Madrido valdžia pradėjo tyrimą dėl Konferencijos apie lytį, „gender“ ir švietimą turinio

Madrido valdžia pradėjo tyrimą dėl Konferencijos apie lytį, „gender“ ir švietimą turinio

Madrido komunos tarybai priklausantys Socialistinės darbo partijos (toliau – PSOE) atstovai kaltina neseniai vykusios pirmosios tarptautinės konferencijos apie lytį, gender ir švietimą organizatorius tuo, kad jie yra „tiesioginė LGBT bendruomenės savižudybių bei neapykantos“ priežastis.

Madrido komunos Socialinės politikos taryba paskelbė, kad pradėjo tyrimą dėl konferencijos turinio. Renginį organizavo Ispanijos organizacija HazteOir.org  ir piliečių peticijų platforma CitizenGO. Departamento atstovo Manuelio Galano teigimu, nors renginiui priešinosi miesto policija bei LGBT bendruomenių atstovai, konferencijos nebandyta atšaukti gerbiant organizatorių teisę į kalbos ir saviraiškos laisvę. M. Galanas užtikrino, kad kol kas laukiama oficialaus skundo, susijusio su konferencijos medžiaga, tačiau konferencijos turinio tyrimas jau pradėtas.

Tuo tarpu kita PSOE narė Carla Antonelli teigia, jog renginio tikslas buvo „skleisti neapykantą prieš transseksualius asmenis“ ir renginį organizavusias organizacijas apkaltino esant „tiesiogine išpuolių prieš LGBT narius bei LGBT bendruomenės narių savižudybių priežastimi“. C. Antonelli renginį pavadino „pasauliniu neonacių kongresu“. „Jei kokia nors neonacių organizacija paskelbtų apie Madride vyksiantį kongresą, nejaugi elgtumėmės taip pat, kaip šito transfobinio renginio atžvilgiu“, – klausė ji.

Socialistų partijos atstovai nemini, kad konferencijos metu buvo bandyta jėga užkirsti kelią renginio įvykimui ir policija turėjo sulaikyti tai bandžiusius padaryti du LGBT aktyvistus bei apieškoti kitų aktyvistų daiktus, tarp kurių rastas ir didelis akmuo.

I-sios tarptautinės konferencijos apie lytį, gender ir švietimą medžiagą galite rasti ČIA.

parengta pagal La Comunidad de Madrid investiga el contenido del Congreso ‘Gender and Sex’ de HazteOir.org

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ “Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.