img

Didžiosios Britanijos švietimo departamentas: mokyklos dėl LGBT klausimų dėstymo turėtų konsultuotis su tėvais

Didžiosios Britanijos švietimo departamentas: mokyklos dėl LGBT klausimų dėstymo turėtų konsultuotis su tėvais

Didžiosios Britanijos švietimo departamentas pabrėžė konsultacijų dėl Santykių programos su tėvais svarbą mokyklose.  

Šis pareiškimas buvo pateiktas po Lygybės ir žmogaus teisių komisijos (angl. Equality and Human Rights Commission) vadovoDavido Isaaco pasisakymo, kad su tėvais neturėtų būti konsultuojamasi dėl LGBT klausimų dėstymo pradinėse mokyklose. Jis teigė, kad vyriausybės reikalavimas atsižvelgti į tėvų interesus prieštaringai vertinama tema skatins juos nerimauti ir reaguoti neigiamai.

Tėvų vaidmuo

Švietimo departamento rekomendacijose teigiama, kad „mokyklos, kurdamos ir peržiūrėdamos savo politiką, turi konsultuotis su tėvus“. Jose taip pat teigiama, kad mokyklos privalo užtikrinti, kad jų politika „atitiktų mokinių ir tėvų poreikius ir atspindėtų bendruomenę, kuriai jie dirba“.

„Vaikų ugdyme tėvų ir mokyklų bendradarbiavimas vaidina ypač svarbų vaidmenį, – teigė departamento atstovas ir pridūrė, – Tai leidžia kiekvienam suprasti, ko ir kodėl yra mokoma, bei ugdo bendras vertybes. Tačiau tai nereiškia, kad tėvai turi teisę vetuoti ugdymo turinį.“

Amžiui tinkamas mokymas

Krikščioniškojo instituto švietimo specialistas Johnas Denningas mano, kad konsultuotis su tėvais reikalaujantis Švietimo departamentas yra teisus, nes būtent tėvai, o ne valstybė „yra atsakingi už savo vaikų ugdymą ir švietimą“.

Jis teigė, kad tokios konsultacijos padeda mokykloms įsitikinti, ar jos vykdo savo teisinę pareigą teikti švietimą, atitinkantį vaikų religinę kilmę. „Faktas yra tas, kad kai kurios mokyklos piktnaudžiauja savo padėtimi primesdamos tam tikrus požiūrius, o tai nėra teisinga. Konsultacijų procesas padeda nuo to apsisaugoti“, – sakė J. Denningas.

Specialistas taip pat palankiai įvertino ir neseniai vyriausybės pateiktą išaiškinimą, kad nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio bet koks kitų dalykų mokymas, kuris sutaps su Santykių programa, turės būti aptartas su tėvais.

Primename, kad 2020 metų Didžiojoje Britanijoje įsigalios įstatymas, pagal kurį Santykių programa yra privaloma visoms pradinėms mokykloms, o Santykių ir lytinis švietimas – visoms vidurinėms mokykloms. Šalies vyriausybė pranešė, kad tėvai turės teisę vaikų neleisti į lytinio švietimo pamokas, tačiau pamokos apie santykius bus privalomos visiems mokiniams. Toks sprendimas sulaukė tėvų pasipriešinimo.

parengta pagal DfE says parents should be consulted on LGBT issues in schools

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.