img

50 tūkst. slovakų reikalavo nutraukti abortus

50 tūkst. slovakų reikalavo nutraukti abortus

Praėjusį savaitgalį Bratislavoje vykusiame Žygyje už gyvybę (angl. March for Life) 50 tūkst. slovakų reikalavo nutraukti abortus.

Šiuo metu šalyje abortai pagal pageidavimą leidžiami iki 12 savaitės, o dėl su sveikata susijusių priežasčių – iki 24 savaitės. 2017 m. Slovakijoje atlikti 10 082 abortai. Palyginimui, tais pačiais metais skaičiuojama 57 969 gimimai.

Vienas iš žygio organizatorių Marekas Michalcikas teigė: „Mes siekiame laisvės negimusiems kūdikiams, kad jie laisvai galėtų gyventi savo gyvenimus.“

Žygio dalyviai siekė „socialinės ir teisinės kiekvieno žmogaus gyvybės nuo pradėjimo iki natūralios mirties apsaugos“. Taip pat jie ragino valdžią remti įstaigas, padedančias moterims pasirinkti gyvybę, bei saugoti „nepakeičiamą ryšį sukuriantį unikalų vyro ir moters santuokos statusą“. Galiausiai, jie ragino įstatymų leidėjus „išreikšti nepritarimą tarptautinių organizacijų dokumentams, kurie prieštarauja tokioms Slovakijos Konstitucijos saugomoms vertybėms kaip santuoka, šeima, lygybė tarp vyro ir moters bei tėvų teisė auklėti savo vaikus.“

Slovakams nelengva siekti abortų apribojimo. Kiek anksčiau paviešinta apklausa rodo, kad 55 proc. apklaustų slovakų nepritaria pasiūlymui, kad abortai pagal pasirinkimą būtų galimi ne iki dvyliktos, bet iki aštuntos savaitės. Kitas pasiūlymas leistų abortus iki šeštos savaitės, draustų bet kokius abortus „nesant rimtos priežasties“ ir suteiktų 21 savaitės trukmės nedarbingumo atostogas gimdymui ir kūdikio įvaikinimui. Nepaisant to, žygio organizatoriai nusiteikę optimistiškai. Patrikas Daniška žurnalistams sakė, kad žmonių aktyvumas suteikia mandatą veikti, nes „žmonės nori pokyčių“.

Sekmadienį vykęs Žygis už gyvybę buvo trečiasis toks renginys Slovakijoje per pastaruosius šešerius metus.

parengta pagal 50,000 march to end abortion in Slovakia

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.