img

Laisvos visuomenės instituto viešas kreipimasis: neramiais, išorinės grėsmės laikais saugokime visuomenės vienybę ir taiką

Laisvos visuomenės instituto viešas kreipimasis: neramiais, išorinės grėsmės laikais saugokime visuomenės vienybę ir taiką

Laisvės partijos pirmininkei A. Armonaitei

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkui G. Landsbergiui

Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio pirmininkei V. Čmilytei–Nielsen

Lietuvos Respublikos Seimo nariams

VIEŠAS KREIPIMASIS

 Neramiais, išorinės grėsmės laikais saugokime visuomenės vienybę ir taiką

 2022-02-26

 

Šiandien lietuvių mintys, širdys ir maldos yra su Ukraina ir jos žmonėmis. Šiandien ypatingai svarbu būti vieningiems ir susitelkusiems, nes tik tokie esame stiprūs kaip tauta ir valstybė.

Todėl matydami Ukrainos dramą ir kylančius pavojus Lietuvai, kviečiame visas politinės partijas ir politikus susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų svarstymo artėjančioje Seimo pavasario sesijoje.

Dauguma Lietuvos žmonių nepalaiko partnerystės, suteikiančios šeimos teisinį statusą tos pačios lyties poroms, Stambulo konvencijos, narkotinių medžiagų dekriminalizavimo ir kitų kontraversiškų įstatymų projektų. Šių teisės aktų svarstymas neišvengiamai didintų visuomenės susipriešinimą ir nepasitikėjimą valdžios institucijomis bei jų priimamais sprendimais. Tokių įstatymų priėmimas veiktų moralinius vertinimus ir žmonių pasaulėjautą, piliečiams sukurtų naujas teisines pareigas, kurios iš esmės keistų esamą Lietuvos visuomenės sutartį – Konstituciją bei įprastą ir daugumai piliečių priimtiną gyvenimo sanklodą.

Konstitucija šeimą laiko mūsų visuomenės ir valstybės pagrindu. Todėl su šeimos samprata susijusių klausimų svarstymas Seime reikalauja išsamios visų keičiamo reguliavimo pasekmių analizės, plataus visuomenės įsitraukimo į svarstymo procesą, atviros diskusijos bei sutarimo. Tai įmanoma tik ramiu ir šaliai saugiu metu. Šeimos kaip visuomenės ir valstybės pagrindo ardymas karo grėsmės akivaizdoje gali turėti neigiamų pasekmių valstybės saugumui, visuomenės laisvei ir demokratijai.

Dabar, kai vienybė ir susitelkimas yra svarbiausias visuomenės uždavinys, be reikalo nesiūbuokime valstybės laivo, nes suskaldyta valstybė nepajėgi atsilaikyti prieš išorines grėsmes.

 

Laisvos visuomenės institutas

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.