitai pripažino klaidą, tačiau atsisakė pateikti informacijos apie šį atvejį. Biologinė motina nebuvo informuota, nes ligoninė nežinojo jos tapatybės.

Ministerija, reaguodama į klaidą, nutraukė su gydymo įstaiga sudarytą dirbtinio apvaisinim paslaugų kontraktą, taip pat skirdama maksimalią 76 tūkst. zlotų (17500€) baudą. Sveikatos ministras teigė, kad tyrimas pradėtas praėjusį spalį. Pagal jo metu surinktus duomenis, klaida įvyko dėl „techninio susipainiojimo“. Vis dar neaišku, kas dėl to kaltas.

Lenkų žiniasklaida šį susipainiojimą vadina „tragišku“. Tačiau Dr. Andrzej‘us Lewandowicz‘ius papildė: „Tikroji tragedija yra pats dirbtinio apvaisinimo procedūrų taikymas žmonėms. Prokreacijos atskyrimas nuo santuokos, žmonių šaldymas skystame azote, eugeninis jų atrinkimas ir toks elgesys, lyg jie būtų kiaulienos atpjovos, yra kitas mirties civilizacijos veidas. Padidėjusi medicininių komplikacijų, apsigimimų ir psichikos sutrikimų rizika po dirbtinio apvaisinimo… yra jo neišvengiamos pasekmės. „

Supainiojimai dirbtinio apvaisinimo metu užfiksuoti JAV, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Indijoje ir Italijoje. Šis atvejis Lenkijoje iliustruoja medicinines dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtų vaikų problemas, kaip ir kitas 2014 m. plačiai publikuotas kontraversiškas atvejis, kai lenkų žiniasklaida pateikė labai ligoto dirbtinio apvaisinimo būdu pradėto berniuko pavyzdį su tikslu pateisinti eugeninį (dar nenešiojamų  embrionų) abortą, kuris Lenkijoje įteisintas. Kūdikis gimė, nes daktaras atsisakė nutraukti nėštumą ar nukreipti motiną pas abortų specialistą. Vaikas išvydo pasaulį apsigimęs ir išgyveno kelias savaites. Minėtasis daktaras prarado ligoninės direktoriaus pareigas.

Parengta pagal: lifesitenews

 

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.