img

Apie tėčių įtaką dukroms

Apie tėčių įtaką dukroms

Šiuolaikinėje visuomenėje yra žymiai daugiau vienišų mamų nei anksčiau, ir vis labiau įprasta manyti, kad jos gali užauginti vaikus – ypač dukras – savarankiškai. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad tai gali būti toli nuo tiesos. Augdamos su tėčiu mergaitės ne tik gauna naudos, bet taip pat joms reikia tėčio, kad tinkamai emociškai vystytųsi.

Kodėl tėtis svarbus emociškai

Žurnale Journal of Family Psychology publikuotame tyrime teigiama, jog gerus santykius su tėčiais palaikančios mergaitės mažiau rizikuoja susidurti su nerimu ir depresija, taip pat jos geriau kovoja su kasdieniu stresu. Tokios mergaitės daug drąsiau kalba apie savo jausmus, o gebėjimas būti atviresnėmis lemia sklandesnius santykius su aplinkiniais ateityje.

Tėčiai padeda formuotis dukterų vertybėms, savęs suvokimui, santykiams, seksualumui, gyvenimo kontrolės jausmui, pasitikėjimui savimi. Kai tėtis su dukra turi gilius, sveikus santykius, jis padeda jai sukurti pozityvų savęs vertinimą ir leidžia jausti, kad ji kontroliuoja savo gyvenimą, kas įgalins ją užtikrintam pasisekimui.

Kodėl tėtis svarbus materialine prasme

Be didelės emocinės įtakos, tėčiai taip pat daro didelę įtaką dukterų finansams ir netgi fizinei sveikatai. Remiantis šiuo tyrimu, mergaitės, kurių tėčiai yra įsitraukę į jų gyvenimą nuo pat pradžių, turi didesnę tikimybę turėti geresnę fizinę sveikatą bei daugiau pinigų nei tos mergaitės, kurių gyvenimuose tėčiai nedalyvauja ar jų nėra.

Tėvai taip pat padeda suteikti finansinį stabilumą savo dukroms, kas esant gerai fizinei ir emocinei sveikatai, leidžia joms būti sėkmingesnėms ir gerinti finansinę padėtį.

Tėčių dalyvavimas nuo pat pradžių

Kuo anksčiau tėvai įsitraukia į dukrų poreikių tenkinimą, tuo stipresnis yra jų tarpusavio ryšys, sąlygojantis aukščiau išvardintus privalumus. Ankstesnis tėvų įsitraukimas yra kažkas naujo, ypač kai pagalvoji, kad prieš 75 metus tėčiai negalėjo būti net kambaryje, kur gimdavo jų dukros.

Šiandien yra daugiau galimybių vyrams įsitraukti į dukrų gyvenimus nuo pat pradžių. Jie gali keisti sauskelnes, būdami paimant krūties pieną ar gaminant mišinius jie netgi gali dalyvauti savo mažųjų mergaičių maitinime. Migdyti jas dienos pabaigoje yra dar vienas būdas, kaip tėvai gali kurti svarbius ryšius nuo pat pradžių.

Žiniasklaidos įtaka

Deja, net ir didėjant galimybėms įsitraukti į dukrų gyvenimus, žiniasklaida daro daug blogos įtakos, todėl kai kuriems vyrams tai vis vien yra sunku. Pamąstykite, kad beveik visose televizijos programose, rodytose per paskutinius dvidešimt metų, tėčiai būdavo vaizduojami šitaip: nenaudingi idiotai, nieko nesuprantantys apie moteris. Visgi tėčiams svarbu suprasti, kad tai tėra stereotipai, kurių nereikia paisyti ir kad tai yra vargani paveikslai to, kuo išties turi būti tėtis

Mamų vaidmuo

Kita vertus, svarbu pažymėti, kad nors tėčio vaidmuo yra tikrai svarbus mergaitės gyvenime, mamų vaidmuo dukterų gyvenime taip pat nenuginčijamas auginant dukras. Būtent jos yra tos, kurios gali su mergaitėmis pasidalinti vertinga informacija ir patarimais bei būti tais žmonėmis, kurie ves dukras per tokius iššūkius kaip brendimas, menstruacijų pradžia ir susidomėjimas vaikinais.

Tai skaitantiems ir dėl esamų santykių su dukromis susirūpinusiems vyrams (galbūt dėl to, kad jie nebuvo įsitraukę į jų auginimą ankstyvaisiais metais) vis dar yra vilties, kadangi niekada ne per vėlu su jomis sukurti artimus ir sveikus santykius. Galbūt tai kainuos daugiau darbo, tačiau greičiausiai verta suteikti dukroms daugiau šansų daugiau pasiekti gyvenime.

versta iš Fathers Have More Influence in a Daughter‘s Life Than Mothers, Studies Show

 

Apie autorę: kilusi iš Mičigano, Melody šiuo metu mėgaujasi laisvai samdomos rašytojos darbu ir dirba iš Nikaragvoje esančių namų, kuriuos dalijasi su nuostabiu vyru ir pašėlusiu jų katinu, kuris buvo užaugintas ožkos pienu nuo tada, kai jį paliko mama praėjus vos dešimčiai dienų po gimimo. Jie nekantriai laukiasi pirmojo vaiko, kuris, jų žiniomis, turėjo būti mergaitė, tada berniukas, o tada vėl paaiškėjo, kad bus mergaitė. Taip pat ji neseniai pabaigė pirmąją savo novelę ir bando sukurti spalvinimo knygelę apie katinus.


© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.