img

Organizacijos kviečiamos paremti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas

Organizacijos kviečiamos paremti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas

Laisvos visuomenės institutas (toliau – LVI) kviečia organizacijas iš visos Lietuvos išreikšti paramą lapkričio 23 d. užregistruotam Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo projektui (toliau – Projektas). Daugiau nei 50 Seimo narių pateiktas Projektas yra tris savaites vykusio intensyvaus ir konstruktyvaus tarpdisciplininio bendradarbiavimo tarp teisės, socialinio darbo, psichologijos ir vaikų raidos ekspertų rezultatas. Rengiant projektą taip pat buvo konsultuojamasi ir su šeimoms atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Projektu siūloma iš esmės pataisyti ydingiausius 2018 m. liepos 1 d. pradėtos vykdyti vaiko teisių apsaugos reformos aspektus.

Rašte, kurį LVI siūlo pasirašyti įvairioms Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms, susivienijimams ir tyrimų centrams, akcentuojama tai, kad naujasis Projektas siekia tiksliai ir logiškai ištaisyti smurto prieš vaiką apibrėžimą. Kadangi galiojanti smurto sąvoka neleidžia atskirti realiai žalos nesukėlusių veiksmų nuo labai pavojingų, sukeliančių didelę žalą, tai neišvengiamai lemia neadekvačią valstybės institucijų reakciją ir sukuria teisines prielaidas neproporcingų sankcijų taikymui, traumuojančiam ir tėvus, ir vaikus.

Svarbu pastebėti, kad Projektas neįteisintų vaikų mušimo. Jis siūlo šiuo metu galiojantį fizinio smurto apibrėžimą patikslinti, sudarant galimybes išvengti neadekvataus tėvų teisinio persekiojimo tada, kai nutraukti netinkamus vaiko auklėjimo būdus efektyviau gali kitos, ne jėgos struktūrų, taikomos priemonės.

Pilną siūlomo pasirašyti rašto tekstą galite rasite ČIA.

Organizacijos, norinčios išreikšti pritarimą Projektui, kviečiamos susisiekti su LVI el. paštu info@laisvavisuomene.lt  nurodydamos pritariančios organizacijos tikslų pavadinimą. Jei dar neišreiškėte savo pritarimo galite tai padaryti iki penktadienio, gruodžio 7 d., 17 val.

Nors šis Projektas – tik pirmas žingsnis tobulinant vaiko teisių apsaugos sistemą, tikimės, kad jis reikšmingai prisidės prie geriausių vaiko interesų užtikrinimo ir leis adekvačiai vertinti vaikui ir šeimai reikalingos pagalbos lygį bei mastą.

Daugiau naudingos informacijos ir straipsnių vaiko teisių apsaugos reformos peržiūrėjimo tema:

LVI pranešimas žiniasklaidai dėl vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projekto

Ar naujosios vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos leis mušti vaikus?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Smurtas smurtui nelygus

Ramūnas Aušrotas. Nusikaltimas ir bausmė. Apie smurto sąvoką vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme

LVI teisininko Ramūno Aušroto komentaras apie gruodžio 3 d. Seime pristatytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pataisas: Ministerija imituoja vaiko teisių apsaugos reformos taisymą

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.