img

Tyrimas: beveik pusė poras turinčių gėjų patiria partnerio prievartą

Tyrimas: beveik pusė poras turinčių gėjų patiria partnerio prievartą

Beveik pusė gėjų vyrų, kurie gyvena su savo partneriu, yra patyrę partnerio prievartą. Taip teikia naujas tyrimas, paskelbtas Amerikos vyrų sveikatos žurnale (American Journal of Men’s Health).

Tyrimas nustatė, kad tarp 160 homoseksualių vyrų porų, 46% vyrų pranešė per pastaruosius metus patyrę „kokios nors formos prievartą iš intymaus partnerio“. Taip teigia HealthDay News. Tarp prievartos formų minima fizinė, seksualinė, emocinė prievarta bei kontroliuojantis elgesys.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad tokiuose santykiuose gyvenę vyrai galėjo padidinti užkrėstumo ŽVI riziką, kadangi „aukos mažai arba visai nekontroliavo naudojimosi prezervatyvais fakto bei to kada ir kaip pora užsiima lytiniais santykiais“.

„Pažvelgus į fizinės ir seksualinės prievartos procentą vyrų porose, jis maždaug 25-30%, beveik toks kaip moterų atvejais,“ – pasakė tyrimo autorius Rob Stephenson, Mičigano universiteto Lytiškumo ir sveikatos nelygybės centro direktorius.

2016 m. teismo psichologė Sarah Desmarais iš Šiaurės Karolinos universiteto pasakė, kad remiantis beveik dešimties metų tyrimais „maždaug 23 proc. moterų pranešė, kad jos gyvena smurtiniuose santykiuose. Vyrai aukomis tapdavo 19 proc. atvejų.“

Kad paaiškintų skirtumą tarp heteroseksualių ir homoseksualių porų, studija atskleidė „svarbų ryšį tarp vidinės homofobijos ir pranešimų apie prievartą tarp porų“. Stephensonas taip pat pastebėjo, kad sveikatos priežiūros specialistai nėra linkę klausinėti vyrų porų apie smurtą artimoje aplinkose.

Taip pat aiškinama, kad „smurtas dažnesnis tarp partnerių, kurie buvo patyrę homofobinius išpuolius ir kurie vyriškumą suvokė tradiciškai  dominuojančiai“.

„Gėjus vyras, turintis problemų dėl savo tapatybės, gali išsilieti ant partnerio smurtaudamas fiziškai ar emociškai. Tai yra atsakas į stresą, panašus į tą, kuris pasireiškia tarp heteroseksualių porų, kai nedirbantis vyras išsilieja ant savo partnerės, kadangi pats jaučiasi nepilnavertis.“ – teigiama Mičigano universiteto pranešime spaudai apie studiją.

2015 m. Ligų kontrolės centro apklausa atskleidė, kad 26% homoseksualių vyrų, 37% biseksualių vyrų, 44% lesbiečių ir 61% biseksualių moterų yra kada nors iš savo partnerio patyrę išprievartavimą, fizinę prievartą ir/arba persekiojimą.

Nacionalinis ekonomikos tyrimų biuras taip pat neseniai paviešino studiją, kurioje nebuvo atrasta ryšio tarp teisinės galimybės sudaryti tos pačios lyties santuoką ir LGBT asmenų sveikatos rodiklių. Įvertinus visas minėtas studijas, jos prieštarauja populiariam homoseksualios meilės idealizavimui bei tvirtinimui, kad valstybės įtvirtintas vienos lyties asmenų santuokos pripažinimas būtinai yra homoseksualų gyvenimo būdą stiprinanti jėga.

parengta pagal: Study: Almost half of gay men abused by their partners

 

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.