img

Abortas neišgydo išprievartavimo padarytos žalos

Abortas neišgydo išprievartavimo padarytos žalos

„Tiek išprievartavimas, tiek abortas yra smurto forma, ir viena iš jų negali išgydyti nuo kitos“, – sako JAV Sveikatos ir socialinių reikalų departamento Imigrantų integravimo biuro vadovas Scottas Lloydas.

Pateiktame pareiškime S. Lloydas teigia esąs tikras, kad aborto atlikimas suaugusiųjų nelydimai nepilnametei nelegaliai imigrantei neatitiktų geriausių jos interesų, todėl jis negali patvirtinti tokios procedūros. Be to, „abortas nepanaikina realybės, kurioje mergaitė yra užpuolimo auka“.

Pareiškimas pateiktas, kadangi JAV Sveikatos ir socialinių reikalų departamentui iškeltas ieškinys dėl atsisakymo kelioms jo priežiūroje esančioms nepilnametėms imigrantėms atlikti abortus. Ieškinį pateikė Amerikos pilietinių laisvių sąjunga (toliau – ACLU). Pareiškime S. Lloydas teigia, kad įstatymai ar JAV Konstitucija jo vadovaujamos įstaigos neįpareigoja sudaryti sąlygų abortams atlikti.

„Žinau, kad kai kurie siūlo abortus kaip išprievartavimo sprendimą. Tačiau tarp eilučių tai turėtų reikšti, kad įmanoma vienos formos smurtą išgydyti kitu smurtu, ir kad negimusio vaiko gyvybės nutraukimas gali būti priimtinas kaip priemonė tikslui pasiekti“, – aiškina pareigūnas. – „Todėl šiuo atveju atsisakymas padėti atlikti abortą reiškia atsisakymą dalyvauti prievartoje prieš nekaltą gyvybę.“

S. Lloydas taip pat teigė suprantantis, kad atsiras tvirtinančių, kad išprievartavimo atveju abortą galima traktuoti kaip savigyną. „Bet tai nėra teisinga. Kūdikis – kurio atsikratoma aborto procedūra – nėra agresorius. Agresorius yra prievartautojas.“

Jis taip pat abejoja, kaip abortas gali atitikti geriausius jaunų merginų interesus, kai yra alternatyvų, o vaikas gali išgyventi. „Galiausiai, turime susimąstyti, kas geriausiai atitiktų šių jaunų merginų ir jų vaikų interesus. Kai nėra medicininių priežasčių nutraukti nėštumą, kai suprantama, kad abortas neanuliuos ir neištrins prievartos atsiminimo, abortas gali tik dar labiau traumuoti merginą“, – sprendimą aiškina S. Lloydas.

Pareiškimo išvadoje rašoma: „Šiuo ieškiniu esame prašomi dalyvauti žmogaus, kuriuo rūpinamės, nužudyme. Negaliu vadovauti programai tokiu būdu. Negalime būti, viena vertus,  prieglobsčio, kita vertus, smurto vieta. Turime pasirinkti, ir mes linkstame verčiau saugoti gyvybes nei jas naikinti“.

JAV Sveikatos ir socialinių reikalų departamentas nekomentuoja, ar S. Lloydo pareiškimas sutampa su institucijos laikysena.

Po pareiškimo paviešinimo didžiausią abortų klinikų tinklą JAV kontroliuojanti Planuotos tėvystės organizacija užsipuolė S. Lloydą socialiniuose tinkluose ir kreipėsi į institucijas dėl jo atleidimo.

S. Lloydas ir anksčiau yra sulaukęs ACLU ieškinių dėl to, kad stengėsi jo institucijos priežiūroje esančias paaugles atkalbėti nuo aborto vietoje to pasiūlydamas kitų išeičių. Paviešinti jo elektroniniai laiškai, kuriuose jis siūlosi nėščias paaugles supažindinti su geromis šeimomis, kurios padėtų merginoms nėštumo laikotarpiu.

šaltinis: apnewsarchive.com

© 2017 – 2020, Laisvos Visuomenės Institutas.

Informaciją, kurią skelbia VŠĮ „Laisvos visuomenės institutas” (LVI), galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ir kitur tik nepakeistą bei nurodant LVI kaip šaltinį. Bet kokius teksto, pavadinimo ar kitus LVI paskelbtos informacijos keitimus būtina suderinti info@laisvavisuomene.lt el. paštu ir gauti LVI sutikimą.