img

JAV Senatas balsavo už privalomo finansavimo abortų teikėjams panaikinimą

JAV Senatas balsavo už privalomo finansavimo abortų teikėjams panaikinimą

Vakar JAV Senatas paskutinį kartą balsavo dėl rezoliucijos, kuria siekiama panaikinti privalomą „Planuotos tėvystės“ organizacijos finansavimą iš mokesčių mokėtojų lėšų. Vice prezidento Mike‘o Pence‘o balso persvara Senatas suteikė leidimą valstijoms nebefinansuoti didžiausios abortų teikėjos šalyje iš federalinių šeimos planavimui skirtų fondų. Dabar dėl rezoliucijos spręs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Iki šiol Baracko Obamos įsakymas draudė valstijoms nukreipti mokesčių mokėtojų lėšas nuo abortų klinikas valdančios korporacijos į platesnio spektro sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus.

Rezoliucijos autoriai – Kongreso narė Diane Black ir senatorius Jonis Ernstas – B. Obamos sprendimą pavadino „paskutinės valandos sprendimu įtvirtinti federalinį finansavimą „Planuotos tėvystės“ organizacijai, kuri yra didžiausia abortų tiekėja JAV“. Duetas įsipareigojo „tęsti bendradarbiavimą tam, kad būtų panaikinta B. Obamos administracijos padaryta žala“.

Prieš rezoliuciją balsavo visi Demokratų partijos ir keli Respublikonų partijos atostovai Senate, todėl balsavimas baigėsi 50-50. Jam persverti prireikė vice prezidento M. Pence balso.

šaltinis: liveactionnews.org 

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.