img

Šiaurės Airijoje svarstomas drastiškas abortų liberalizavimas

Šiaurės Airijoje svarstomas drastiškas abortų liberalizavimas

Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto priimti labai liberalų abortų įstatymą, kuris galiotų Šiaurės Airijoje. Jo pasiūlymai žengia gerokai toliau nei likusioje JK galiojantys įstatymai.

Šią savaitę vyriausybė pradėjo konsultacijas dėl regionui siūlomos sistemos.

Laiko apribojimai

Vyriausybė siūlo Šiaurės Airijoje neribotai leisti abortus iki 12 ar 14 nėštumo savaitės – procedūrai nereikėtų jokios priežasties. Abortai dėl socialinių priežasčių būtų galimi iki 22 ar 24 nėštumo savaitės.

Likusioje šalies dalyje abortai dėl socialinių priežasčių galimi iki 24 savaičių, jeigu procedūrai pritaria du gydytojai. Tačiau vyriausybė siūlo Šiaurės Airijoje netaikyti dviejų gydytojų reikalavimo ir nėštumą gali leisti nutraukti „bet kuriam kitam registruotam sveikatos priežiūros specialistui“.

Negalia

Negimę negalią turintys kūdikiai atsiduria rizikoje, kadangi svarstoma, ar leisti abortus iki gimimo tais atvejais, kai vaikui nustatomas „sunkus sutrikimas“. Didžiojoje Britanijoje panašiai apie nesuaugusį gomurį kalbama kaip apie pagrindą abortui.

Pasiūlymuose taip pat nėra konkretaus draudimo dėl abortų lyties pagrindu.

Konsultacijų metu svarstomos ir abortams tinkamos vietos – taigi didėja tikimybė, kad jie bus leidžiami ne tik ligoninėse ir klinikose.

Sąžinė

Krikščionių instituto ekspertas Šiaurės Airijai Callumas Websteris sakė: „Nepaprastai svarbu, kad piliečiai Šiaurės Airijoje reaguotų į viešąsias konsultacijas ir pasisakytų dėl negimusių vaikų apsaugos ir šių įstatymų liberalizavimo pavojaus.“

„Atitinkama apsauga taip pat reikalinga ir medicinos personalui, kuriam netrukus bus daromas spaudimas atlikti abortus prieš jų pačių įsitikinimus. Šią vasarą sprendimas dėl abortų įstatymo Šiaurės Airijoje priimtas politikų pagrindinėje valstybės teritorijoje (vert. past. – Didžiojoje Britanijoje). Dabar Šiaurės Airijos visuomenei atėjo laikas išsakyti savo nuomonę“, – teigė C. Websteris.

Išgelbėta 100 tūkst. gyvybių

Organizacijos Right to Life (liet. Teisė į gyvybę) atstovė Catherine Robinson teigė: „Šiandien Šiaurės Airijoje 100 tūkst. žmonių yra gyvi, nes Šiaurės Airija nepriėmė to paties abortų įstatymo, kuris Didžiojoje Britanijoje įsigaliojo 1967 metais.“

„Siūloma abortų sistema yra akivaizdus vyriausybės bandymas dar labiau pakirsti Šiaurės Airijos žmonių valią. Tai tik papildo įžeidimą, kurį patyrėme, kai Vestminsteris balsavo dėl naujo abortų įstatymo Šiaurės Airijai, ir greičiausiai dar labiau padidins abortų metu prarastų gyvybių skaičių“, – sakė  C. Robinson.

parengta pagal Govt consults on permissive abortion law in Northern Ireland

© 2019 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.