img

„Charlie Hebdo” atsisako piešti musulmonų pranašo karikatūras

Paskelbta: 

„Charlie Hebdo” atsisako piešti musulmonų pranašo karikatūras

Neseniai „Charlie Hebdo” vyriausiasis redaktorius pareiškė daugiau nebepiešiąs Muhamedo karikatūrų.  Nesišaipyti iš Jėzaus, deja, jis nepažadėjo.

.

„Charlie Hebdo” kelia baltą vėliavą

Maiklas Moinihanas (Michael Moynihan)

Iš anglų kalbos vertė Ingrida Vobolevičienė

[…]

Praėjusią savaitę, duodamas interviu Vokietijos dienraščiui „Stern“, „Charlie Hebdo” vyriausiasis redaktorius Laurentas „Risas“ Suriso (Laurent „Riss“ Sourisseau) iškėlė baltą vėliavą suteptą 12 savo bendradarbių krauju, pareikšdamas, kad jis daugiau nebepieš musulmonų pranašo Muhamedo karikatūrų.  Jo žodžiai leido suprasti, kad iš Muhamedo daugiau nesišaipys ir pats „Charlie Hebdo”, kurio daliniu savininku yra Risas.  Vos prieš kelis mėnesius kitas karikatūristas Renaldas „Luzas“ Luzje (Renald „Luz“ Luzier) taip pat pareiškė, kad jo „daugiau nebedomina“ Muhamedo piešimas.  Apie savo sprendimą neturėti jokių reikalų su pranašu labiau atviravo Danijos dienraščio „Jyllands-Posten“ redaktorius.  2005 metais pradėjęs taip vadinamą „Muhamedo karikarūtų krizę“ „Jyllands-Posten” daugiau neperspausdins jokios  „Charlie Hebdo“ medžiagos, nes, pasak redaktoriaus, žurnalistai bijo Paryžiaus skerdynių pasikartojimo.

Neapsigaudinėkime: tai yra visiškai suprantama kapituliacija prieš smurtą, nors ir pridengta apgailėtinu eufemizmu.  Nepaisant to, kad islamas „Charlie Hebdo” taikinių sąraše užėmė toli gražu ne pirmąją vietą, Suriso aiškino „Stern” norįs, kad žmonės nesusidarytų įspūdžio, kad jo žurnalas buvo „apsėstas islamo“.  Pasak redaktoriaus – laikas judėti į priekį, nes „mes jau atlikome savo darbą [ir] apgynėme teisę šaržuoti.“

Dabar grubius išpuolius prieš islamizmą […] būdingus nužudytajam žurnalo redaktoriui Stefanui Šarbonierui (Stéphane Charbonnier) pakeitė jų kritikų banalybės.  „Klaidas, kuriomis galima kaltinti islamą, galima rasti ir kitose religijose,“ „Stern“ sakė Suriso. Įtariu jis žino, kad yra ne visiškai taip, ypač Islamo valstybės laikais.  Vis dėlto, „Charlie Hebdo“ redakcijos nebombardavo ir kulkomis neapipylė surūgę popiežininkai, bet nei Risas nei Luzas neužsiminė apie ketinimus daugiau nešaržuoti Jėzaus.

[…]

© 2015 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.