Dešimtys tūkstančių žmonių Prancūzijos sostinėje, Paryžiuje, spalio 6 dieną žygiavo protestuodami prieš siūlomus įstatymų pakeitimus, leidžiančius pagalbinio apvaisinimo galimybe naudotis vienišoms moterims ir homoseksualioms moterų poroms. Kol kas pagal Prancūzijos įstatymus tik susituokusios arba kartu gyvenančios vyrų ir moterų poros turi teisę į dirbtinio apvaisinimo procedūras.
Įstatymo projektui, pasiūlytam prezidento Emmanuelio Macrono, jau pritarė Prancūzijos Nacionalinė asamblėja, tačiau dar reikės ir Senato patvirtinimo.
Į protestą, vykusį savaitę po to, kai Nacionalinė asamblėja išreiškė palaikymą reformai, susirinko apie 75 tūkst. žmonių. Jį rengė organizacija „Manif Pour Tous“ (liet. „Manifestas visiems“). Protestuotojai mojavo raudonomis ir žaliomis vėliavomis su užrašais: „Laisvė, lygybė ir tėvystė“, „Tėtė+mama, nieko geriau vaikui nėra“. Daugelis jų atvyko su vaikais. Proteste taip pat dalyvavo Marine Le Pen iš partijos „Nacionalinis frontas“ ir keletas Respublikonų partijos atstovų.
Nemažai susirinkusiųjų taip pat aktyviai dalyvavo 2013 metais tos pačios organizacijos rengtuose protestuose prieš vienalytes santuokas.
Bažnyčios hierarchai oficialiai nekvietė katalikų dalyvauti proteste, tačiau savo puslapyje „Église catholique en France“ paskelbė kelių dešimčių vyskupų komentarus, kuriuose valdžios planai kritikuojami ir raginama jiems pasipriešinti.
Pavyzdžiui, cituojami Grenoblio vyskupo monsinjoro Guy de Kérimel žodžiai: „Nes vaikai yra žmonijos ateitis. Nes ji sako „taip“ gyvenimui. Nes ji sako „taip“ vaiko teisei būti auklėjamam savo tėčio ir mamos. Nes ji žino šeimos šaknų ir ryšių svarbą. Nes ji tarnauja žmogui ir yra įsipareigojusi siekti žmogiškesnio pasaulio. Nes ji kasdien turi kontaktą su žmonėmis, kuriuos palaužė technologijos, rinka, neriboti troškimai. Nes ji siekia integralios ekologijos, kuri neatskiria žmonijos gėrio nuo aplinkos, Katalikų Bažnyčia per ganytojus ir tikinčiųjų susivienijimus sako „ne“ PMA (procréation médicalement assistée – pagalbiniam apvaisinimui) moterų poroms ir vienišoms moterims, kaip ir sako „ne“ tyrimams su embrionais ir „ne“ chimerų kūrimui.“ Pastaruoju teiginiu nurodoma į Prancūzijoje pasirodžiusius pranešimus apie vadinamųjų chimerų kūrimo bandymus, kurių metu žmogaus ląstelės implantuojamos į gyvūno.
Rugsėjo mėnesio visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad 65 proc. prancūzų palaiko naujajį įstatymą.
informacija bernardinai.lt
© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.
Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.