img

Balsavimas dėl pritarimo po pateikimo Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektui

Balsavimas dėl pritarimo po pateikimo Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektui

 

2021-10-12 d. vyko balsavimas dėl pritarimo po pateikimo Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektui. Iš dabar galiojančio Pagalbinio apvaisinimo įstatymo 10 str. 7 d. užsimota išbraukti frazę, jog „Pagalbinio apvaisinimo metu sukurtas embrionas gali būti naudojamas tik moters pagalbiniam apvaisinimui.”

Kam dar planuojama naudoti sukurtus žmogaus embrionus? Panašu, kad šiuo įstatymo pakeitimu siekiama embrionų sąskaita papildomai užsidirbti, o ne užtikrinti nevaisingų porų interesų apsaugą. Verta prisiminti 2015 m. naujo Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo svarstymą, kurio metu buvo sutarta, kad „biomedicininiai tyrimai su žmogaus embrionu ar žmogaus vaisiumi, kurių metu arba kuriems pasibaigus žmogaus embrionas ar žmogaus vaisius yra sunaikinamas arba žmogaus embrionas neperkeliamas į moters gimdą, draudžiami.” (Įstatymo 3 str. 6 d.), t.y. kurti embrionus biomedicininių tyrimų tikslais draudžiama.

Galima numanyti, kad šis pakeitimas yra tik pirmas žingsnis ir koks bus sekantis…

Pridedame balsavimo rezultatus, kurie tikrai yra iškalbingi.

 

© 2021, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.