img

Mokslininkai paaiškino keistą dėsningumą: susituokę žmonės dažniau nugali vėžį

Mokslininkai paaiškino keistą dėsningumą: susituokę žmonės dažniau nugali vėžį

Santuokos ir vėžio ryšiui nustatyti atliekami tyrimai jau kuris laikas rodo, kad susituokę sergantieji išgyvena ilgiau. Naujausiais tyrimais aiškinama – kodėl. Anot tyrėjų iš Fremonto vėžio prevencijos instituto Kalifornijoje ir San Diego universiteto medicinos mokyklos (JAV), ilgaamžiškumo faktorius santuokoje suveikia ne dėl pinigų ar ekonominio statuso, bet asmeninio ir emocinio palaikymo iš sutuoktinio.

Tyrime „Santuokinio statuso ir ekonominių resursų įtaką gyvenimui, susirgus vėžiu“ sutiko dalyvauti net 783167 vėžiu sergantys pacientai. Jo rezultatai publikuoti Amerikos vėžio draugijos žurnale. Mokslininkai nustatė, kad nevedusių vyrų mirties tikimybė pradėjus sirgti yra 27% didesnė, nei vedusių, o neištekėjusių moterų – 19%.

Viena iš tyrimo vadovių, dr. Scarlett Lin Gomez komentavo: „mūsų tyrimai pateikia įrodymų, jog socialinė parama, o ne ekonominė padėtis, yra esminis veiksnys“.  Šie vėžio pacientų tyrimai dar kartą patvirtina vis patikimiau atrodantį teiginį, jog santuoka pagerina žmonių sveikatą ir gerovę.  Vis dėlto, susituokusiems svarbu nepamiršti, kad vien santuokos pažyma jų neišgelbės: ilgam ir kokybiškam gyvenimui reikia ilgalaikės meilės, rūpesčio ir paramos vienas kitam.

telegrama.lt informacija

© 2016 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.