img

Apklausa apie pamatines šeimos vertybes ir tikėjimo perdavimą šeimoje

Apklausa apie pamatines šeimos vertybes ir tikėjimo perdavimą šeimoje

Laisvos visuomenės institutas bendradarbiaudamas su “Baltijos tyrimų“ kompanija 2021 m. gegužės – birželio mėnesiais planuoja atlikti apklausą apie pamatines šeimos vertybes ir tikėjimo perdavimą šeimoje.

Šiandien, ir šeima, ir tikėjimas yra plačiai aptariamos temos viešumoje, deja, turinys neretai yra nekokybiškas ir stokoja pagrindimo tyrimais. Jausdami šeimoms iškylančius iššūkius siekiame pažinti ir suprasti tikėjimo perdavimo šeimoje trajektorijas ir jas lydinčius faktorius.

Pastebėta, kad egzistuoja nemažai tyrimų tikėjimo tematika, atliktų Prancūzijoje, JAV, kai kuriose Rytų Europos šalyse. Jie yra svarbūs tendencijoms ir problematikai bendrais bruožais suprasti, tačiau esantys socialiniai, kultūriniai, istoriniai ir kiti skirtumai neleidžia šių tyrimų rezultatų automatiškai perkelti į Lietuvą bei išsiaiškinti realios tikėjimo perdavimo-perėmimo situacijos mūsų šalyje. Lietuvoje iki šiol panašaus masto bei turinio tyrimo nebuvo imtasi.

Apklausos tikslas –  išsiaiškinti, kokie veiksniai ir kokia jų įtaka tikėjimo perdavimui šeimoje (tikintiems tėvams perduoti bei vaikams perimti tikėjimą) bei suprasti ar vyrauja skirtumai tarp tikinčių ir netikinčių jaunuolių socialinės atsakomybės plotmėje bei kt. Be kita ko, tyrimas kelia klausimą – ar ir kaip šiandien atsiskleidžia šeimos sampratos ir tikėjimo perdavimo ryšys bei kokias galimas pasekmes jis turi narių gyvenimo kokybei.

 

Laisvos visuomenės instituto inicijuoto tyrimo apie pamatines šeimos vertybes ir tikėjimo perdavimą-perėmimą šeimoje pirmosios gautų duomenų įžvalgos. Marijos radijo laidoje kalbasi šio tyrimo bendraautoriai: VDU sociologas dr. Dainius Genys bei ses. dr. Daiva Kristina Kuzmickaitė.

Laidos įrašą galite rasti čia

Maloniai kviečiame dalyvauti apklausoje tuos, kuriems šeima, tikėjimas ir religinis ugdymas šeimoje yra neatsiejami dalykai (nepriklausomai nuo to ar vaikas yra tikintis). Apklausoje gali dalyvauti 2 šeimos nariai: vienas iš tėvų, turinčių 16-25 metų vaikus ir vienas iš 16 -25 metų vaikų. Apklausa bus vykdoma internetu.

Daugiau informacijos rasite pridėtame dokumente.

Norintiems tapti respondentais iki 2021 gegužės 1 d. kviečiame registruotis čia.

 

© 2021 – 2022, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.