img

LVI kampanija: „Renkuosi gyvybę“

Paskelbta: 

Laisvoje visuomenėje kiekvienas žmogus, net dar negimęs, turi teisę būti saugus.  Žmogaus teisių pagrindą sudaro supratimas, kad kiekvieno žmogaus gyvybė yra gėris savaime; jos vertė nepriklauso nuo vystymosi stadijos ar kitų aplinkybių.

Moksliniai tyrimai vienareikšmiškai įrodė, kad žmogaus embrionas yra unikalus žmogus; žmogus, kuriam abortas atima galimybę augti, mylėti, kurti.  Taip pat gausu mokslinių tyrimų medžiagos, teigiančios, jog abortą atlikusioms moterims gali padidėti krūties vėžio, depresijos, nerimo, įvairių priklausomybių bei savižudybės rizika.

Problema:

Nors Lietuvoje nėštumo nutraukimo atvejų mažėja, per metus moterų sprendimu vis dar atliekama apie 6000 abortų.  Tai beveik ketvirtadalis 2012 m. Lietuvoje gimusių vaikų.  Dažniausiai tokiai procedūrai ryžtasi 25–35 metų amžiaus merginos.  Šalyje nėra plačiai išvystytos pagalbos sistemos krizinį nėštumą patiriančioms arba abortą patyrusioms moterims.

Priežastys:

Viešoji nuomonė.  Mažas informuotumas apie žmogaus gyvybę nuo pradėjimo akimirkos bei aborto procedūrą, jos priežastis ir pasekmes.

Politinė valia.  Nėra įstatyminės bazės, kuri reglamentuotų ir įpareigotų valstybę vystyti priemones, mažinančias abortų poreikį sprendžiant krizinio nėštumo problemas.

Bendradarbiavimo stoka.  Nėra informacinio tinklo ir bendradarbiavimo tarp nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių, privačių iniciatyvų, gydymo įstaigų bei įvairių valstybinių institucijų, dirbančių krizinio nėštumo bei pagalbos moterims ir šeimoms srityje.

LVI žinia:

Siekiant maksimalios žmogaus gyvybės apsaugos, šiandien yra būtinos įvairios pagalbos priemonės, kurios apsaugotų moteris nuo skuboto sprendimo esant kriziniam nėštumui, užtikrintų gydytojų sąžinės laisvę (kai gydytojas, be jokių pasekmių savo karjerai, turi teisę atsisakyti atlikti abortą). Be to, būtina didinti visuomenės narių jautrumą negimusiai gyvybei bei motinai, kuriai reikalinga reali pagalba.

LVI pritaria ir remia pastangas kurti ir įgyvendinti įvairias abortų prevencijos bei pagalbos moterims priemones; diegti žmogaus gyvybės apsaugos nuo pradėjimo akimirkos principą Lietuvos Respublikos įstatymuose.  Siekdamas šio tikslo LVI:

  1. Skatina diskusijas apie žmogų, jo vertę ir gyvybę viešojoje erdvėje;
  2. Rengia visiems prieinamą informaciją apie žmogaus gyvybės apsaugą nuo prasidėjimo, teisinius, biologinius bei etinius šios problemos aspektus;
  3. Renka ir skleidžia informaciją apie įvairias iniciatyvas, užsiimančias prevencine, šviečiamąja veikla arba teikiančias pagalbą moterims, patyrusioms abortą, išgyvenančioms krizinį nėštumą.

Norite bendradarbiauti su LVI? Spauskite čia!

© 2013 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas“ (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.

1. PERIODINĖ PARAMA KAS MĖNESĮ


 

Teikti kas mėnesinę paramą galite per savo

elektroninės bankininkystės sistemą -

sudarę periodinio mokėjimo sutartį.

 

 2. VIENKARTINĖ PARAMA

 

Įprasta vienkartinė parama bankiniu pavedimu

VšĮ Laisvos visuomenės institutas

K. Paco g. 4, Vilnius

J.a.kodas: 303081003

Sąskaitos nr.: LT417300010135577285

Bankas: Swedbank, AB, 73000, HABALT2

Paysera sąskaita:

EVP8310002518134 (LT283500010002518134)

3. 1.2 % NUO GPMKad ir kokiu būdu nuspręstumėte paremti LVI, džiaugtumėmės turėdami Jūsų kontaktus, kad galėtume Jums padėkoti, pakviesti į rėmėjams skirtus renginius. Laikydamiesi duomenų apsaugos reikalavimų, mes įsipareigojame niekam jų neatskleisti ir naudoti tik nurodytu pagrindu. Praneškite apie savo paramą el. paštu info(eta)laisvavisuomene.lt.

Nuoširdžiai dėkojame Jums už išreikštą pasitikėjimą ir paramą.

1 757 Responses to LVI kampanija: „Renkuosi gyvybę“