img

Italijos valdžios institucijų portaluose vėl figūruos „tėvas“ ir „motina“

Italijos valdžios institucijų portaluose vėl figūruos „tėvas“ ir „motina“

Katalikiškų pažiūrų Italijos vicepremjeras ir vidaus reikalų ministras Matteo Salvini nurodė, kad žodžiai „tėvas 1“ ir „tėvas 2“ (parent 1, parent 2) būtų pašalinti iš internetinių valdžios institucijų formų, kurias turi pildyti tėvai. Juos liepta pakeisti žodžiais „tėvas“ ir „motina“.

M. Salvini rodos, siekia atkurti prigimtinės šeimos prestižą ir bando priešintis gender ideologijai. Anksčiau šį mėnesį duodamas interviu Italijos laikraščiui  La Nuova Bussola Quotidiano, Salvini pasakė, kad jis įsakė jo vadovaujamos ministerijos puslapyje padaryti šiuos pakeitimus, pagerbdamas santykį, kurį su vaikais gali turėti tik motina ir tėvas.

„Praėjusią savaitę […] buvau informuotas, kad Vidaus reikalų ministerijos internetiniame puslapyje esančiose elektroninėse anketose figūruoja žodžiai „tėvas 1“ ir „tėvas 2“. Aš nurodžiau sugrąžinti žodžius „tėtis“ ir „motina“. Tai nedidelis dalykas, nedidelis ženklas, tačiau vis dėto aš padarysiu viską, kas įmanoma Vidaus reikalų ministerijai ir leidžiama Konstitucijos.“

Pasak laikraščio Il Giornale, kuris š. m. rugpjūčio 10 dieną pakartojo tą pačią istoriją, šie specifiniai pakeitimai kol kas puslapyje nebuvo atlikti.

Salvini taip pat pakartojo savo nepritarimą „surogatinei motinystei ir kitiems panašiems siaubams“. Be to, jis pasakė, kad naujoji Šeimos reikalų ministerija, vadovaujama Lorenzo Fontana‘os turi turėti pakankamai išteklių įvykdyti žadėtas šeimai draugiškas kampanijas.

„Tikslas, kurį aš išsikėliau iki kadencijos pabaigos, yra įtvirtinti šeimos rodiklių koncepciją ir siekti šeimos atlyginti už gimstamumą bei indėlį į ateitį.“ Tuo pat metu valdžios institucijos siekia sumažinti mokesčius: „Vienu euru mažesni mokesčiai yra vienu euru didesni pinigai vaikams.“

Komentuodamas puolimą, patirtą iš žurnalo Famiglia Cristiana, kuris Salvinį prilygino velniui už jo kietą poziciją nelegalios migracijos atžvilgiu, Salvini pasakė La Nuova Bussola Quotidiano dienraščiui, kad daug katalikų pasauliečių, kunigų ir vyskupų paragino jį toliau eiti ta pačia kryptimi: „Geriausias priešnuodis rasizmui yra migracijos kontrolė.“

parengta pagal:  Italy to restore ‘mother…father’ on website forms, replacing ‘parent 1…parent 2’

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.