img

Apie tik dviejų lyčių egzistavimą prakalbęs studentas išmestas iš klasės

Apie tik dviejų lyčių egzistavimą prakalbęs studentas išmestas iš klasės

Indianos universtiteto Pensilvanijoje Religijos studijų magistrantas buvo išmestas iš Krikščionybės kurso už pasakymą, kad yra tik dvi lytys.

Lake‘as Ingle‘as teigia, kad universiteto profesorė Alison Downie jį nubaudė už tai, kad paskaitoje Krikščionybė: savasis aš, nuodėmė ir išsigelbėjimas kvestionavo jos požiūrį.

Pirmiausiai profesorė pademonstravo 15 minučių TED Talk video, kuriame translytė buvusi pastorė Paula Stone Williams aptarė „mansplainingo[1] realybę“, „vyrų seksizmą“ ir „vyrų privilegijas“. Po to A. Downie paprašė užsiėmime dalyvaujančių merginų pasidalinti mintimis apie tai, ką matė. Kai nei viena iš jų neatsiliepė, L. Ingle‘as prabilo ginčydamas profesorės aiškinimą apie biologiją ir atlyginimų skirtumus tarp lyčių. Jis pasakė, kad oficialiu biologų požiūriu yra tik dvi lytys.

Už tai profesorė išmetė studentą iš klasės ir liepė nebesugrįžti. Ji apskundė studentą universiteto Akademinio sąžiningumo tarybai. Tam, kad L. Ingle‘as galėtų baigti universitetą, jis privalo pabaigti profesorės kursą.

L. Ingle‘o teigimu, profesorė pasielgė antikonstituciškai. „Profesorė pažeidžia mano teises, garantuojamas Pirmojoje Konstitucijos pataisoje, už tai, kad mano pasaulėžiūra ir ideologija skiriasi nuo jos“, – L. Ingle‘as pasakojo Fox News.

A. Downie apkaltino studentą „nepagarbiu prieštaravimu“, „atsisakymu nustoti kalbėti be eilės“, „pykčio protrūkiu dėl to, kad jo reikalavo klausytis baltųjų vyrų privilegijų ir seksizmo realybę aptariančio translyčio“ ir „nepagarbiomis užuominomis apie translyčių tapatybės ir patirčių pagrįstumą“.

Tuo tarpu L. Ingle‘as tai traktuoja ne kaip translyčių, moterų teisių ar algų klausimą, bet kaip žodžio laisvės pažeidimą ir nuolatinio netinkamo intelektualinių pajėgumų naudojimo universitetuose pavyzdį. „Tikiu, kad visi gali tapatintis, rengtis ir save pristatyti kuo mano esą tinkama. Manau, kad tai yra bandymas nutildyti mano asmeninį požiūrį, nes jis prieštarauja jos stumiamam per užsiėmimus.“

L. Ingle‘as teigia profesorę piktnaudžiaujant studentų indoktrinavimu, kadangi ji nesiklauso kitos pusės argumentų. „Negalima sakyti, kad pagrindimo neturintys įrodymai yra faktai. Profesorė bandė mane nutildyti, nes ji leido kalbėti tik moterims. Pasakiau faktą, kad biologai nesutinka egzistuojant daugiau nei dvi lytis ir tai, kad jos minimas algų skirtumas – 77 centai prie 1 dolerio – buvo demaskuota netgi New York Times“, – pasakoja studentas.

Akademinio sąžiningumo taryba išklausė ir studentą, ir profesorę. Jeigu taryba nuspręstų prieš L. Ingle‘ą, gegužę jis negalėtų baigti universiteto. Vis dėlto studentas nepraranda noro tapti profesoriumi: „Kai matai tokį netinkamą intelektualinių gabumų naudojimą, nori būti tuo, kuris grįžta ir juos naudoja pagarbiai ir moraliai. Vietoje buvimo ideologijos agentu, gali būti ugdytoju“.

Į konfliktą įsikišo universiteto rektorius Michaelis Driscollas. Spaudos konferencijoje jis paskelbė savo sprendimą prieš kontroversišką profesorės prašymą uždrausti studentui lankyti jos paskaitas. M. Driscollas teigė esąs „nusivylęs“ tuo, kaip universitetas tvarkėsi su situacija bei „nepakankamai“ paisė Pirmosios pataisos.

L. Ingle‘as jo 18 dienų tremties pabaigą laiko pergale: „Džiaugiuosi, kad galiu sugrįžti į klasę ir laiku baigti universitetą. Nustebau, kad rektorius įsikišo anksčiau nei buvo paskelbtas Akademinio sąžiningumo tarybos sprendimas, tačiau džiaugiuosi, kad jis pasirinko teisingai“.

M. Driscollas neribotam laikui sustabdė formalų procesą. Rektorius universiteto bendruomenei pranešė, kad personalo nariai palengvins studento grįžimą į užsiėmimus, bet „jei šie žingsniai nepasieks teigiamų rezultatų, jis pasilieka teisę atnaujinti formalų procesą“.

versta pagal College student kicked out class... ir College student reinstated...

 

[1] Mansplaining – žodžių vyras (angl. man) ir aiškinti (angl. explain) junginys. Reiškia kažkieno kažkam, dažniausiai vyro moteriai, paaiškinimą laikant save pranašesniu.

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.