img

Airijoje net 90% gydytojų atsisako atlikinėti abortus

Airijoje net 90% gydytojų atsisako atlikinėti abortus

Praėjus keturiems metams po abortų įteisinimo, vos 10% Airijos gydytojų sutinka juos atlikinėti, – praneša portalas Irish Times.

Net 90% Airijos gydytojų atmeta idėją, kad abortu nužudyti negimusį kūdikį yra sveikatos apsauga. Savo ruožtu abortų aktyvistai pareiškė, jog tokį platų abortų atmetimą gydytojų tarpe lemia ne jų nusistatymai, o įstatymuose likusios spragos, dėl kurių gydytojai neva bijo atlikinėti abortus.

Airijoje abortai legalizuoti 2018 metais. Dabar abortai šioje šalyje visiškai neribojami iki 12 nėštumo savaitės, o esant įvairioms kitoms aplinkybėms leidžiami ir vėlesnėje nėštumo stadijoje. Pagal galiojančius įstatymus už abortus sumoka visi šalies mokesčių mokėtojai.

Galiojanti tvarka nustato, kad esant vaisiaus vystymosi sutrikimams, gydytojai prieš atlikdami abortą turi būti tikri, kad kūdikis mirtų per 28 dienas. Abortų aktyvistai reikalauja pašalinti šį reikalavimą, kaip ir bet kokią kitą dar likusią apsaugą negimusiems kūdikiams ir gydytojams, kurie nenori jų žudyti abortais, nes tai prieštarauja jų sąžinei.

Airijoje žinoma daugybė atvejų, kai gydytojai ir net atskiros ligoninės viešai atsisakė atlikinėti abortus. Ypač pagarsėjo Kilkenio Šv. Luko ligoninės gydytojo dr. Trevoro Hayeso atvejis, kuomet jis viešai pareiškė, kad jų ligoninės gydytojai „vienbalsiai“ nusprendė neatlikinėti abortų šioje įstaigoje.

Hayesas tuomet teigė, kad jeigu politikai sieks priversti gydytojus atlikinėti abortus, šalyje kils didžiulė sveikatos krizė, nes daugybė jų verčiau paliks savo darbus nei žudys negimusius kūdikius.

„Jeigu daktarai, seselės ir kiti medicinos profesionalai taip bus stumiami iš medicinos srities, tai tik prisidės prie personalo trūkumo, su kuriuo mūsų sveikatos sistema susiduria jau dabar. Abortas nesaugo gyvybės. Abortas ją nutraukia. Tai ne sveikatos apsauga, ir jokie bandymai apversti žodžius to nepavers sveikatos apsauga“, – teigė dr. Hayesas.

Vis dėlto po abortų įteisinimo Airijoje jau nužudyti tūkstančiai negimusių kūdikių. Irish Times duomenimis, vien 2020 m. buvo atlikti 6577 abortai.

Parengta pagal Irishtimes.com ir Lifenews.com informaciją

© 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.