img

Naujausio tyrimo rezultatai: Belgijoje medikai „žudo pacientus, neprašiusius mirties“

Paskelbta: 

Pusės pacientų, nužudytų be jų pačių pageidavimo, amžius viršija 80 m; du trečdaliai jų nesirgo jokiomis mirtinomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu.

.

Belgijoje medikai „žudo pacientus, neprašiusius mirties“: Tyrimo rezultatai rodo, kad tūkstančiai pacientų buvo nužudyti, nors to nepageidavo.

Parengė Marius Kluonis

Kaip teigia naujausias tyrimas, išspausdintas Medicinos etikos žurnale (Journal of Medical Ethics), tūkstančiai senyvo amžiaus žmonių, niekada neprašiusių savo mirties pagal Belgijos eutanazijos įstatymus, buvo nužudyti juos slaugiusių gydytojų.

Tyrime teigiama, jog maždaug vienu iš 60 eutanazijos atvejų pacientui gydytojas „padeda mirti,“ nors šis to visai neprašė.

Pusės pacientų, nužudytų be jų pačių pageidavimo, amžius viršija 80 m; du trečdaliai jų nesirgo jokiomis mirtinomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu.

Maždaug keturi iš penkių ne savo valia mirę pacientai buvo numarinti šio sprendimo su jais neaptarus: jie tuo metu arba buvo komoje, arba nepajėgė adekvačiai vertinti situacijos dėl senatvės demensijos; arba daktarai tiesiog nesijautė suinteresuoti turėti sudėtingą pokalbį su pacientu.

Labai dažnai medikai nepranešdavo šeimoms apie planus suleisti mirtiną vaistų dozę jų artimiesiems, nes, kaip teigiama pranešime, publikuotame Medicinos etikos žurnale, jie laikė tai vien techniniu medicininiu sprendimu, kuris turi būti atliekamas išskirtinai kvalifikuotų asmenų.

Pranešimas iškėlė naujus klausimus apie vis labiau kontraversišką 13 metų senumo Belgijos eutanazijos įstatymą, kuris iš pradžių buvo teigiamai vertintas medicinos pasaulio šulų ir į kurį ilgainiui buvo įtrauktas leidimas atlikti eutanaziją netgi vaikams.

Tyrimo autorius, profesorius Rafaelis Koenas Almagoras (Raphael Cohen-Almagor) iš Halo universiteto (Hull University) teigia: „Sprendimas, ar gyvenimą vis dar yra verta gyventi, perėjo iš paciento į daktaro rankas.“

„Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad sąmoningas pacientų gyvenimų nutraukimas be jų pačių prašymo vyksta ne tik Belgijoje, bet ir kitose eutanaziją pripažinusiose valstybėse, įskaitant ir Nyderlandus.“

„Nerimą kelia žinia, jog kai kurie gydytojai atsakomybę dėl sąmoningo paciento gyvenimo nutraukimo prisiima patys sau ir nesijaučia saistomi net paciento norų.“

Izraelyje gimęs politologijos ir filosofijos profesorius prideda: „Belgijos gyventojai turi atkreipti dėmesį į šiuo metu susidariusią situaciją ir žinoti – jeigu jų pačių gyvenimas pasieks tokį tašką, kuriame daktaras nuspręs, kad jis nėra vertas gyventi, jie gali staiga susilaukti mirties nuosprendžio.“

Belgijos eutanazijos įstatymas leidžia „žudymo iš gailesčio“ (mercy killing) praktiką tik suaugusiems ir vaikams, kurie ypatingai kenčia ir gali duoti sutikimą mirčiai.  Taigi vis dar yra nelegalu gydytojams žudyti pacientus, nepareiškusius noro mirti.

Deja, tyrimas atskleidė, jog daugybė medikų žudo savo pacientus be jų sutikimo; nužudymas be paciento sutikimo gali būti netgi dažnesnis reiškinys, nei oficialiai pavirtinti eutanazijos atvejai. Dėl šios priežasties profesorius R. Koenas-Almagoras paragino Belgijos medicinos atstovus nedelsiant persvarstyti šį įstatymą. […]

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.