img

Kroatijoje įvyko masinis protestas prieš Stambulo konvenciją

Paskelbta: 

Kroatijoje įvyko masinis protestas prieš Stambulo konvenciją

Zagrebo centre susirinko tūkstančiai kroatų, nepritariančių Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo (toliau – Stambulo konvencija) ratifikavimui. Protestuotojai teigė nepritariantys konvencijai dėl joje numatytos lyčių socialinės rolės, keliančios grėsmę tradicinėms vertybėms.

Stambulo konvencija dar nėra ratifikuota Kroatijos parlamento, tačiau yra sulaukusi Vyriausybės pritariamo. Protestuotojai ragino premjerą Andrejų Plenkovicių atsiimti konvencijai išreikštą paramą.

Yra daugybė remiančių kovą su smurtu artimoje aplinkoje ir smurtu prieš moteris, tačiau jie teigia, kad Stambulo konvencijoje numatytas lyties apibrėžimas yra per aptakus, todėl skatina didesnį transseksualių ir translyčių asmenų pripažinimą.

„Mes nepritarime gender ideologijai“, – teigė konservatorių lyderė Zeljka Markic. „Europos Sąjungos arba Europos Tarybos lygmeniu nebuvo pritarta socialinė ir biologinės lyties atskyrimui.“

„Manau, Kroatijai tai yra lūžinis momentas, kai turime nuspręsti, ką pasirinksime: šeimos ir tradicinių vertybių apsaugą ar pasuksime iš išorės – iš Briuselio – primestu keliu arba kaip Kanadoje turėsime tėvą 1 ir tėvą 2 vietoje motinos ir tėvo“, – pasakojo protesto organizatorė Kristina Pavlovic.

Moterų teisių aktyvistės surengė kontrprotestą ir pabrėžė, kad apklausos duomenimis 2/3 kroatų pritaria Stambulo konvencijai.

LVI primena, kad Bulgarijos ir Slovakijos premjerai neseniai pareiškė nepritarimą Konvencijos ratifikavimui. Lietuvoje praėjusią savaitę net 76 Seimo nariai iš įvairių frakcijų pasirašė deklaraciją, kuria paragino Lietuvos Respublikos Vyriausybę nebetęsti Stambulo konvencijos ratifikavimo procedūros.

versta pagal: Croatia rally... ir Croatians Protest Against European Treaty...

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.