img

Pranešimai iš tarptautinės konferencijos „Ar negimusios gyvybės apsauga nepažeidžia žmogaus teisių?“

Seime vykusioje konferencijoje pranešimus skaitė buvęs Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas Francisco J. Borrego-Borrego bei dr. Gregor Puppinck, Europos Tarybos ekspertas žmogaus teisių klausimais.

Siūlome skaitytojams susipažinti su į lietuvių kalbą išverstais kalbėtojų pranešimais.

 

Abortas, teisė į gyvybę ir teisė nenutraukti nėštumo

Dr. Grégor Puppinck

Europoje 30% nėštumų baigiasi abortu. Praėjus daugiau nei 30 metų po abortų legalizavimo daugumoje Europos šalių, turėtų tapti įmanoma objektyviai vertinti šią tvarką: labiau atsižvelgti į praktinę patirtį nei į ideologines masinio abortų vykdymo implikacijas. Vienas paskutiniųjų tokio objektyvaus požiūrio pavyzdžių – lordas Davidas Steelas, Didžiosios Britanijos liberalaus abortų teisinio reguliavimo kūrėjas, pareiškęs, jog jis „niekada neįsivaizdavo, jog bus tiek daug abortų“. „Viskas, ką žinojome, buvo tai, jog ligoninės visoje šalyje priimdavo pacientes dėl sèptinių, sau sukeltų abortų, ir per metus nuo jų mirdavo iki 50 moterų.“ Dabar jis įspėja Airiją, kurios vyriausybė įgyvendina bylos A. B. ir C. prieš Airiją nuosprendį, kad „būtų klaida bandyti įteisinti abortus tokiose atvejų kategorijose kaip savižudybė ar išprievartavimas“.  Ilgiau nebeįmanoma kalbėti apie abortus tik progreso ir moterų laisvės sąvokų ribose. Medicinos praktikai ir teisininkai abortų darymo realybę mato kaip sudėtinga ir kur kas mažiau ideologinį procesą.

Skaityti toliau…

 

Europos žmogaus teisių konvencija, Tarptautinė sutartis ir abortas

Francisco Javier Borrego-Borrego

Man didelė garbė kalbėti Lietuvos Respublikos Seime, vietoje, nuo kur tik 27 km iki geografinio Europos centro. Esu žemėje, kurioje gyvena tauta, skaičiuojanti tūkstantį metų savo gyvenimo, kaip liudija Kvedlinburgo analai, ir taip pat esu žemėje, kurioje gyvena tauta, kuriai per šiuos tūkstantį metų, o ypatingai visai nesenai praeitame amžiuje teko išgyventi labai sudėtingą istoriją, labai keblią istoriją, teko kovoti taip pat ir kruvinas kovas, kurios buvo visada labai sudėtingos. Jai teko kovoti už laisvę ir savo tautos orumą. Jūs atsikovojote savo laisvę, į kurią turite teisę kaip lietuvių tauta, ir dabar galite oriai gyventi ir naudotis teise į orumą. Ispanija yra gerokai į pietus nuo Europos centro ir aš kaip ispanas iš Europos pietų norėčiau išreikšti savo didelį susižavėjimą jūsų tauta.

Skaityti toliau…

© 2013 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.