img

Translyte palaikyta moteris pasodinta į vyrų kalėjimą

Translyte palaikyta moteris pasodinta į vyrų kalėjimą

Vis atsirandant naujų ginčų dėl translyčių tapatybės tikriausiai buvo tik laiko klausimas, kada kils skandalas dėl [klaidingos] lyties priskyrimo asmeniui, kuris dėl savo lyties nesijaučia sutrikęs.

55 metų advokatė Fior Pichardo de Volez buvo sulaikyta dėl senų su narkotikais susijusių kaltinimų. Medicininio patikrinimo metu seselė Fatu Kamara Harris moters kortelėje pastebėjo, kad ji vartoja hormonines tabletes ir pamanė, kad Pichardo yra vyras, tabletes geriantis dėl noro užsiauginti krūtis.

Iš tikrųjų Pichardo hormonus vartojo menopauzės simptomams gydyti, o jos lytis buvo patvirtinta ją suėmusio pareigūno bei apieškojimo išrengus nuogai metu. Pichardo ir pati teigė, kad yra moteris. Tačiau dr. Fredesvindo Rodriguezas-Garcia be tolesnės apžiūros ar pasiteiravimo apie lytį ar tabletes nurodė ją esant vyru.

Seselė tariamai pasakė kalėjimo pareigūnei, kad per apžiūrą „viskas (t. y. vyriški lytiniai organai) iškrito“, tačiau pareigūnės išsakė susirūpinimą seselės įvertinimu. Nepaisant to, seselė byloje parašė: „Translytė, vyriški lytiniai organai, moteriškas polinkis“.

Tuomet Pichardo buvo nuvežta į vyrų sulaikymo centrą ir uždaryta į kamerą su 40 vyrų, iš kurių kai kurie juokėsi iš jos, geidulingai šnairavo ir priekabiavo žodžiais. Moters teigimu, ji taip bijojo naudotis kameros unitazu, kad galiausiai apsišlapino.

Po visko Pichardo iškėlė ieškinį apygardos ir kalėjimo personalui už „žiaurią ir neįprastą bausmę“. Teisėjas ieškinį atmetė, tačiau šį mėnesį apeliacinis teismas vienbalsiai jį grąžino.

„Kiekvienas protingas kalėjo pareigūnas ar medicinos personalo darbuotojas būtų žinojęs, kad klaidingas biologinės moters priskyrimas prie vyrų ir šios moters pasodinimas į vyrų kalėjimą yra neteisėtas“, – rašė teisėjas Frankas Hullas, nusprendęs, kad seselės Harris ir gydytojo Rodriguezo-Garcia‘os elgesys buvo „apgalvotas abejingumas“.

Apeliacinio teismo teisėjai priėjo išvados, kad seselei buvo „prieinama nuosekli ir pakartotinė informacija, kad Pichardo yra moteris“ ir kad ji „užsispyrusiai atsisakė“ tai patvirtinti. Teismas taip pat nusprendė, kad gydytojas Rodriguezas-Garcia „žinojo, kad moters siuntimas į vyrų kalėjimą sukels rimtą pavojų jos saugumui, ir nepaisant to, nesiėmė jokių žingsnių Pichardo lyčiai patvirtinti prieš tai, kai perklasifikavo ją vyru“.

Toks sprendimas reiškia, kad Pichardo gali tęsti bylinėjimąsi prieš Harris ir Rodriguezą-Garcia‘ą.

Šiuo metu JAV ir Didžiojoje Britanijoje kyla vis didesnis susirūpinimas dėl vyrų, kurie tariasi esą moterys, sodinimo į moterų kalėjimus. Tokie atvejai kaip Pichardo nutinka žymiai rečiau, tačiau kyla pavojus, kad jie kartosis, nes nėra aiškių nurodymų, kad kaliniai turi būti grupuojami pagal savo biologinę lytį.

versta iš Terrified grandmother sent to all-male prison after she was mistaken as ‘transgender’

© 2018 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.