img

Abortai 2019 m. vėl buvo pagrindinė mirties priežastis pasaulyje

Abortai 2019 m. vėl buvo pagrindinė mirties priežastis pasaulyje

Remiantis statistikos tarnybos Worldometers duomenimis, 2019 m. visame pasaulyje buvo atlikta apie 42,4 mln. abortų. Tai sudaro daugiau nei pusę visų mirčių dėl kitų priežasčių (58,6 mln.). Taigi praeitais metais abortai vėl buvo pagrindinė mirties priežastis pasaulyje.

Tačiau tikrasis abortų skaičius gali būti mažesnis arba didesnis, nes statistikos tarnyba remiasi Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO), kuri savo ruožtu remiasi abortą skatinančio Guttmacherio instituto įvertinimais. „Iš Guttmacherio instituto kasmet apskaičiuojamų 56,3 mln. abortų pasaulyje oficialiai patvirtinti galima ne daugiau nei 10 proc. ir tik 23 proc. turi kokių nors empirinių įrodymų“, – rašė Michaelis Spielmanas iš organizacijos Abort73. „Dėl kitų 77 proc. daroma prielaida remiantis sudėtingu statistiniu modeliu, įvertinančiu įvairius veiksnius.“ Svarbiausia, kad šis institutas „daro prielaidą (-as) dėl nesikeičiančio abortų dažnumo, kuriam abortų teisėtumas nedaro įtakos“, ir tai gali būti skirta paveikti išvadas abortų lobistų teiginių, kad gyvybę ginantys įstatymai yra neveiksmingi, naudai.

Praeitais metais statistikos tarnyba Worldometers nustatė panašius skaičius, todėl kairiosios politinės pakraipos atstovai, tokie kaip faktų tikrinimo internetine svetaine prisistatanti Snopes, stengėsi sumenkinti naujieną ne ginčydama skaičius, o teigdama, kad abortas neturėtų būti traktuojamas kaip „mirties priežastis“. Tačiau kalbant moksliškai, tai, kad abortų metų sunaikinami embrionai ir vaisiai yra gyvi žmonės, yra išspręstas biologinis ginčas.

Statistikos tarnyba Worldometers realiu laiku stebi ir įvertina įvairią statistiką, remdamasi tokiais šaltiniais kaip Jungtinės Tautos, PSO, Tarptautinis valiutos fondas ir kiti. Tarnyba yra pripažįstama ir cituojama daugybės žiniasklaidos priemonių ir akademinių darbų, taip pat yra gavusi Amerikos bibliotekų asociacijos patvirtinimą.

Sausio 13 d. duomenimis, tarnyba apskaičiavo daugiau nei 1,4 mln. abortų, kurie 2020 m. jau atlikti pasaulyje.

parengta pagal Abortion again tops worldwide causes of death in 2019 at more than 42 million

© 2020 – 2023, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.