img

„Transseksualumo fenomenas“ – eksperimentas, kurio gailėsimės?

„Transseksualumo fenomenas“ – eksperimentas, kurio gailėsimės?

 

Lianne Laurence

 

Lytinio sutrikimo ekspertai įspėja, kad transseksualumo fenomenas gali būti psichologinis ir socialinis eksperimentas, kuriame vaikai pasitelkiami kaip eksperimentinės jūrų kiaulytės ir kurio rezultatų visuomenė ateityje gailėsis.

„Duomenys rodo, kad 80-90 proc. vaikų, kurie patiria lytinio tapatumo sutrikimus, galiausiai grįžta prie savo gimimo lyties, jeigu jiems nėra daromas spaudimas“, – teigia Johno Hopkinso universiteto psichiatrijos ir elgsenos mokslų profesorius dr. Paulas McHughas, sukaupęs daugiau nei 40 metų darbo su lytinio tapatumo sutrikimą patiriančiais žmonėmis patirties.

Jis teigia, jog vaikai, turintys lytinio tapatumo sutrikimą, yra įtraukiami į nekontroliuojamą eksperimentą. „Laikui bėgant daugybė šeimų supras, kad buvo suklaidintos.“

Sakramento vaikų darželio atvejis

Neseniai JAV sukrėtė skandalas, kai vienoje Sakramento vaikų darželyje tėvai nebuvo perspėti apie 5-ių metų berniuką, kuris taps mergaite, ir pareigą jo penkiamečiams klasės draugams nuo šiol jį taip ir traktuoti.

Keletas tėvų pranešė apie šį keitimą, kuris įvyko prieš pat vasaros atostogas, ir savo vaikų reakciją: vaikai jautėsi traumuoti ir išsigandę, kad ir jų lytis gali pasikeisti. Mokykla atsakė, kad lytinė tapatybė (angl. gender identity) nėra seksualinio švietimo klausimas, todėl jai įstatymiškai nėra reikalingas tėvų sutikimas, bei pridūrė, kad Kalifornijos valstijoje draudžiama diskriminuoti asmenis pagal jų lytinę saviraišką ir tapatybę.

Ta pati laikysena pakartota pradėjus naujus mokslo metus, kai vienas pirmokas buvo iškviestas pas direktorių už tai, kad žaisdamas netyčia supainiojo (angl. misgendering) berniuko lytį.

Parama vaikų transseksualumui jiems nepadeda

Vašingtono universiteto vaikų endokrinologas dr. Paulas Hruzas aiškina, kad iki brendimo vaikai pilnai nesupranta savo seksualumo, nes iki tol jie nebūna susidūrę su tokiu ryšiu. „Spaudimas rinktis vieną ar kitą lytį geriausiu atveju vaikus supainioja, tačiau blogiausia, kad tai daro įtaką jų pasirinkimams“, – konstatuoja P. Hruzas.

Jis su kolegomis dr. Paulu McHughu ir dr. Lawrence Mayer liepos mėnesį paskelbė straipsnį žurnale The New Atlantis, kuriame paaiškino, kad hormonų intervencija ankstyvajame amžiuje yra labai pavojinga sveikatai. Tuo tarpu tokios radikalios intervencijos pasekmės netirtos arba tirtos labai neišsamiai.

Taip pat straipsnyje teigiama, kad vaikams, kurie grįžta prie savo gimimo lyties, nereikalinga pastovi hormonų terapija. Labiausiai jiems reikalinga terapija, kuri padeda suvokti savo tapatybę ir išspręsti psichologines aplinkybes, kurios galėjo sukelti sutrikimą.

Autoriai tvirtina, kad vaiko transseksualumo palaikymas – tiek socialinis prisitaikymas, tiek brendimo slopinimas – „gali paskatinti kai kuriuos vaikus rinktis transseksualumą, kai kitu atveju augdami jie susitapatintų su savo biologine lytimi“.

Neremiantys transseksualumo patiria švelnų terorizmą

Dr. Paulas McHughas teigia, kad daugėjant lytinį sutrikimą turinčių ir gydymo ieškančių vaikų, Kalifornijos valstija reaguoja taip, tarsi „turėtų visapusį problemos suvokimą ir teisingą receptą, jai išspręsti. „O kiekvienas, kuris kvestionuoja šį receptą, patiria reiškinį, kurį pavadinčiau švelniu terorizmu, kuris pasireiškia per piktus laiškus ar žmonių raginimą tave atleisti iš darbo“ – prideda P. McHughas.

Yra keletas dr. P. McHugho kolegų, kurie pritaria tokiam požiūriui, tačiau daugelis „baiminasi ką nors pasakyti“.

Su tokiu švelniu terorizmu dr. Paulas McHughas susidūrė pats. Jis susilaukė  masinės žiniasklaidos ir transseksualų lobistų pasmerkimo už tai, kad 1979 metais, būdamas vyriausiuoju psichiatru John Hopkins universitetinėje ligoninėje, nusprendė sustabdyti lyties keitimo operacijas. Š.m. balandžio mėnesį ligoninė paskelbė, kad vėl pradės vykdyti tokias operacijas.

Jis bei dr. L. Mayer LGBTQ lobistų dėmesio susilaukė ir po 2016 metais paskelbto straipsnio, kuriuo teigė, kad daugybė teiginių apie seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę yra nepagrįsti moksliškai: įskaitant ir nuomonę, jog žmonės gimsta, turėdami seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę.

600 akademikų ir žinomų sveikatos specialistų atviru laišku pasmerkė straipsnį teigdami, kad publikacija nėra peržiūrėta ir patvirtinta kitų mokslininkų (angl. peer reviewed), ir prieina išvados, kuri prieštarauja „nusistovėjusiam moksliniam ir medicininiam konsensusui“ dėl homoseksualumo ir lytinės tapatybės.

Eksperimento bus gailimasi

Kol dr. P. McHughas yra pravardžiuojamas transfobu ir jam daromas viešas spaudimas, jis pats teigia kovojantis už vaikus ir jų šeimas.

„Vienintelis dalykas, kurį stengiuosi daryti, tai mesti iššūkį procedūroms, kurios yra daromos lytinės tapatybės sutrikimą turintiems asmenims, bei parodyti, jog jos yra eksperimentinės. Atlikdami kitokias eksperimentines procedūras laikomės tam tikrų standartų, tačiau šiuo atveju tas nedaroma ir, manau, kad ateityje to gailėsimės“, – teigia medikas.

Dr. Paulas Hruzas pritaria tokiam požiūriui. „Vaikas netaps kitos lyties net ir tuo atveju, jei turi turi sutrikusią lytinę tapatybę ir socialiai keičia lytį. Berniukas, kuris tapatina save su mergaite, rengiasi kaip mergaitė ir elgiasi kaip mergaitė iš biologinės perspektyvos vis tiek yra berniukas. Priešingi teiginiai yra moksliškai klaidingi – neturėtume to pamiršti“, – aiškina dr. Paulas Hruzas.

šaltinis: lifesitenews.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.